"Фантастичний світотвір" частина 4 (мій досвід).
Продовжую розповідати про свій досвід створення фантастичних світів. Цього разу поговоримо про небесні світила та їх вплив на створену уявою автора планету.
Першочергово потрібно продумати кількість і сутність небесних світил. Чи то зірки, чи супутники? Скільки їх? Чи замінює котресь звичне нам сонце і яке світло дає? Чи є аналог місяця?
Другим етапом, варто попрацювати над основою світил. Чи обертається ваша планета навколо котрогось з них? Або навпаки вони обертаються навколо планети?
Третім пунктом, йде деталізація світил. Спочатку зупинимося на тому, що замінює сонце. Варто вирішити, наскільки воно наближене до планети; продумати його розміри та колір. А ще, звернути увагу на той факт, що в фантастичному світі денних світил може бути кілька. Два чи три, наприклад. Тоді, слід подумати над тим, щоб їх синхронізувати, або ні. Тобто, вони можуть вставати й сідати одночасно, рухаючись небосхилом в одному темпі та знаходячись на приблизно однаковій відстані до планети. А можуть бути різними. Рухатися по черзі, з’являючись на небосхилі в різний час. Або знаходитися на різній відстані від планети та рухатися з різною швидкість, через що вставати й сідати в різний час. Тоді, в якийсь період на небі буде одне світило. Цей факт варто зазначити, адже його можна використати, описуючи сеттінг фантастичного світу.
Іще один факт, варто зважати на стан денного світила й подумати над його впливом на вигаданий світ: на живих істот, клімат та погоду на планеті. На цих же істот має впливати інтенсивність світла, на котру теж варто зважати. Потрібно розуміти, як живі істоти у вигаданому світі до цього пристосувалися. Як світло вплинуло на еволюцію і якими їх зробило.
За потреби, можна зробити схематичний опис неба вдень. Його можна буде використати під час написання, для опису оточення персонажів. Ще, непогано подумати над сценами, у яких світило\ла грає\ють важливу роль, або їх світло необхідно персонажем.
Далі переходимо до нічного світила. З ним вирішуємо ті ж самі питання. Тільки до характеристики місяццезамінника додаємо такі аспекти, як вплив на воду. Чи є приливи та відливи? Чи буває повня? (або, може, супутник завжди в одному й тому ж стані.)
Якщо світ магічний, обмірковуємо вплив нічного світила на магію. Чи можуть ваші персонажі використовувати його, як джерело енергії?
Наостанок, уявимо нічне небо. Яка найяскравіша зірка? Які сузір’я у вигаданому світі? Чи орієнтуються за ними подорожні та мореплавці? На котрі з них зважають? Які добре видно, а які не дуже чітко?
За бажанням, можна намалювати щось на кшталт мапи зоряного неба з сузір’ями та циклом супутника.
Перед завершенням, бажано вигадати назви світилам. Їх можна буде використати в тексті, а можна й проігнорувати. Тут залежить від бажання та письменницького стилю автора.
0 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВидалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати