"Фантастичний світотвір" частина 18 (мій досвід).
Продовжую розповідати про свій досвід створення фантастичних світів. Цього разу поговоримо про культуру та мистецтво.
Спочатку продумаємо загальну концепцію потрібної для оповіді культури. Що притаманне центральним персонажам? У якому культурному середовищі вони живуть? Чи є панівна культура? Чи розмаїття напрямків? Чи є різниця в культурі між регіонами описаної країни? Як вони відрізняються і з чим пов’язані? Культурні особливості різних рас і малих народностей всередині описаної країни? До цього додаємо більш-менш детальну інформацію про культури сусідніх країн. Після того думаємо про культурний обмін. Хто що й у кого запозичив? Які аспекти схожі, а які кардинально відрізняються? Які особливості культурного життя мешканців прикордоння?
На цьому основа готова. Переходимо до загальної культурної картини світу. Продумаємо базові схеми культур інших країн. Як розповсюджуються культури? Їх вік і розвиненість? Як на культури вигаданого світу впливають расові особливості їх носіїв? Що буде якщо зустрінуться представники різних культур? Як вони поводитимуться і спілкуватимуться між собою? Чи порозуміються?
Акцентуємо трохи більше уваги на тих місцях, куди подорожуватимуть ваші персонажі. Думаємо над тим, з чим вони можуть зіткнутися? Що побачити?
Тепер деталізуємо потрібні для оповіді культури. Описуємо простір у якому житимуть ваші персонажі. Розмірковуємо, яка поведінка притаманна оточенню? Які норми й традиції? Чи є якість забобони й з чим вони пов’язані? Чи існують в описаній культурі якісь табу? Звідки вони узялися і навіщо встановлені? Що буде якщо їх порушити? Чи є шанс обійти заборону?
Якщо потрібно для оповіді, непогано подумати про дітей різних культур. Як їх виховують в різних культурних просторах? Чому вчать? Що їх оточує?
Далі, розписуємо культурне життя. Які аспекти культури є у вашому світі? Які аспекти присутні в описаній країні та на якому рівні вони розвинені? Що може дивитися, слухати, читати центральний персонаж? Які заходи він може відвідувати?
Розширимо це сконцентрувавшись на мистецтві. Які види мистецтва розвинені більше, а які менше? Які взагалі відсутні в описаному світі чи в описаній культурі? Хто зазвичай займається мистецтвом? (Представники яких прошарків суспільства? З якою освітою? тощо) Хто створює який вид мистецтва? (Що це зазвичай за люди? Чим вони займаються по життю, окрім створення мистецького продукту.) Які види мистецтва цінуються найбільше? Які занепадають? Що непопулярне і чому? Що навпаки найбільш модне й має попит? Хто зазвичай купує предмети мистецтва? Хто відвідує різноманітні заходи? (Вистави, концерти, мистецькі ярмарки тощо).
Наостанок, можна подумати про те, як держава впливає на культурне життя мешканців. Що спонсорує влада? Кого з митців переслідує? За що і чому? Які мистецькі заходи влаштовуються владою?
Завершуємо роботу над культурою та мистецтвом, деталізуючи усе напрацьоване раніше. Переглядаємо, та додаємо щось. Що буде відображати культурні особливості місцині, де мешкає центральний персонаж. Це можуть бути орнаменти на одязі, особливі аксесуари, кольорова гамма. Можуть бути деталі інтер’єру будинку та архітектурні дрібниці для прикрашання будівель. Вигляд і оздоба транспортних засобів та взагалі речей що оточують персонажів.
Тепер можна переходити до окремих аспектів мистецтва, які цікавлять вашого персонажа. Про них говоритимемо далі.
0 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВидалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати