Чи потрібні глави від особи героя?
Доброго ранку, любі читачі. Зараз готую новинку (яка вийде одразу після завершення роману "Пограймо в маму з татом") й зіткнулась з деякою дилемою.
Чи потрібно робити глави від особи героя, чи достатньо вести розповідь лише від головної героїні?
Питаю не просто так. Бо коли розповідь йде одразу від обох осіб, легше зобразити що діється у героїв на душі. Їхні емоції, уболівання, страхи, радощі тощо. Як, наприклад, це відбувається у романі "Пограймо в маму з татом".
Проте водночас розповідь лише від особи героїні дозволяє зберегти інтригу сюжету, зробити його більш таємничим та непередбачуванішим. Як це зроблено в романі "На роботу у філію Пекла".
Частіше за все сюжет сам диктує потребу залучення кількості осіб від яких пишеться роман. Але буває й так, що можна писати й так й інакше. Тож хотілося б почути саме вашу думку, шановні читачі. Чи треба додавати у роман глави від особи героя, чи достатньо лише глав від головної героїні?
13 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиНа мій погляд, якщо є якісь емоції, думки, переживання тощо, які потрібно подати в романі (чи іншому тексті), то потрібно подавати інформацію і від головного героя, і від головної героїні. Хоча читала твори, де інформація висвітлюється від автора, то теж цікаво читати. Пишіть так, як Вам зручно і комфортно.
Ганна Тодорів, Дякую :)))
Я думаю, що в разі погляду на дії, що відбуваються, лише з погляду головного героя (героїні) зовсім буде прихована "думка" іншої сторони. Події будуть вимальовуватись певним чином однобоко. Погляди і почуття героїв часто не співпадають. І другий головний герой "іде у сутінки" та випадає з дійства. Якщо подавати інформацію з погляду обох сторін, буде більш об'ємна історія. Але це лише моя позиція)
Елена Селена, Дякую за відповідь (´。• ᵕ •。`) ♡
А чому їх (муз) не подружити. Можна ж писати книгу, використовуючи одночасно і від головної героїні і від особи героя ? Або спробувати написати два варіанти однієї історії і подивитись на результати. Було б цікаво.
Валя Головатюк, взагалі-то зараз все більше скланяюсь до варианту напису історії і від героїні і від героя.
До речі, це і моє одвічне питання. Іноді прямо проситься написати думки головного героя. А іноді... вони ніби й не потрібні.
Ганна Зюман, :-) то правда.
Все залежатиме від Вас. От як задумали, так і пишіть. Успіху і натхнення Вам . Мирного неба над головою
Валя Головатюк, Дякую (´♡‿♡`) як би ж ще музи між собою згоди дійшли (⁀ᗢ⁀)
і вам мирного неба та радощів побільше :)))
А мені не йде викладка від першої особи - тоді якось менше виходить розповісти. Та й обмежений подіями. А почуття можна й від третьої особи описати)
Олена Блашкун, ♡( ◡‿◡ )
Привіт!) Як автор переходжу на pov, тобто сюжет від обох героїв, і від першої особи. Мені так простіше, а читачеві іноді легше читати. Хоча все залежить від особистого вибору кожного. Я писала по всякому, і ні разу від читачів не чула нарікань, по типу: а давайте від пешої особи, чи давайте у минулому часі, а не в теперішньому.
Як читатчеві, мені головне сюжет, а як його описати - вибір автора!)
Насправді, ви підняли цікаве питання. Читаю теж відповіді. Дякую!)
Христина Лі Герман, Дякую (♡˙︶˙♡)
Привіт) Я люблю, коли є розділи від обох героїв) Хоча все залежить від конкретної історії, сюжету та необхідностей зберігати чи не зберігати інтригу) В мене, наприклад, коли у героїв відбуваються ті чи інші події у взаємодії з кимось стороннім і треба розповісти їхні окремі історії, тоді, звісно, від обох по черзі, або в залежності від сюжету. А якщо все зав'язано лише на двох, і потрібно зберегти таємничість того ж героя, то можна притримати розділи від його лиця до потрібного моменту))
Юлія Міхаліна, Зрозуміло, дякую :)))
Привіт. Коли писала від першої особи, то все було тільки від головного героя (він або вона, в залежності від книги, бо є де чоловік гг, а є де жінка). А коли перейшла на написання від автора, стало навіть легше, адже є "де розгулятися", і можна "показати" не лише ГГ, а й інших учасників історії. Але, це залежить від вашого стилю та бажання. Як читачці, мені не подобається, коли змішуються герої від першої особи.
Дар, Дякую (ღ˘⌣˘ღ) вам теж натхнення, безпеки та великої вдачи :)))
Привіт, в мене зараз схоже питання у книзі "Фаталістка". Поки що розповідь від імені героя, а героїня лише приймає участь у діалогах. Акцент на його думках та переживаннях, та бачу, що мої читачі хочуть бачити глави і від героїні) За задумкою я хочу зберегти їй трохи таємничості, щоб тримати інтригу до завершення твору, тож поки буде тільки один герой в тексті, а вона розкриється пізніше. Мені здається так цікаво, коли ти змушуєш читача розгадувати самостійно, а потім або підтвердити здогадки або здивувати, якось так)
Лоре Лея, Дякую. Інтрига обов'язково повинна зберігатись, але ж і переймання героїв хочеться розкрити (/▽\*)
Інколи доцільно від обох - по черзі, або, майже, по черзі. Залежить від необхідності сюжету. В будь-якому разі, я роблю так)) І інтригу можна втримати за рахунок все тих же недомовок.
Лара Роса, Дякую :)))
Доброго дня ))) принципі, краще від обох героїв. Можна навіть і від головного антагоніста розділи додавати-бачила і такі приклади. А можна у кінці твору так би мовити підсумок душевних терзань Гг. Теж цікаво.
Є ще один твір, який так би мовити залишив слід у моїй бібліотеці… Там розповідь відразу від обох ГГ іде: не просто діалог, а ще виділяються «реальні думки» ГГ, він же антагоніст першоі половини твору… така дивна суміш. Твір неоднозначний… Не те щоб «дарк фентезі», його позиціонують як «сіра мораль», трохи заплутаний, але запам’ятався. Автор Гретель Кальт «Последний город кошмаров», там зірочок та вподобайок мало, автор новий. Але не подумайте, що я рекламую ) просто роздуми на задану тему )
Юлія, Дякую. Цікаві приклади подання тексту. Дякую за рекомендацію.
Добрий день. Книги цікаві, краще, як від обох. І можна додати, ще маленьку дівчинку)))
Валентина Лизун, Дякую. Доречі, щодо маленької дівчинки, чи буде у новому романі дитина наразі якраз вирішується :)))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати