Обкладинки Midjourney: лайвхаки, поради, ліцензія
Як би ми не ставилися до використання нейромереж, але погратися з ними цікаво в будь якому разі. Особливо, коли артер не встиг зі сроками, а старт ось-ось і робити щось треба. Чи… не тільки в цьому випадку?
Давайте розбиратися.
Note: усі зображення в цій статті зроблено в некомерційному режимі, але якщо хочете щось забрати собі для промо чи на некомерційні книжки, то пишіть в коментах, що саме забрали, та користуйтеся на здоров'я.
ТЕОРІЯ
Не стану втомлювати вас азами (тим більше, на ютубі є багато відео про реєстрацію, від букнету теж зроблено докладну інструкцію), але дозволю собі розповісти про власний досвід та маленькі лайфхаки.
Наведу лише схему дій, щоб вже все було структуровано та послідовно.
Перше, але неочевидне — старт роботи. Що треба зробити?
- Відкрити https://midjourney.com та клацнути «Sign in»
- Зробити собі акаунт в Discord, пітвердити поштову адресу
- Повернутися на Midjourney, клацнути «Join the Beta» та прийняти запрошення в віконечку.
- Клацнути на іконку білого вітрильніка в лівій панелі, знайти будь-який чат, що починається з «newbies-» та перевести курсор в поле для вводу тексту.
Магія починається саме тут.
Note: Нейромережа зараз - це текстовий бот, який праціє, ніби командна строка. Тож спілкуватися з нею треба письмово англійською мовою, використовуючі команди. Але не лякайтеся, потрібних вам буквально пара, їх легко запам’ятати.
Друкуйте в полі ввода «/imagine prompt» + опис того, що ви бажаєте побачити. Далі клацайте enter. Це, власне, запустить вашу генерацію.
Наприклад:
/imagine prompt romantic couple looks to each other
За замовчуванням це дасть вам 4 квадратні картинки (номер 1 — лівий верхній кут, 2 — правий верхній, 3 — лівий нижній, 4 — правий нижній). Це добре для ілюстрацій, але так собі для обкладинки.
Щоб отримати вертікальну орієнтацію, додайте в кінець команди параметр (це така штука, що уточнює команду): --ar 2:3 (де цифри — це співвідношення сторін). Має вийти щось таке:
/imagine prompt romantic couple looks to each other --ar 2:3
Доречі. Ще один цікавий параметр — це стилізація. Вона міняється від 0 до 1000. Чим нижче, тим більше картінка буде схожа на опис, але чим більше, тим сильніше нейромережа зможе «гратися» з сюжетом та деталями, демонструючи свою творчість. За замовчуванням має значення 100. Поміняти можна, додавши --s та конкретне значення в кінець команди. Результати можна побачити в розділі з прикладами нижче.
/imagine prompt romantic couple stands on the street --ar 2:3 --s 600
Під кожним набором з 4-х мініатюр буде два ряди кнопок. U - це кнопки деталізації картинки з відповідним номером. V - сгенерувати ще 4 варіанти на основі вибраного. Є ще можливість запустити перегенерацію усіх варіантів (кругова стрілка праворуч), іноді може стати у нагоді.
Якщо одна з мініатюр вам сподобалася, жміть "U" та чекайте на більш деталізовану картинку. Мені тут сподобалися одразу дві - друга та четверта. Детально вийшло ось як (можна брати під горфентезі, слр чи якусь фантастику-соціалку):
ЛАЙФХАКИ
А тепер, власне, загальні поради з персонального досвіду:
- Перше речення запиту має давати основну інформацію, усі інші — уточнення. Наприклад «Романтична пара веде бесіду в кафе, хлопець із темним волоссям, дівчина блондінка, на столі червоний капелюх, за вікном весна».
- Не бійтеся додавати опис деталей, якщо вам вони важливі: «довге синє волосся», «багатошаровий одяг», «металеві намиста», «складні лицарські обладунки» — це все надасть зображенню індивідуальності. І не бійтися зовсім нічого не додати, іноді рішення нейромозку — це джерело натхнення.
- Нейромережа схильна малювати більш статичні зображення (типу стоїть герой, як солдат на плацу, та з докором дивиться прямо на вас). Щоб додати динаміки, пропишіть дію, яку виконує персонаж. Наприклад «герой біжить від воріт» або «героїня заварює чай в порцеляновому китайському чайнику». Дієслова справді сильно міняють картинку.
- Також динаміку додають описи… погоди. «Дме вітер», «На задньому фоні дощ та спалахують молнії», «Штормове море біля ніг героя» та ін.
- Настрій зображення. Midjourney може виконати ваші забаганки типу «жовто-червона кольорова гама», а може й проігнорити. Краще додавати опис бажаного ефекту: «романтичний настрий», «комічний настрій», «літо, подорожі та відпустка», «осіння хандра». Якось йому так легше, а вам швидше.
Щодо розміру персонажів та їхнього положення у просторі:
- Якщо потрібні обличчя, перше речення починайте зі слова «portrait». Це ніби сигнал «малюй фотографічно», що дуже корісно для слр-обкладинок.
- Якщо хочете половину фігури, то краще вказати конкретну позу: «дівчина сидить на стулі» або «чоловік спірається ліктем на стіл для більярду»
- На повний зріст — маєте знову-таки описати дію: «герой біжить до машини», «героїня стоїть на космодромі». Ще варіант — описати одяг: «героїня взута в шкіряні ботфорти», «герой в кімоно з довгимі полами». Це візуально відсуне камеру від обличчя і створить якусь композицію обкладинки.
Але моя таємна пристрасть звучить так: «in style of». Після цього ви можете додати ім’я улюбленого художника, стиля живопису, назву фільма або прізвище режисера. Тобто ви можете просити хоч комікс, хоч картину епохи Ренесансу. Дуже корисно, якщо ви пишите в якомусь конкретному стилі, наприклад уся чи стімпанк.
/imagine prompt romantic couple hugs on the riverside, man with black hair, woman with blonde hair, comic book style anime style --ar 2:3
Мій постійний перелік тем для натхнення:
- Стімпанк
- Кіберпанк
- Комікс
- Аніме
- Футуризм
- Космос
- Середньовічча
- Конктетні діячи мистецтв
Іноді нотка дорами чи вайби до Міядзакі Хаяо можуть допомогти зачепити саме вашу аудиторію.
Ще трохи корисних словосполучень:
- Якість зображення підвищить: «highly detailed», «ultra realistic», «photorealistic»
- Для роботи зі світлом: «golden light», «cinematic light», «bright light», «night light», «neon light»
- Для детальної пророботки: «many details», «highly detailed», «filigree»
- Час та оточення. Для сучасних романів додавайте слова «modern», «city», «car», «cafe», тобто будь-які маркери сучасності. Для фентезі так і пишіть «medeival fantasy», «victorian style», «19th century mood». Для фантастики: «futuristic», «cosmic»
Нажаль, в нейромереж є ряд стабільних проблем, тож перед публікацією обкладинки раджу перевірити:
- Кількість пальців (а іноді й кінцівок) персонажів
- Розташування тіней
- Форму очей та зіниць
- Пропорції тіла (дистрофіки та австралопітеки нехай почекають свого часу)
Часто недоліки не дуже сильні і їх з легкістю перекриває назва чи ім'я автора, але треба бути уважним, щоб не було конфузу в дусі "П'ята нога в конячки? Чи це не нога?"
ПРИКЛАДИ
Реалістично:
/imagine prompt romantic couple looks to each other, ultrarealistic, ultra realistic, photorealistic --ar 2:3 --s 800
Детально:
Часові проміжки + поза
/imagine prompt portrait of beautiful lady sitting in the library, victorian style, 19th century, bright light from the window, fantasy style, ultra realistic, photorealistic --ar 2:3
І детально:
Настрій та оточення:
/imagine prompt romantic couple looks to each other standing in the city park, spring and sun, happy mood, ultra realistic, photorealistic --ar 2:3
Детально:
Оточення та світло
/imagine prompt portrait of romantic couple, man with black hair, woman with blonde hair, modern night city lights --ar 2:3
Детально:
Стилістика оточення та одягу:
/imagine prompt portrait of beautiful girl-student sitting in the library, futuristic style, bright light, modern style, ultra realistic, photorealistic --ar 2:3
Детально аж дві панянки:
Тут я погралася з стилем ар-нуво у виконанні Альфонса Мухи
/imagine prompt romantic beautiful couple looks to each other in style of Alfons Mucha, man with black hair, woman with blonde hair, bright colors --ar 2:3
Детально:
А тут класичне фентезі + деталі одягу:
/imagine prompt romantic couple, man with black hair, woman with blonde hair, fluttering clothes, many layers of cloth, many details, medieval fantasy, cinematic light --ar 2:3
Детально:
І ще трохи динаміки + параметр СТИЛІЗАЦІЇ для порівняння з минулим варіантом:
/imagine prompt romantic couple hugs on the riverside, fantasy style, woman in long dress, wind, golden light, magic and fire, realistic, ultra realistic, photorealistic --ar 2:3 --s 800
Детально:
ЛІЦЕНЗІЯ ТА КОРИСНІ ЛІНКИ
І на завершення, про неприємне: у вас лише 25 безкоштовних генерацій і ці зображення будуть публічними. Тобто будь-хто може зробити собі копії, масштабування та варіації, або просто забати їх собі. Приватний режим є тільки за підпискою, проте й там є нюанс.
Офіційна ліцензійна угода каже, що зображення належать тільки вам, ви — власник активу. АЛЕ. Тільки в тому разі, якщо це не суперечить місцевому законодавству. В нас воно, звісно, не існує (та й взагалі ніде ніхто не знає, як трактувати права інтелектуальної власності на результат роботи нейромереж). Тож перед масштабним комерційним використанням розробники радять проконсультуватися з місцевим юристом з авторського права.
З фотостоками в цьому аспекті простіше, там і кількість копій прописана, і можливість друку в папері, на банерах, використанні в відео та зовнішній рекламі. Тут… Хто зна? Думаю, поки це питання не врегульоване, можемо користуватися, але щодо друку паперових видань все ж слухаємося порад і консультуємося з юристами.
Корисні лінки:
- Офіційний туторіал від розробників: https://docs.midjourney.com/docs/quick-start
- Ліцензійні правила https://docs.midjourney.com/docs/terms-of-service
- Параметри команд (не тільки формат зображення): https://docs.midjourney.com/docs/parameter-list
ДЯКУЮ за увагу. Буду рада відповісти на питання, якщо вони будуть)))))
Ваша Анні
PS. І покажу також ілюстрації до своїх книг (ці вже прошу не копіювати, просто як приклад, що можна зробити цікавенького)
Тепер точно все)))
17 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДобрий день)
Підкажіть будь ласка можливо є якісь команди,щоб риси обличчя вкладеної фотографії не змінювались?)
Roman Zhuk, Уф. Не знаю, можливо погратися з --s, але не впевнена.
Дуже вам дякую за корисні поради! Теж вирішила спробувати нейромережу і ваш блог став справжньою знахідкою.
Анні Кос, так, це дуже цікаво)
Величезне дякую =)
Кейтрін Шкроб, Добре, якщо це корисно ❤️
Корисний блог. Про --s 100-800 не знав. Дякую! Дуже сподобалися наведені приклади і їх багато!
Розкажіть, вам теж доводиться час від часу оновлювати посилання на картинки в цьому блозі чи є якийсь лайфхак? :)
Валера Дорович, На здоров'я))))
А про посилання - я вставляю картинки з imgur.com, здається, вони досить непогано тримаються. Хоча один раз все ж перезалівала, мабудь, був баг, бо злетіли не тільки посилання на зображення, а й взагалі все форматування блогу.
Дякую, дуже гарні поради. З того, що доводиться бачити у мене є дивний висновок - не все залежить від мережі. Почерк атрера помітний, навіть якщо промт однаковий ) Але я не про те. Насправді авторські права в цьому аспекті теж розглянуті (наші правники давно цим займаються) В гуглі є багато посилань, з яких зрозуміло - поки що суд навряд хтось виграє. Та й потім навряд, якщо на вас не подасть позов сама нейромережа )
Анні Кос, От для артів там дійсно гарно. І для релаксу. До речі як дати артеру свою картинку на доопрацювання, то це вже буде новий твір. Ніхто не присікається )
Дуже цікава інформація щодо уточнення стилістики та різних налаштувань. Я читав туторіали від інших, але у вас більш зрозуміло)
Щодо шістьох пальців... Читав кілька днів тому новини, що вони вже випустили нову версію ШІ, де вже прибрали цей баг.
До речі, в описі ще можна вказувати версію ШІ, яка може використовуватися. Там є деякі відмінності при генерації малюнків.
Дмитро Євтушенко, Огооооо! Звучить більш ніж цікаво, дякую!!!
Чудовий блог. Дякую!
Софія Чайка, І вам також)))
Я отримала естетичне задоволення)) Все дуже красиве і гармонійне. Ну, а фічі ви описали максимально детально. Дякую за блог. Забираю у збереженне. Спасибі за працю ❤️ дуже корисно!
Христина Лі Герман, Думаю, на 99% краса та гармонійність йдуть зі стокових фото, на яких міджорней вчиться. Але я справді радію тим картинкам, бо зазвичай в мене з артерами вкрай різне бачення героїв, а тут можна погратися
Супер! Величезне дякую за такий корисний блог. Бо я щось забуксувала. ))) Спробую застосувати ваші поради.
Успіхів і всього найкращого вам.
Анні Кос, Щиро дякую.
Так-так. Блог до збережених одразу. Дякую за інфу!)))
Буяна Іррай, Класно, дякую!
Дякую за таку детальну інструкцію!
Наталка Черешня, Буду рада, якщо буде корисно ❤️
Дякую! Дуже цікаво і корисно. І зранку в понеділок одразу настроює на робочий лад :-)
Забрала в бібліотеку
Оксана Зіентек, Аааа)))) в мене для того є п‘ятирічний шилопоп :) :) :)
Але все одно не працює: творчий режим є, робочого немає :) :) :)
Дякую, Анні) О пальці, кінцівки й пропорції дійсно окреме питання. Але інколи нейромережа й справді знаходить просто чудові рішення. Блог додала собі в бібліотеку. Впевнена, поради стануть в нагоді. Деякі речі не знала. Спасибі))) Обкладинки й картинки у тебе вийшли неймовірно гарні. Особливо сподобались дівчинка з книгою та романтична парочка у парку. Ну і, звісно, твої обкладинки та ілюстрації)
Анні Кос, А мені навпаки фентезі й фантастику легше. Чомусь більшість моїх картинок нагадують анімацію з мультфільмів Тіма Бертона))) Ні, зі світлом не пробувала гратись, за звичай мій запит ші нагадує текст з книги) І як вона мене розуміє навіть гадки не маю. Пишу їй наче уривок для сайту) Фронтальне світло за звичай досить різкі риси робить, принаймні у фото його уникають, якщо не для глянцю. Для худ фото за звичай беруть бокове. Може тому вона теж таке обирає.
Цікаві картинки вийшли, ще б не було тих проблем з руками, взагалі було б ідеально... Дякую за лайфхаки)
Камі Мир, Ну, подивимося. Роки два тому я експерементувала з artbreeder, суто портрети, і воно значно топорніше працювало, хоча плюс був, що можно корегувати надісланий запит. Тож дамо ШІ шанс.
Дякую за такі подробиці! Багато чого не знала))
Лара Роса, ❤️❤️❤️
Гарні арти вийшли.
Чоловіків в латах воно, доречі, часто робить горбатими. А якщо хтось сидить, або руки зігнуті в лікті, з’являється дуже вже дивна анатомія)) У мене навіть є одноногий чоловік, який виростає зі сходів.
Тетяна Гуркало, В мене чоловіки в латах горбаті та величезні, а дівчата поруч з ними - рахітичні з довгими руками :)
Дякую за покрокову детальну інструкцію.
Вийшов пізнавальний блог та чудові арти!
Alesia, Дякую)))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати