"Мій ангел". Відгук
Шановні колеги по перу, безстроковий марафон потрохи набирає обертів і дозволив мені познайомитися з достатньо нетиповим для Букнету твором, чому я безмежно рада, хоча оповідання дещо провокаційне)
"Мій ангел" Катерини Лилик (https://booknet.ua/book/zbergach-b414344) - глибоко психологічний твір, в якому показаний стан людини, що вижила після тортур маніяка. Головного героя не покидають страшні спогади, якими він не може поділитися не тільки з поліцейськими, але й з близькою людиною, встановивши психологічний блок. Він грубо відштовхує всіх, і це має рокові наслідки як для нього самого, так і для небайдужих до нього людей. Отже ідея твору не трешова. Читач зробить висновок: виговорився хоча б близькій людині, зберіг і йому б життя, і собі.
Цікаво показані поліцейські. У них також стоїть психологічний блок: з маніяками поведешся — невідомо ще чого наберешся. Чого тільки коштує відчуття чужих пальців під шкірою!
Від мене респект за те, що немає конкретних описів насилля, тільки його відголоски, і це здатне полоскотати уяву читача більше, ніж сам процес. І ще привертає увагу якісний текст, що вдало відзеркалює психологічний стан героїв. Хіба що одна фраза: “А от сам спокушений, схоже, вирішив зіпсувати роботу нахрін”. Останнє слово з вуст когось із героїв звучало б нормально, але з вуст автора ріже око.
Щодо побудови оповідання: лінія трилеру доведена в повному об’ємі, а детективна - обірвана. Хто вбивця? Нехай для героїв і поліцейських це залишиться секретом, але читач у моїй особі отримав трохи розчарування закінченням)
Відгук написаний в рамках марафону https://booknet.ua/blogs/post/363457 , якому конче необхідні нові учасники з цікавими творами.
Не зволікайте, у нас можна отримати як “похваляшки”, так і розбір сильних і слабких сторін твору.
1 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиОх, там вказано багато зачіпок, де живе убивця х)
Читачу теж треба бути трішки детективом. Власне тричі описується локація і у кінці вказується напрямок першого убивства і останнього місця проведення злочину. Власник місця злочину згаданий на початку твору.
Дякую за відгук, дуже приємно за таку оцінку
Тетяна Гищак, Ну от, з цього і треба було починати відгук.. щоб не створювати в мене хибне враження.
Ні я це не описала бо текст несе наратив : детектив-ідіот.
Останнім натяком на це є те, що телефон Мілана, який в останній сцені лежав на землі і по якому можна було прослідкувати дзвінок - на нього просто встали...
Якось так .
Також, якщо ви зауважите, за Міланом не поставили спостереження, як і за власником будинку.
Щодо проникнення, вам відповідь на початку 4 глави, Мілан каже офіцерові: ви хоч уявляєте скільки людей тут буває за день, хочете, покажу вам розклад...
Я розумію, що детективна лінія обірвана, але воно дійсно так задумано. Можливо невдало, ми усі вчимося , а тут
конкуренції щодо такого жанру нема, нажаль
Що відгук, що критика сподобалися, дякую )
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати