"Фантастичний світотвір" частина 29 (мій досвід).
Продовжую розповідати про свій досвід створення фантастичних світів. Цього разу поговоримо про національні символи.
Ця тема не дуже велика, адже по суті є доповненням до інших аспектів світ отвору. Отже, для початку потрібно передивитися кілька вже опрацьованих моментів, а саме: історію, культуру, політичну та економічні структури. До усього цього ми додаватимемо емблеми та маркери за допомогою яких персонажі будуть орієнтуватися у просторі та пізнавати один одного та своє оточення. Автор же за допомогою цих елементів може натякати читачам на моменти, які лишаються «за кадром» оповіді, або значно скорочувати тлумачення, аби ті не перетворювалися на довгі лекції про світ та сеттинг твору.
Тож, почнемо з персонажів та їхнього оточення. Потрібно згадати всі нації які живуть у країні де відбуватиметься дія та у сусідніх країнах, а також додати тих хто може відвідати головне місце дії. До вже розробленого варто додати якісь національні особливості представників кожної нації. Продумати те, за чим представники однієї нації можуть відрізнятися від іншої. Це можуть бути жести, притаманні представникам панівної культури; особливості зовнішності, розповсюджені серед більшості представників тієї нації; манера поведінки та стиль одягу. (про акценти варто буде подумати, працюючи над мовами, бо це напряму пов’язано з тим і без мовного питання не обійтися).
Після цього наближаємося до політичної сфери. Далі, потрібно подумати про національні кольори. Вони використовуватимуться на державних символах та символах влади. Розв'язавши це питання, треба перейти до тих, котрі з них витікають. Кольори інавгураційних, ритуальних та святкових вбрань керівників держав? Фасони? Зв'язок з культурою до якої належить, або представниками керує можновладець?
Тепер варто подумати про національні символи країн. Спочатку ретельно припрацьовуємо символи країни у якій відбуватиметься дія і сусідів. Додаємо обґрунтування й тлумачення кожної з їх частини. Для цього потрібно подумати над такими питаннями як: кольори прапору; як вони розміщені; що та іще; що символізують кольори самі по собі та у поєднанні; чому обрали самі ці кольори. Далі, необхідно вигадати герби важливих країн з таким же детальним описом та обґрунтуванням.
На останок, можна порозмірковувати про гімн. Чи є він? Що собою являє? Якою мовою? (якщо країна багатонаціональна). Про що? (не треба писати вірші, просто напишіть для себе короткий переказ змісту). Чому саме такий? Тут повертаємося до історії та додаємо деталі обрання тексту гімну.
Усе це можна буде використати в тексті, як фон, тему для розмови персонажів на урочистостях чи при описі місця проведення тих самих урочистостей та як маркери географічного положення.
Для урізноманітнення сеттингу й деталізації світу, можна вигадати герби представникам знаті; емблеми організаціям та установам і силовим структурам. Також обґрунтувати їх та вигадати, де вони використовуються, щоб вас персонаж міг з тим зіткнутися.
Символізм можна розширювати якщо потрібно додаючи у текст окремий аспект культури, магії чи побуту. То вже на розсуд автора та багатство фантазії. Головне, щоб не суперечило основним моментам та логіці вигаданого світу.
0 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВидалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати