Перша українська школа для шляхетних відьом
Анонс нижче.
Не одне сталіття жінки боролись за право отримувати освіту на рівні з чоловіками та здобувати професії. Україна не стала виключенням і наші дівчатка так само уступали сильній статі в правах.
Початок громадської освіти жінок у Російській імперії пов'язують із правлінням імператорки Катерини II, коли за проєктом І. Бецького 1764 організовано Виховне товариство шляхетних дівчат (Смольний інститут) — перший державний жіночий середній навчальний заклад. В Україні інститути шляхетних дівчат з'явилися на початку 19 ст. з ініціативи та коштом місцевого дворянства: у Харкові (1812), Полтаві (1818), Одесі (1829), Керчі (1836), Києві (1838). Їх метою була підготовка «гарних дружин і корисних матерів родин». Це були закриті навчальні заклади, розраховані на доньок дворян, офіцерів та купців 1-ї і 2-ї гільдій. Оплата навчання в інститутах була доволі високою — від 650 рублів на рік у Харківському до 1000 руб. на рік в Одеському. Приймали учениць у віці 8—12 років; повний курс був 6-річний із поділом на 3 класи. Основна увага приділялася гуманітарному й естетичному (музика, танці) напрямам освіти, домоводству та рукоділлям. Існував педагогічний клас (клас пепіньєрок), що давав диплом домашньої вчительки. У 1850-х рр. внутрішнє життя інститутів було реформоване в напрямі уніфікації. На вимогу громадськості окремі з них (Керченський) стали напіввідкритими. Поряд із державними дівочими навчальними закладами в кінці 18 ст. діяли приватні жіночі пансіони — закриті навчальні заклади. Засновниками їх були іноземці, переважно французи.
Дівчата з духовного стану могли отримувати освіту в жіночих єпархіальних училищах (середніх навчальних закладах), що відкривалися при церквах і монастирях. Угадайте кого там готували... правильно, дружин священників.
У школах день починався з молитви, розклад узгоджувався з релігійними святами. 1858 з ініціативи професора педагогіки М.Вишнєградського був реалізований проект організації відкритих жіночих училищ для всіх станів (з 1862 — маріїнські гімназії). В Україні така гімназія була заснована в Києві 1859 (заняття почалися із січня 1860) за сприяння київського губернатора І.Фундуклея, котрий пожертвував 2 кам'яних будинки та зобов'язався щорічно вносити 1200 руб. на рік на її утримання.
Ми з Марі Керімей не гаяли часу, і звісно всю цю інфомацію вивчили, опрацювали. Та створили першу гімназію для українських відьмочок.
Вже з наступного тижня стартує премєра історії.
Анотація книги Гімназія для відьмочки
У Євдокії Косач після загибелі батьків невеликий вибір в житті - шлюб чи навчання. Опікун влаштовує їй заручини із бридким старим багатієм. А для навчання в гімназії у Євдокії занадто слабкий дар. Проте на час навчання зупиняється виконання всіх договрів, і дівчина вбачає в цьому єдиний посіб відсторочити шлюб з тим, хто використає її як магічну батарейку. Справа за малим - пройти вступні іспити, переконати ректора Азарія Холодного прийняти її на навчання і виділити на неї кошти з опікунського фонду. А потім теж все просто - вчись на рівні з однокласниками, полюй на нечисть на практиці, здавай іспити, і головне: не смій закохуватися в ректора.
Заінтригували? І то ви ще нашого відьмака-ректора не бачили.
Тож хутенько підписуйтесь на наші сторінки, щоб не пропустити старт історії, та багато цікавинок в блогах.
12 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиНадзвичайно цікавий задум)))
Із нетерпінням чекаю на історію. Бажаю натхнення та багато читачів ❤️❤️❤️
Alesia, Дякую. Дуже приємно.
Ректор красень і лев, героїня молоденька й гарнюня, ще й про академію! Така книга не пройде непоміченою.
Рома Аріведерчі, Дякуємо. Ми вибирали найтрендовіші образи та тригери
Яка героїня яскрава! Буде цікаво про таку читати!
Наталія Девятко (Natalia Devyatko), А нам дуже цікаво писати))
Вітаю з початком нової історії! Мені вже подобається, люблю цю тему і маю прихильність до гімназисток ;)))
Вісенна, Дякую, люба)))
Гарно викладено) Захоплює, зацікавлює, вабить)))
Софія Чайка, Дякую. Дуже приємна ваша оцінка, Софіє. Сподіваюсь твір буде саме таким, як і анотація до нього.
Буде щось цікаве, чекаю)))
Стю Слейтерус, Дякуємо. Ми вже написали кілька розділів, і тепер найваже дочекатися дня премєри
Вперед! Дерзайте! Ви великі молодці! Анно, ваш блог про разножанровість мене, свого часу, надихнув. Бажаю велику кількість читачів.
Наталія Ковган, Дякую. Дуже приємно.
Впевнена, що історія вийде суперською. Героїня вау, а ректора вже бачила, красунчик... Окрема подяку за частинку історії)))
Натіко Маер (NAtiKO), Дякуємо!!!
Обіцяє бути щось неймовірне! Чекатиму!
Ана Пест, Дякую!)
Вітаю нас, мила! Дуже тішусь нашому початку. Не сподівалась, що вийде так класно! Старт вийшов просто неймовірним)) Рада, що постукала у твої дверцята)) Успіху нам!
Анна Пахомова, Ще й яка! У цьому немає сумніву))
Чудово)
Марта Кречет, Дякую.
Чекаю)))Ви молодці швидко працюєте)
Каміла Дані, Дякуємо. Я давно мріяла про таку книгу, тож тепер залишилось втілити ідею.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати