Дещо про сімейне життя аристократів
Пишучи свою нову книгу, де головний герой дворянин, я наштовхнувся на специфіку їх сімейного життя. Сімейне життя аристократії, формувалося точнісінько по рядках старої пiснi : "Все могут короли, все могут короли. Но жениться по любви не может ни один король".
Пару формували виключно в інтересах батьків. В кращому випадку їм давали познайомитися, якось поспілкуватися. При цьому особисті зустрічі, виключно в присутностi третіх осіб, зазвичай рідні з тієї чи іншої сторони.
Але був розповсюджений і такий варіант - сина / дочку викликав до себе батько, і ставив перед фактом "Такого то числа , з такою то /таким то, твоє весілля", при тому що часто виривалося в відповідь "А це взагалі хто ?". Не рідко пари, знайомилися безпосереднє перед весіллям.
Церемонія вінчання пройшла, чоловік з дружиною вступали в законний шлюб перед Богом і людьми. Виїжджали в родовий маєток по чоловічій лінії, який не рідко собою представляв розсипаючися, споруду, прадавніх часів побудови, де без будь-якого супротиву вітер гуляв з щілин в стінах.
Найголовнішим завданням новоспеченої сім'ї - народити сина спадкоємця. Причому саме сина. Якщо народжувалася дочка, то вона , як би це не цинічно зараз не звучало, сприймалася як "товар на видані". Всі думки були лише про одне - коли виросте , на якого б чоловіка її спихнути.
Опинившись під одним дахом, часто-густо фактично незнайомим людям, хоч-не-хоч, а доводилося якось жити разом. I тут могло бути декілька сценаріїв подальшого розвитку подій:
- Через спілкування, облаштування спільного дому, зачаття і виховання дитини, зароджувалося "світле, вічне, добре";
- Не зважаючи на спільне прожиття, і на народження дитини, іскра між подружжям так і не пройшла. Але це не заважало подружжю бути гарними друзями, сім'єю бути більше номінально, про людське око.
- I третій, найтрагічніший варіант - ні любови, ні дружби між парою не виникало, а навіть навпаки. Необхідність ділити своє життя зі сторонньою людиною, терпіти присутність поруч з собою чужої людини, створювали почву для інших почуттів. В такому випадку, подружжя починало ненавидіти один одного. На такий випадок був розроблений цілий алгоритм дій.
Перший період життя, йшов від весілля, до народження дитини. В цей час подружжя жили разом, під постійним натиском батьків з обох сторін "Коли вже спадкоємець буде".
Другий період наставав після народження дитини, і до шкільного віку. Тоді вважалося що дружина з чоловіком виконали свій основний обов'язок - дали початок спільній династії в виглядi сина - і увага до них з боку батьків зменшувалася. В цей період, якщо все-таки не вдавалося ужитися, або хоча б якусь спільну мову знайти, вони переселялися в різні кімнати.
В той час, було безліч можливостей не бачити ненависного супутника життя. Нікого не дивувало, якщо аристократ всі вiльнi вечора проводить в клубах, скачках, або ж, більш сучасний варіант, який і тоді існував, завалює себе роботою аби не йти до дому. В той же час , якщо жінка, проводить весь час в товариствах допомоги нужденним ( аналог сучасних благодійних фондів ) , відвідує або влаштовує світські заходи, в компанії жінок свого кола. Але найцікавіше наставало з досягненням дитини шкільного віку.
В середньому в десять років ( плюс мінус рік два, в залежності від країни в якій проживала "сім'я") дитину віддавали на навчання. I в цей час , в матері різко погiршувалося здоров'я. Виявлялося, не рідко на здивування її лікаря, що жінці ну ніяк не підходить клімат рідної країни. Чоловік не міг все кинути, і поїхати з жінкою до якоїсь дальньої родички на берег моря, чи в гірську місцину. Тоді дружина, обов'язково в супроводі когось з родичів або компаньйонок, виїжджала на нове місце проживання.
"Щаслива родина" об'єднувалася на певних святах, урочистих датах, коли з дружиною було необхідно прийти, ламаючи комедію" щаслива родина", якої ніколи не було.
Я сподіваюся вам був цікавий невеличкий екскурс, в не най огряднішу сторінку історії )))
1 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПечально, але факт. Люди, на жаль, завжди більше гонилися за статками і визнанням, а ніж за щастям. Самі себе і своїх дітей прирікали на рабство. А найгірше, що і зараз часто так є. В погоні за грошима і статусом втрачають найважливіше - любов, чисте сумління, спокій. Ех...
Дякую за цікавий допис.
Лана Іссан, Радий що вам сподобалося) Якщо зацікавила тема, на моїй сторінці є книга "Ескортниця", де одну з героїнь, британську аристократку, в наш час хочуть насильно видати заміж. Та і взагалі, я цей допис написав, бо в головного героя моєї нової книги якраз таки третій варіант подружнього життя.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати