Легенди "Мого кельтського бога": Мінос
Привіт-привіт!
Вітаю усіх нових читачів і обіймаю постійних!
Отже, поки на Букнеті викладається десятий розділ міського романтичного фентезі "Мій кельтський бог", і події розкручуються дедалі напруженіше, я продовжую розповідати про бестіарій книги.
Тот, звичайно, не обійшовся без вибриків і напустив на закоханих Міноса.
❤️
— Чого ти домагаєшся? — гаркнув Люк, не відриваючи очей від погоні, що наближалася. Вже можна було розібрати, що на них мчить оголений гігант із хвостом-змією. — Ти закликав Міноса, вартового другого кола пекла…
— Я домагаюся лише безпеки та спокою. І так, Люку, або ти слухаєшся мене, або постаєш перед обличчям Міноса, справедливість якого не знає меж. А він віддасть тобі належне... а може, й не тільки тобі.
❤️
Мінос охороняє друге коло Дантового пекла.
Цар Мінос відомий любителям давньогрецьких міфів, адже він — названий батько сумнозвісного Мінотавра. Історія взагалі-то печальна і повчальна.
Зевс викрав фінікійську царівну Європу і довго кохався з нею на Кріті, в результаты й народилися Мінос з братами. З часом Міносу вдалося стати царем. Він попросив Посейдона вислати йому для жертвопринесення тварину, морський бог выдправив з моря білого бика, проте, вражений красою тварини, Мінос відіслав бика у свої стада, а в жертву приніс іншого.
У покарання за цей обман Посейдон вселив дружині Міноса Пасіфаї неприродну пристрасть до морського білого бика, від якого й народився Мінотавр. Сам бик був упокорений Гераклом і потім убитий Тесеєм.
Вазаглі-то Мінос був непоганим царем. Заснував кілька міст, розширив державу, зробив її господаркою морів. Полюбляв жінок, за що був проклятий дружиною.
А помер знову-ж таки через власний характер. Смерть його спіткала в Сицилії, де він переслідував Дедала. Щоб знайти втікача, Мінос в кожному місті ставив завдання: пропустити нитку крізь спіральну раковину. Дедал зміг вирішити її, запрягши в нитку мурахи, чим і видав себе. Коли Мінос потребував видати втікача, цар Кокал велыв пустити в лазню трубами киплячу воду, ы Мынос обварився насмерть. Тіло його було видано його супутникам і поховано в Сицилії, поряд з пишною гробницею Міноса спорудили храм Афродіти. Потім кістки його було перевезено на Кріт.
Данте ж зображує Міноса у диявольській іпостасі, як демона зі зміїним хвостом, що обвиває новоприбулу душу і вказує коло пекла, в яке тій доведеться спуститися. У другому колі цар з усією суворістю карає хтивих, серед яких Данте називає, зокрема, Семіраміду, Клеопатру та Олену Прекрасну. Ну не падлюка цей геніальний поет? :)
До речі, ви знали що того самого "Мислителя" Родена дехто вважає уособлення Міноса? От так!
А ось таким уявляв Міноса геніальний Доре.
❤️❤️❤️
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯ теж завдяки тобі всі прогалини в міфах заповнюю)) Дякую!
Юлія Міхаліна, Скоро ще й трохи міських лешенд США підтягнеться ;)
Завдяки твоїм блогам підтягну знання по міфології :D Дякую ❤️
Вірджинія Хоуп, Аххаха, це приємно ))
За Доре окреме "дякую" обожнюю його гравюри!
Лара Роса, Аналогічно ))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати