Що створює успіх фантастичним книжкам
Фантастику люблю з дитинства, ще з тих часів, коли за хорошою книжкою треба було місяцями стояти в черзі у бібліотеці, а купити було практично неможливо, хіба що дуже пощастить, а ще зможеш здати на обмін нереальну кількість макулатури.
А от про те, що саме створює успіх фантастичним книжкам, замислилася лише тоді коли сама почала писати.
Звичайно, захоплюючий сюжет і яскраві образи героїв мають величезне значення. Так само як знання письменника і його вміння передбачати майбутнє. Але головним, на мою думку, все ж є не це.
Головне, це викликати у читача відчуття причетності до подій в книзі.
Ви скажете, що це актуально для будь-якого жанру. Безперечно. Але для фантастики особливо, бо не всім вдається. З реальністю читачам асоціювати себе легко, і навіть з фентезі не важко, адже всі з дитинства звикли до казок. А от відчути себе своїм у світі майбутнього, ще й так, щоб жодної недовіри не виникло… на жаль, получається не завжди. Якщо ж у автора все вийшло і читач захоплений його книгою, то він пише справжню фантастику.
А ви як вважаєте?
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯк раз нещодавно обмірковував трохи іншу думку) Чому в Україні фантастика та наукова-фантастика наших письменників менш популярна, аніж книг від закордонних письменників)
Щодо вашого питання. На мою думку, читати фантастику читати цікаво тоді, коли відчуваєш, що таке теоретично можливо. Коли автор досить цікаво склав вже відомі факти і додав трохи свого. Тоді історія наче і справді відбулася чи відбудеться.
Дмитро Євтушенко, Про границі вдало підмічено. :)
Фанфіки це дійсно для прчатківців.
Проти розробок чужих всесвітів в принципі нічого не маю, якщо це робить хтось інший :), інколи навіть читаю. Зрештою, наслідування це найвища форма визнання.
У фантастиці, як і у фентезі, головне все ж не антураж - хоч і він має бути правдопрдібним і цікавим - а людська психологія і людські стосунки
Ярко, Дякую;)
Я зрештою мав багато копняків еа задученість у вигаданий світ Січової Академії. Але вже на фінальному драфті зрозумів і сам, що по-факту більшість фентезійного антуражу це гіпербола або алюзія на якісь дуже людські емоції чи вчинки. Тож плюсую щодо того, що фентезі це впершу черга цікава історія про людину. Така собі казка для дорослих
Єва Ромік, Ем… та добре. Заміню в коментарі на фантастика і це звісно дуже змінить концепт) а як додам наукова, то взагалі антитеза вийде, ага)
Я новенька на Букнеті. Почала викладати фантастику, хоча пишу в різних жанрах. Ваш допис змусив задуматися. Живі герої, цікавий сюжет, всім близькі емоції - це те, що повинно бути в кожній книзі. А у фантастиці, я думаю, все це і плюс незвична обстановка, можливі варіанти майбутнього чи якісь фантастичні події, які можливі тільки з розвитком високих технологій.
Але люди повинні скрізь залишатися людьми.
Зореслава Журавель, Безперечно, ви маєте рацію. Збереження людяності це чудова ідея і практично невичерпна тема для книг. Бажаю вам успіху у творчості. Загляну на вашу сторінку. Запрошую до себе в друзі.
Вітання поціновувачам фантастики!
Скажу від себе: я засіхнула пару місяців тому на світ наукової фантастики. Намалювала у своїй голові сюжет та героїв, здавалося все іде по плану! Та як виявляється не так просто придумати світ, якого не існує, створити технології майбутнього. Я читаю безліч статей з фізики, аеродинаміки... щоб світ, який я створюю був реалістично фантастичним. І це доволі важко. Чесно! Я не хочу щоб моя книга була сухим посібником з фізики. Та мені цей процес дуже подобається, адже, я пишу про те, чого я не знаю! Це мене надихає!
На нашій платформі є книги інших авторів, які варті уваги. Ми не такі популярні, як історії біг босів та їх пасій. Ми не б'ємо рекорди з читання. Та я впевнена, що творці фантастики знайдуть своїх фанатів.
Українська фантастика відроджується!
Усім натхнення!
Єва Ромік, Рада віртуальному знайомству!
Те, що потрібно зараз. Хотіла прочитати про правила написання рецензії, оскільки взяла книгу для прочитання в рамках марафону, а знайшла корисні поради для своєї книги. Дякую.
AYREEN, Прошу. Бажаю успіху у написанні рецензій і в творчості, рада буду дружбі з вами.
У фантастиці треба, щоб читач повірив, що запропоновані автором події можливі, а це складніше зробити, ніж при описі реальності. Якщо це наукова фантастика - треба мати наукову торію і її обгрунтування, якщо соціальна - створити нові правила поведінки в суспільстві, але такі, щоб мали зв'язок з сучасністю і витікали із сучасних реалій. У космічній фантастиці треба знати закони космосу і фізики.
Вмієте переконати читата в можливості існування того, чого зараз немає - прапор в руки і вітер в спину до фантастичних пригод)
Тетяна Гищак, Ох, ці закони космосу і фізики! Почала писати книгу - і повторила й астрономію, і фізику, і біологію (прибульці - це вам не хухри-мухри, а біологія!) і ще всього потроху)))
Згодна з вами, фантастика - це ще й певною мірою наукова підготовка))
Цілком згодна)
Дуже рідко знаходиш саме такі книги) Але коли знаходиш, то викинути з голови не вдається все життя, інші ж забуваються. І в основному це відбувається вже за лічені хвилини.
Софія Вітерець, Так, погоджуюсь. Тому і пам'ятаються все життя ті книжки, героями яких читач уявляв сам себе.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати