Додано
07.06.21 21:49:41
Самодисципліна або скільки треба писати в день
Добрий вечір, дорогі читачі і колеги!
Напевно, багато хто з нас, коли пишуть глави, орієнтуються на те, скільки написали знаків. Як ми знаємо, оптимальний розмір глави від 15 до 25 тисяч знаків із пробілами. Але це не золоті стандарти, у мене самого є глави, де менше 15 тисяч, а є і більше 25.
Деякі письменники, щоб підвищити свою дисципліну, пишуть в день якусь певну кількість знаків (наприклад, 3 тисячі або навіть 10). Навіть створюють спеціальні таблиці для відстеження прогресу.
Чи займаєтеся цим ви? Слідкуйте за своєю денною нормою або пишете "скільки вийде"? І пишете кожен день або по настрою?
Також, заради інтересу, можемо поділитися своїми рекордами за кількістю написаних знаків за день, якщо ви звертали на це увагу у своїй практиці)
Мій рекорд, наприклад, 34 тисячі за день, коли я писав шосту главу Паспортиста.
Захар Цибченко
29
відслідковують
Інші блоги
«- Пацани, ось дивлюся я на вас і так шкода стає… ви ж тепер якісь… чи не повноцінні. Вас ваші баби скрутили та на короткі повідці посадили.
- Та гаразд, Юрку! І твій час прийде!
- Не дочекаєтеся! Маючи ваш приклад перед
Знаю, що одночасно писати це вельми не професійно. Це збільшує ризик сюжетних дір, пропустити важливі моменти, і купа всілякого "не професійно". Ну так от, дотримуєтесь - одна історія - до кінця, чи грішите, і пишете
Вітаю! Питання до читачів, які вже прочитали більшість з моїх книг. Потрібна ваша допомога! Зараз у мене на сторінці є 3 незавершені цикли, і я прошу, щоб ви написали, продовження якого чекаєте найбільше. Обіцяю
Вітаю! Маю для Вас таку знижку сьогодні!) Одержимість Юсупова - Ти завжди будеш тільки моєю дівчинкою, - залізна хватка його рук на талії. Хрипкий голос, від якого я раніше божеволіла.
- Ти сам подарував мені свободу, -
Ось ми впевненими кроками наблизилися до фіналу, вже завтра 15 грудня о півночі я опублікую 4 останні глави другої частини свого роману. Мені завжди дуже складно прощатися зі своїми героями до яких я вже дуже звикла, але
17 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯ не орієнтуюся на кількість знакiв у частині, пишу до логічного завершення події. Щодо рекорду, бувало по-різному, інколи по 20 тисяч. Але в середньому 8-10 тис знаків на день, намагаюся дотримуватися такого ритму. Та буває і менше. Головне сiдати і писати, а далі процес затягує і вже важко зупинитися. Вважаю регулярність і самодисципліну головними в цьому питанні.
Вітаю! З однієї сторони не слід змушувати себе дотримуватися правил типу: "Стільки-то знаків без пробілів на день". Тоді пропадає усіляке натхнення. Це як у школі: коли кажуть написати доповідь на 1.5-2 сторінки, я таке не дуже люблю (але все одно завжди писала на більше сторінок, ніж треба :) ). Тоді намагаєшся щось вижате із себе, й виходить багато води. З іншої ж сторони, я не проти такої самодисципліни. Бува, я ставлю собі умови, якщо маю написати книгу до того, як буду зайнята (бо пишу я винятково тоді, коли переробила всі справи й можу повністю віддатися своєму хобі). Так в мене якось вийшло написати книгу 180 653 знаків без пробілу за 2 місяці. Спробувала написати роман в стилі детектив про кафе (як на мене, вийшло насичено, в новому році опублікую :) ). Дякую, Захаре, що підняли цікаву тему у Вашому блозі. Бажаю Вам натхнення)
Не дивлюсь на кількість знаків взагалі. Вважаю, главу завершеною тоді, коли сюжетно все вписано. І пишу, коли на те є час і натхнення. Нема натхнення - взагалі нічого не ліпиться)
Та що це ви верзете таке про якесь натхнення? Надхнення може вистачити щонайбільше на ідею, як сірника, щоб розпалити вогнище. Без дрів багаття у вас не горітиме. Письменництво -- це звичайна робота, ремесло, і як у кожній роботі тут, аби прогресувати, потрібні норми. Хай не кількість знаків, а глав або рядків, або абзаців... Будь-що, що ви собі оберете. Але вони просто необхідні, хоча б для того, аби могти мріяти із часом вилізти професіонали. Усі ці розмови про задоволення, натхнення тощо, вони для мене просто дивні! Навіть чужі. Жах просто, як з таким багажем збиратися в письменники...
Головне писати тоді, коли є надхнення: процес має приносити задоволення. Другорядно опираюся також на обсяг вільного часу і кількість сторінок. Знаки до уваги ніколи не беру.
Кейтрін Шкроб, Саме так. I тiльки так. Процес повинен приносити задоволення.
Я не рахую знаки. Я пишу сторінками в Word. Можу написати і 10 сторінок, а інколи й однієї не виходить.
Це залежить від твору і того, чи є інші справи. І наскільки вони термінові та важливі. :)
Мій рекорд був 80 тисяч знаків з пробілами за добу і 10 авторських аркушів (це 400 тисяч знаків з пробілами) за три тижні. Від руки. :)
І розділи на Букнеті - то не розділи насправді. Бо розділ композиційно завершений, а фрагмент - то просто фрагмент, якась сцена чи уривок.
Я пишу до упаду, скільки сили вистачає. Намагаюсь кожен день, уриваю час між поточними справами. Можу писати декілька годин поспіль, а можу уривками, поки фрази приходять, і треба не втратити нитку роздумів та подій, і навіть вночі, але при цьому постійно слідкую за якістю. Скільки знаків? Не рахую. Головне прописати те, що проситься на папір на даний проміжок часу.
В мене все залежить від мети. Коли треба було встигнути до завершення конкурсу, писав щодня, але не рахував кількість знаків. Коли є натхнення, хочеться записати якомога більше, поки ідея не загубилась, то виходить по 10+ сторінок. Звісно, потім доводиться ретельніше вичитувати, видаляти помилки, скорочувати речення.
Коли не треба нікуди поспішати, і є час на книгу, десь 15-20к знаків, в спокійному темпі. Але це не кожен день.
Пишу щодня по розділу однієї з книг, без вихідних, на вихідних можу і по два)) Але в мене невеликі ( порівняно) розділи - найчастіше це 5-7 тисяч знаків). На Букнеті корисно для рейтингу робити щоденні оновлення. Рекорд - близько 40 тисяч знаків за день ( дописувала "Чорну королеву" та "Містянку" перед дедлайном конкурсів.
Саме намагаюсь писати щодня так щоб було 6 тис знаків мінімум і до логічного завершення глави. Поки що виходить, але не знаю чи надовго мене стане) Коли довго пишу, слова починають розбігатися і важко сфокусуватись.
Намагаюсь писати щодня. Кожен раз глави виходять різні, від 5000 тис. до 30000. Перша моя книга мала великі глави, а вже потім я почала писати менші. Зазвичай дивлюсь не на кількість символів, а на логічне закінчення, на зміст однієї глави, на події в ній(намагаюсь не переплутати по декілька в одній главі). Також інколи закінчую главу, бо залишаю інтригу на закуску.
Мій рекорд за день, правда не одна глава, а десь 3 чи 4 й вийшло тисяч 60 в романі "Щоденник бізнесмена".
Ви знаєте, я як раз ставлю собі планку у 7 тисяч знаків без пробілів. Поступово я збільшую план (спочатку було 3 тисячі, потім 5 тисяч). Іноді це може бути більше. Як би можна було не працювати, а тільки писати, то навіть не знаю, скільки б я писала.
Дуже добре, коли є звичка писати щодня хоча б кілька сторінок. В мене не завжди виходить, але маю таку ціль. Книги в процесі оновлюю щодня, мінімум через день бувало. Тому доводиться працювати регулярно, тільки під настрій не вийде. Рекордів не фіксую. Пишу по трохи, бо мало часу. Успіхів вам.
Вважаю, що у гонитві за символами втрачається якість твору. Так, можна й 20-30 тис символів написати за вільний день. Але, що це буде? Набір фраз, зібранних в прості речення? Хоча, дійсно, популяризуться ті, хто пише багато.
Глави раніше в мене були більшими. З приходу на букнет, вони вирівнялись у. приблизно, ті ж самі 20 тис, хочеться додати "нажаль".
Ольга Іваненко (Ольга Джонс), Якщо не заганяти себе, як звіра, то можна спокійно за день написати до 30 тисяч так, що вони будуть осмисленим і цікавим текстом. Головне не повторювати це регулярно, тому що тоді якість дійсно може впасти.
Дійсно "набір фраз, зібранних в прості речення" за вільний день можна написати не 30, а 130 тис символів))
Ні, знаки не рахую, але глава в середньому 10-15 тис. знаків, це видно на Букнеті.
Буває більше, менше - зрідка.
Працюю над тим, щоб висловлюватися лаконічніше, але поки що менш як 10 тис. не виходить.
Дуже дисциплінують конкурси й збірки, де кількість знаків обмежена.
Я б писала цілодобово, аби повністю розпоряджалася своїм часом))) максимальним було понад 20 тис., але точніше не пригадаю. Пишу у кожну вільну хвилину, навіть в транспорті іноді)) Є миті коли слова ніби розбігаються, в такі дні "тиші" народжуються кращі ідеї))) Таблички не веду і впринципі не заганяю себе в межі. Вважаю, що це більше потрібно тим у кого письменництво, це основний вид діяльності та хліб насущний, так би мовити)))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати