Види фентезі. Короткий огляд. Порохове фентезі
Доброго ранку, дорогі читачі. Сьогодні у нас жанр фентезі який за атмосферою логічніше було б віднести до бойового чи героїчного, але я вперто впихаю в технофентезі.
Порохове фентезі
Особливість цього виду фентезі - використання поряд з магією вогнепальної зброї
(та інших порохових технологій).
Магія може як взаємодіяти з технологією використання пороху, перетворюючись на єдине ціле, так і протистояти їй.
Безумовно порох насамперед використовують в бойовому фентезі, але... впровадження технології ніхто не скасовував.
До речі, шановні читачі, якщо вас цікавить якійсь певний жанр фентезі, обов'язково пишіть про це у коментарях. Звісно я можу трішки затягнути розгляд певного виду (як от затягую літ-рпг (/▽\*) ). Проте в будь-якому разі я обов'язково доберуся до нього.
Види фентезі, розглянуті раніше: космічне фентезі, стимпанк-фентезі, технофентезі, янг-едалт фентезі, бойове фентезі, магічний детектив, міфологічне фентезі, міське фентезі, горор (жахи), темне (дарк) фентезі, гумористичне фентезі, потраплянці, псевдоісторичне фентезі, альтернативна історія, історичне фентезі, пригодницьке фентезі, еротичне фентезі, романтичне фентезі, любовне фентезі, героїчне фентезі, низьке фентезі, високе фентезі, епічне фентезі, класичне фентезі.
Також не забувайте підписуватись на автора (тиснути тут), аби не пропустити новини та поповнення книг.
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯк на мене - дурна ідея, якщо тільки світи технології й магії не протиставлені.Бо власне коли є магія, технологія не потрібна. Саме тому магічні історії найчастіше в середньовічному антуражі. Бо якщо є магія. яка задовольняє потреби соціуму у всьому,технологія ні до чого. Технологія саме тому розвивається, що магії немає. Не можна дунути-плюнути й щось отримати. А треба це створити, причому ефективно і на все суспільство. Це навіть не стімпанк.
Лео Нур, Це той самий рояль. Світ магії, тобто де все виробляється магією, не буде розвиватися паралельно. Магія длчя понтів і прикрас - то не світ магії, то світ фокусників. Артистів розважального жанру. У світі, де цивілізація почалася з магії, не буде французької революції. Бо якщо там главмаг - король, то охлос без магії його ніяк не стратить. А якщо там верховенство по силі магії, то там не буде королів. І там не треба пороху. як в сучасному світі не треба магія. і без неї тут все в порядку, в тому числі у війнах. І чого це раптом інквізиція старалася проти техніки? І звідки в магічному світі інквізиція? То все роялі в кущах. Від невміння думати мозком, продумувати світ своєї історії. Або просто ліниво, бо і так піпл схаває.
Чимало такого є. Зазвичай "3 мушкетера + фентезі". З російського пам'ятаю "Під знаком Мантікори" Пєхова та "Отблески Етерни" Камші. не сподобалося. З українського теж щось ще, але вже не пригадаю. Зазвичай козацьке фентезі є близьким жанром
Зорян Костюк, Спробуйте Брайан Макклеллан: «Пороховой маг». Серiя яка зробила тему попклярною, хоча писали i до нього. Також Стiвен Дональдсон "Сьома страта" там розповiдаеться про те як порох явився в тому свiтi
"Темна вежа" - порохове фентезі??? Ну бо герой же з револьвером?
А мій "Комісар особливого призначення"порохове фентезі, бо у героя окрім надздібностей парабелум?
Анна Пахомова, Якось я вже відповідала на подібне питання. Не наводжу приклади, бо тоді їх потрібно розбирати, та обгрунтовувати. А це вже треба робити повноцінну статтю. Я ж собі ставила за завдання дати читачам інформацію якомога коротко. Тобто один вид фентезі - одне-два речення яке дозволяє зрозуміти що в цьому виді читач зустріне в першу чергу. Тобто я не розкриваю повною мірою опис жанру, я виокремлюю лише найголовніше.
Але я завжди прошу читачив самих наводити приклади та розбирати підходить жанр якомусь певному твору чи ні.
Доречі, все фентезі де автор не прописує власний світ, а бере за основу наш — порохове. Тільки на ранок подумала, що, в моїй конкурсній роботі "Що водиться в українських лісах" сюжет розгортається навколо Лісовика, мавок, відьом та іншого, але у одного з героїв Макаров, а у іншого класичний тризарядний вінчестер з, бляха, срібними кулями (що передбачувано, мабуть)...
Віра Віслогузова, :))) до того ж використання магічно "вдосконалених" набоїв, чудовий приклад поєднання технології та магії :ь
Є таке поняття, як техномагія. Наприклад, у багатьох суто фентезійних іграх присутні не тільки лучники, а й стрілки. Наприклад, у всіх фентезі гноми традиційно використовують вогнепальну зброю, крім сокир. Гармати, требуршети, різні механічні пристосування та пастки, рушниці, пістолети. Іншими словами, у будь-якій фентезі можна знайти вогнепальну зброю, або щось подібне. Тому як таке поняття Порохового фентезі немає. Вогнепальник чудово вписується в будь-яке фентезі.
Але це так, думки в слух без усяких образ. Щоб не бути голослівним, рекомендую подивитися таку класику як World of Warcraft або Forsaken World або Blade & Soul і таке інше. скрізь герої з вогнепальною зброєю називаються по-різному, але використовують однакову зброю. Навіть у культовій грі Фінал Фентезі, є така зброя, як ганблейд, від Gunblade похідна з двох слів gun і blade. Меч, який може стріляти.
Дуже сподіваюся, що інформація була корисною. Бажаю творчих успіхів та безліч люблячих читачів.
Гресей Васміком, Здогадуюсь що ви не читали мої попередні блоги. Я роблю серію блогів у якій намагаюся донести читачеві сутність видів піджанрів фентезі. І порохове фентезі не що інше як піджанр технофентезі про яке я писала раніше. Якщо ви подивитесь уважніше, то внизу блога зможете побачити які види я вже розглядала. Усі вони з посиланнями, тож надавши на слово ви опинитесь у блозі де розглядався саме цей вид фентезі.
Вперше бачу цей жанр)
Чекаю від вас розбору ЛітРпг, якраз зараз пишу в цьому жанрі на конкурс. Бо, чесно кажучи, й самому хочеться розібратися у всіх нюансах
Віра Віслогузова, Звісно, розподіл на чоловіче та жіноче фентезі не є, як би то сказати.., офіційним мабуть. І вже точно не є обов'язковим :))) Дуже багато жінок читають (і пишуть) ЛітРпг і бойове. І навпаки, чоловіки, як би вони від цього не відхрещувалися (⁀ᗢ⁀) інколи читають ванільне фентезі про кохання. Але, все ж таки, якщо брати загальноприйняте розуміння і ститистику, то про кохання здебільшого читають саме жінки, а там де битви та техніка - чоловіки.
Радий що написали про цей жанр. ))
Лео Нур, °˖✧◝(⁰▿⁰)◜✧˖°
Дякую! Якщо чесно, про цей піджанр чую вперше. Хоча знаю пару історій, які ідеально віднести саме до нього
Оксана Зіентек, ♡( ◡‿◡ ) дякую. Дуже приємно це чути :)))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати