Легенди "Лігва Змієва": Василіск

Привіт! Настав час для чергової цікавинки з новорічного оповідання "Лігво змієве".

Перепончаті крила стрімко зметнулися над зміїним тілом, закриваючи голову. Хвіст зі шпичаком на кінці забив по бокам створіння. Софія звелася на ноги, машинально обтрусила руки… Не відчувши болю, нерозуміючи зирнула — й побачила цілісіньку шкіру. 

— Це все мара, Сонечко. Була мара… дотепер. 

Не впізнала хрипкого голосу.

— Василю?

— Дурненьке дівчис-сько. Немає Василя! Є Василіс-ск!

Хто ж такий василіск? А ніхто не знає. Про це легендарне чудовисько розповідають геть по-різному.

В Біблії василіск і аспид - отруйні змії. Якось банально, правда?

В стародавній Греції василіском, тобто "маленьким царем", називали химеру, змія-чудовиська. З'явився він з крові вбитої Медузи Горгони, тому й міг вбивати поглядом, а ще мав отруйне дихання. Його навіть убити було важко. За однією з легенд, якийсь лицар вдарив василіска списом, а отрута потекла по зброї вгору й отруїла лицаря.

Але в надсильного змія є природні вороги - звірятко ласка, а ще звичайний півень, який міг вбити почвару кукуріканням.

В Середньовіччя ж Василіска з якогось дива стали уявляти то півнем зі зміїним хвостом, то змієм з крилами і півнячим дзьобом. Найкрутіший, по-моєму, варіант лужичан: півень із крилами дракона, кігтями тигра, хвостом ящірки, дзьобом орла та зеленими очима, на голові якого знаходиться червона корона, а по всьому тілу — чорна луска.

Якщо вірити літописам, люди зустрічали василісків аж до 16 століття. Куди вони поділися потім - невідомо. Може, вимерли, як мамонти? Чи просто занадто багато скла й дзеркал розвелося, і василіски просто не змогли вижити у світі високих технологій? А може, просто стали краще ховатися.

Підписуйтеся, щоб першим дізнатися про мої новинки!

4 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Лара Роса
23.12.2022, 13:14:58

Як завжди: розвиток знищив таких милих створінь))

Показати 7 відповідей
Наталка Черешня
23.12.2022, 15:07:26

Лара Роса, Ну зараз його, здається, вилікують ;)

avatar
Юлія Міхаліна
22.12.2022, 21:03:16

Дякую, Нато)) Як завжди дуже пізнавально!❤

Наталка Черешня
22.12.2022, 21:07:43

Юлія Міхаліна, Дякую:)

avatar
Лоре Лея
22.12.2022, 20:18:01

ох, як же цікаво) вау)))

Наталка Черешня
22.12.2022, 21:01:41

Лоре Лея, Дяк))

avatar
Анні Ксандр
22.12.2022, 19:39:24

Омг... В нього Василя очі...))) Дякую за такий супровід)))

Показати 4 відповіді
Анні Ксандр
22.12.2022, 20:11:27

Наталка Черешня, Розумію)))

Інші блоги
Обираємо обкладинку. ГолосуЄмо!
Друзі, мені дуже потрібна ваша допомога! ❤️ Зізнаюся чесно... ця новинка стане для мене справжнім викликом. Зазвичай я пишу романтичне фентезі, але цього разу вирішила ризикнути й поєднати одразу кілька жанрів: детектив,
Відгук-рецензія.
Відгук-рецензія на твір «Спряжіння. Втрати та здобутки» Вадима Сухобруса. За домовленістю з автором залишу тут свої враження від твору. Чесно, роблю це вперше, тому не знаю, як зазвичай пишуть такі рецензії, але постараюся
З Днем міста, Ізяслав!
Привіт усім! Сьогодні свій день відзначає одне з найдавніших міст України, справжня перлина Хмельниччини, моє рідне місто Ізяслав. Це - не тільки величні палаци, мальовничі краєвиди та старовинні храми, а й багатовікова
статистична дилема нового автора
Мені стало цікаво, тому вирішила запитати у досвідченіших авторів. Чи нормально, коли книга регулярно оновлюється, а перегляди майже не рухаються? Починаю ловити себе на думці, що, можливо, справа не тільки в часі. Може,
Про кризу фентезі та лінивих авторів!)
Дякую вам, читачі Фейрії! На мій погляд, міфологічне фентезі зараз — жанр, який не надто користується популярністю. Так буває після великих сплесків і сильних, об'ємних історій, що мають неабиякий успіх. І справді, що
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше