Що створює успіх  фантастичним книжкам 

Фантастику люблю з дитинства, ще з тих часів, коли за хорошою книжкою треба було місяцями стояти в черзі у бібліотеці, а купити було практично неможливо, хіба що дуже пощастить, а ще зможеш здати на обмін нереальну кількість макулатури.

А от про те, що саме створює успіх фантастичним книжкам, замислилася лише тоді коли сама почала писати. 

Звичайно, захоплюючий сюжет і яскраві образи героїв мають величезне значення. Так само як знання письменника і його вміння передбачати  майбутнє. Але головним, на мою думку,  все ж є не це.

Головне, це викликати у читача відчуття причетності до подій в книзі. 

Ви скажете, що це актуально для будь-якого жанру. Безперечно. Але для фантастики особливо, бо не всім вдається.  З реальністю читачам асоціювати себе легко, і навіть з фентезі не важко, адже всі з дитинства звикли до казок. А от відчути себе своїм у світі майбутнього, ще й так, щоб жодної недовіри  не виникло… на жаль, получається не завжди.  Якщо ж у автора все вийшло і читач захоплений його книгою, то він пише справжню фантастику. 

А ви як вважаєте?

 

8 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Як раз нещодавно обмірковував трохи іншу думку) Чому в Україні фантастика та наукова-фантастика наших письменників менш популярна, аніж книг від закордонних письменників)

Щодо вашого питання. На мою думку, читати фантастику читати цікаво тоді, коли відчуваєш, що таке теоретично можливо. Коли автор досить цікаво склав вже відомі факти і додав трохи свого. Тоді історія наче і справді відбулася чи відбудеться.

Показати 5 відповідей
Єва Ромік
15.09.2023, 20:17:54

Дмитро Євтушенко, Про границі вдало підмічено. :)
Фанфіки це дійсно для прчатківців.
Проти розробок чужих всесвітів в принципі нічого не маю, якщо це робить хтось інший :), інколи навіть читаю. Зрештою, наслідування це найвища форма визнання.

avatar
Наталка Черешня
19.06.2023, 17:33:39

У фантастиці, як і у фентезі, головне все ж не антураж - хоч і він має бути правдопрдібним і цікавим - а людська психологія і людські стосунки

Показати 10 відповідей
Наталка Черешня
15.09.2023, 18:32:13

Ярко, Дякую;)

avatar
Ярко
15.09.2023, 12:40:57

Я зрештою мав багато копняків еа задученість у вигаданий світ Січової Академії. Але вже на фінальному драфті зрозумів і сам, що по-факту більшість фентезійного антуражу це гіпербола або алюзія на якісь дуже людські емоції чи вчинки. Тож плюсую щодо того, що фентезі це впершу черга цікава історія про людину. Така собі казка для дорослих

Показати 2 відповіді
Ярко
15.09.2023, 17:27:40

Єва Ромік, Ем… та добре. Заміню в коментарі на фантастика і це звісно дуже змінить концепт) а як додам наукова, то взагалі антитеза вийде, ага)

Я новенька на Букнеті. Почала викладати фантастику, хоча пишу в різних жанрах. Ваш допис змусив задуматися. Живі герої, цікавий сюжет, всім близькі емоції - це те, що повинно бути в кожній книзі. А у фантастиці, я думаю, все це і плюс незвична обстановка, можливі варіанти майбутнього чи якісь фантастичні події, які можливі тільки з розвитком високих технологій.
Але люди повинні скрізь залишатися людьми.

Єва Ромік
14.09.2023, 23:03:15

Зореслава Журавель, Безперечно, ви маєте рацію. Збереження людяності це чудова ідея і практично невичерпна тема для книг. Бажаю вам успіху у творчості. Загляну на вашу сторінку. Запрошую до себе в друзі.

avatar
IRMA SKOTT
14.09.2023, 22:20:15

Вітання поціновувачам фантастики!
Скажу від себе: я засіхнула пару місяців тому на світ наукової фантастики. Намалювала у своїй голові сюжет та героїв, здавалося все іде по плану! Та як виявляється не так просто придумати світ, якого не існує, створити технології майбутнього. Я читаю безліч статей з фізики, аеродинаміки... щоб світ, який я створюю був реалістично фантастичним. І це доволі важко. Чесно! Я не хочу щоб моя книга була сухим посібником з фізики. Та мені цей процес дуже подобається, адже, я пишу про те, чого я не знаю! Це мене надихає!
На нашій платформі є книги інших авторів, які варті уваги. Ми не такі популярні, як історії біг босів та їх пасій. Ми не б'ємо рекорди з читання. Та я впевнена, що творці фантастики знайдуть своїх фанатів.
Українська фантастика відроджується!
Усім натхнення!

Показати 2 відповіді
IRMA SKOTT
14.09.2023, 22:59:10

Єва Ромік, Рада віртуальному знайомству!

avatar
AYREEN
14.09.2023, 20:20:18

Те, що потрібно зараз. Хотіла прочитати про правила написання рецензії, оскільки взяла книгу для прочитання в рамках марафону, а знайшла корисні поради для своєї книги. Дякую.

Єва Ромік
14.09.2023, 22:27:16

AYREEN, Прошу. Бажаю успіху у написанні рецензій і в творчості, рада буду дружбі з вами.

avatar
Тетяна Гищак
19.06.2023, 23:45:37

У фантастиці треба, щоб читач повірив, що запропоновані автором події можливі, а це складніше зробити, ніж при описі реальності. Якщо це наукова фантастика - треба мати наукову торію і її обгрунтування, якщо соціальна - створити нові правила поведінки в суспільстві, але такі, щоб мали зв'язок з сучасністю і витікали із сучасних реалій. У космічній фантастиці треба знати закони космосу і фізики.
Вмієте переконати читата в можливості існування того, чого зараз немає - прапор в руки і вітер в спину до фантастичних пригод)

Показати 2 відповіді

Тетяна Гищак, Ох, ці закони космосу і фізики! Почала писати книгу - і повторила й астрономію, і фізику, і біологію (прибульці - це вам не хухри-мухри, а біологія!) і ще всього потроху)))
Згодна з вами, фантастика - це ще й певною мірою наукова підготовка))

avatar
Софія Вітерець
19.06.2023, 17:50:10

Цілком згодна)
Дуже рідко знаходиш саме такі книги) Але коли знаходиш, то викинути з голови не вдається все життя, інші ж забуваються. І в основному це відбувається вже за лічені хвилини.

Єва Ромік
19.06.2023, 19:23:40

Софія Вітерець, Так, погоджуюсь. Тому і пам'ятаються все життя ті книжки, героями яких читач уявляв сам себе.

Інші блоги
Автори як актори
Відомо, що є два типи акторів : ті, які грають самих себе в різних обставинах і ті, які грають різні характери. Перші більш впізнавані і культові, тому що глядач "підсідає" на харизму певного типу і саме цей типаж шукає
Відповідь від Штучного Інтелекту
Вадим Сухобрус прокоментував попередній запис "Цікаво, щоб він відповів..." І ось що він відповів: Дорогий Авторе, Дякую за твій другий лист. Він звучить як продовження щирої розмови, де вже менше страху й
Оновлення та буктрейлер ❤️☺️✨
Вітаю всіх книголюбів! Вчора нарешті додала оновлення до «Шляху пошуків і надії: другого поштовху». Все йде не так швидко, як би хотілося. В наступному розділі анонсую маленьку краплинку «Санта-Барбари»,
Єдина знижка в передплаті
Після знижки ціна на книгу зросте ​✅Чого очікувати від історії: ✔​Заборонене кохання, яке межує з божевіллям. ✔​Гострі емоції, від яких перехоплює подих. ✔​Вир пристрасті та спокуси, де кожен крок — це гра на
Де твоя бути вісім років, або Смарагдові марення
Вітаннячко, кісяри (^..^). Новий розділ готовий! І там ви дізнаєтесь: ✦ як говорити з морем і не викликати при цьому санітарів; ✦ де ви були вісім років, коли бомбили Прайм-4; ✦ хто тут такий борзий і з якого він
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше