Види фентезі. Короткий огляд. Літрпг (фентезі).
Доброго ранку, дорогі читачі. Сама не вірю, але сьогодні я таки дібралася до дуже специфічного жанру фентезі. Втім, його специфічність не скасовує його популярності.
ЛітРпг (фентезі)
Основними ознаками даного жанру є:
1. наявність віртуального чи доповненого світу;
2. використання термінології РПГ із зображенням ігрових характеристик;
3. обов'язковий розвиток (прокачування) героя;
4. проходження квесту (завдання).
Щоб було зрозуміло тим, хто не близький до жанру. РПГ (Role-Playing Game) це комп'ютерна рольова гра. А ЛітРпг, якщо вже зовсім просто, це історія пригод героя в грі.
Але жанр ЛітРпг не такий вже й простий, і має кілька піджанрів, про які я напишу в наступних блогах. І... як людина далека від комп'ютерних ігор від слова зовсім, з подивом виявила піджанр, який мені, як читачеві, виявився досить близьким.
Види фентезі, розглянуті раніше: порохове фентезі, космічне фентезі, стимпанк-фентезі, технофентезі, янг-едалт фентезі, бойове фентезі, магічний детектив, міфологічне фентезі, міське фентезі, горор (жахи), темне (дарк) фентезі, гумористичне фентезі, потраплянці, псевдоісторичне фентезі, альтернативна історія, історичне фентезі, пригодницьке фентезі, еротичне фентезі, романтичне фентезі, любовне фентезі, героїчне фентезі, низьке фентезі, високе фентезі, епічне фентезі, класичне фентезі.
Також не забувайте підписуватись на автора (тиснути тут), аби не пропустити новини та поповнення книг.
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДля мене це взагалі iнший всесвіт. А чи буде постапокаліпсис? В чистому вигляди я його особисто в фентезі не зустрічав, але часто згадуються в романах, що була колись давня цивілізація. Та i якщо взяти точку зору ельфів з Відьмака , то це подленний постапокаліпсис. А в Глена Кука а "Білiй трояндi" є аномальна зона , магічного походження , звідки один з героїв таскає артефакти. Формений Сталкер
Лео Нур, Спробую знайти, бо то досить давно було.
Згадав цікавого представника жанру "Місячний скульптор" Коли читав там було щось до 40 книг і ше "Принц на половину" якщо не помиляюсь в назві.
Що цікаво, книги в цьому жанрі штампуються десятками і при цьому не набридають. Вся фішка, на мою думку, у ігровій динаміці. Коли проходиш того ж відьмака 3 то по дорозі до фінального боса переживаєш безліч історій. Вони перетікають одна в одну і гг завжди є чим зайнятись.
До того ж гравців безліч. І в онлайн іграх фактично не існує умовної стелі для прокачки, через що межі у фантазії фактично немаж
Віталій Партицький, До речи, гарний приклад до наслідування. Проте такий підхід до будови сюжету не є відкриттям саме ЛітРпг. (покосилася на зібрання Агати Крісті на власній полиці у шафі :))))
Зараз сама готую цикл магічного детектива, де кожна історія буде читатися окремо, проте головний герой один й той самий :)))
Оу, дуже дзенькую. Жанр справді не простий в написанні, бо треба дуже багато балансувати. Буду чекати на подальші розбори
Віталій Партицький, спробую не разчарувати, бо жанр виявився дуже дінамичним у своєму розвитку :)))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати