Школа молодого автора 2.0. Соцмережі - що писати?
Хотілося б ще поговорити про наповнення наших сторінок ( чи груп) у соцмережах.
У більшості з нас є окремо особиста сторінка ( як людини) і творча ( як письменника), а в декого ще й власна група. І постає питання - про що там писати, аби і для читачів було цікаво, і щоб не бракувало коментарів, лайків і поширень. І, звичайно ж, щоб людина, котра випадково заглянула на сторінку, захотіла продовжити знайомство з вашими книгами і вами як письменником...
Отже, я помічаю, що більшість наших авторів на своїй творчій сторінці розміщують виключно рекламу власних творів. Звичайно, це дуже добре, але для приваблення нової аудиторії працює не дуже ( хіба що ви робите таргетовані пости, тобто оплачуєте їхню рекламу). Справа в тому, що Фейсбук чи Інстаграм не дуже охоче демонструє людям публікації, які мають невелику активність ( а рекламні дописи зазвичай не дуже активно лайкають і коментують).
Тому, щоб вашу сторінку бачили в стрічці набагато більше людей, потрібно розбавляти рекламу якимось цікавим контентом. Дуже гарно працюють власні фото ( мабуть, усі помічали, що під ними набирається найбільше "лайків"). Або щось веселе, розважальне, і невелике за розміром ( люди охочіше читають кілька абзаців, аніж "лонгрід").
Щоб визначитися, про що писати, спеціалісти радять виділити три основні лінії наповнення вашої сторінки:
1. Ви як особистість ( якісь ваші цікаві роздуми, історії з життя, розповіді про поїздки, сім'ю, тваринок тощо).
2. Ви як професіонал, письменник.
3. Власне, ваші твори.
Виділяють також різні типи контенту, кожний з них виконує свою функцію і вносить різноманіття.
1. Контент, який продає ( навіть, якщо ви не комерційний письменник, то маєте на меті за допомогою реклами власних творів знайти нових читачів, збільшити кількість прочитань тощо).
2. Інформаційний - контент, за допомогою якого ви ділитеся корисною інформацією з читачами ( наприклад, при написанні книги дізналися щось цікаве, або ж хочете розповісти про сам процес творчості, дати корисні поради іншим авторам). Такі публікації часто поширюють, це створює уявлення про вас як про компетентну в якійсь сфері людину.
3. Розважальний - просто для того, щоб читач не занудьгував на вашій сторінці від надміру серйозної інформації. Це можуть бути картинки, цитати, меми тощо.
4. Контент, який спонукає читачів до активності, завдяки чому вони пишуть коментарі, діляться своїми думками тощо. Це можуть бути як різні запитання до читачів, так і конкурси, опитування, ігри, тести... все, що спаде вам на думку.
І ще кілька порад для того, щоб сторінка була цікавою та викликала бажання на неї повертатися знову і знову.
1. Визначте свою цільову аудиторію і підбирайте теми дописів, які будуть адресовані саме їй. Наприклад, якщо ви пишете жіночі романи, то навряд чи вашою ЦА будуть чоловіки. Хоча бувають і винятки з правил, звичайно)) Але ми все ж орієнтуємося на більшість.
2. Використовуйте у своїх публікаціях ефект серіалу ( закінчуйте на цікавому місці, або обіцяйте продовження теми) - тоді читачі підпишуться на вашу сторінку або кинуть допис у "закладки", щоб не пропустити ще чогось цікавого.
3. Не завалюйте читачів масою інформації, яку вони можуть знайти будь-де. Краще написати щось від себе, оригінальне. Навіть, якщо допис буде коротким і не претендуватиме на досконалість, його побачать більше людей, ніж статтю, скопійовану з Вікіпедії.
4. Пишіть простою мовою, так, як говорите у житті.
5. Краще написати кілька коротких дописів, ніж один великий.
6. Подавайте пізнавальну інформацію через історії. Читачі обожнюють історії з життя, а не сухі факти і терміни.
7. Пишіть по можливості щодня.
8. Обов'язково розбивайте текст на абзаци. Люди неохоче читають великі суцільні "полотна".
9. Тексти, які мають на меті щось продати чи прорекламувати, добре закінчувати закликом до дії ( наприклад "підпишіться на мою сторінку", "поділіться вашими враженнями" і т. д.)
Часто виникає просто "блок", коли не знаєш. про що писати.
Ось кілька ідей, як швидко знайти тему для допису.
1. Збирати у записник питання, які задають читачі, а потім відповідати на своїй сторінці.
2. Почитати новини, вибрати трендові теми, які у всіх на слуху, і написати власну думку про них.
3. Почитати блоги, сторінки, групи інших авторів ( ні в якому разі не копіювати чужі дописи, а просто дивитися, які є цікаві теми).
4. Можна брати свої минулі публікації ( наприклад, з блогів на Букнеті), дещо змінюючи та перефразовуючи їх.
5. Почитати групи в Фейсбук по типу "Підслухано..." або "Людоньки, порадьте". У них можна знайти багато цікавого для обговорення, а часом і ідеї для епізодів власних творів.
6. Читати інтерв'ю відомих людей. Можна взяти питання, які журналісти задають їм, і самому на них відповісти.
7. Помічені ситуації на вулиці, підслухані випадково розмови. Дуже цікаво почитати Твіттер - там якраз такі коротенькі життєві епізоди, які можуть надихнути на те, щоб описати щось своє.
8. Якщо ви слухаєте вебінари чи відео на Ютубі на теми письменництва та літератури, в коментарях також можна знайти багато цікавих тем.
Одним словом, вмикаємо фантазію і вперед. Аби лише було вдосталь часу ( шкода, що його в основному бракує). Але коли "набити руку", написання дописів займає мінімум часу, і приносить максимум користі.
А ви ведете активне спілкування в соцмережах? Про що пишете найчастіше?
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДякую за гарні ідеї. Дійсно працювати над сторінкою треба, а інакше її взагалі не варто заводити.
Рома Аріведерчі, Будь ласка! Буду рада, якщо якась ідея виявиться корисною))
Дякую за гарне нагадування і поради. Не раз про це вже говорили, але забувається. Дійсно часто на сторінці і в групі все зводиться до реклами творів, а це мало ефективно. Варто додавати ще щось цікавеньке, просто розважальне.Я помітила, що різні цікаві опитування теж добре працюють, привертають увагу. І, що найважливіше, з висловлювань людей часом можна почерпнути море важливої інформації. Зрозуміти, наскільки актуальне, хвилююче питання, або ні. Успіхів.
Лана Іссан, Дякую! Так, опитування - це дуже ефективний спосіб привернення уваги. Як і різні конкурси, челенджі, марафони...
Через зайнятість на роботі не вдається багато уваги приділяти соціальним мережам. Звертати увагу на інші групи, спілкуватися з читачам, або просто з іншими авторами... після закінчення роботи на це сил не вистачає. Тут надієшся, щоб сил вистачило, щоб трішки написати, якийсь розділ хоча б один раз в тиждень викласти... не те, щоб сидіти в соціальних мережах.
Поради дієві, але для тих, кому вдається більше часу приділяти творчості)
Євген Палашинський (Палаш), Як я вас розумію, у самої така ж ситуація)) То вже у вихідні. свята можу трохи більше часу присвятити соцмережам. або під час відпустки.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати