Записки недосвідченого автора (ч.3)
Хей) Я знову вирішила відновити цю рубрику, яку закинула ще на початку січня. Причина -- мені не вистачає корисності в блогах букнету. Розіграші промокодів, тизери, спойлери і т.д. трішки заполонили весь можливий простір і я хочу розбавити його. Буду і ділитись інформацією, і з нотатничком слухати поради більш досвідчених авторів.
Нагадую, перші 2 частини рубрики можете знайти за посиланнями нижче:
Записки недосвідченого автора (ч.1)
Записки недосвідченого автора (ч.2)
Ну що ж, летс старт!
Сьогодні мова піде про можливості для розвитку письменництва або ж де брати інформацію. Уявімо ситуацію (добре, не уявімо, а просто пригадаємо), коли ми тільки починали наш творчий шлях. Ми почуваємось, наче в безкрайньому степу чи пустелі. А що робити?
Іти, куди душа забажає? Здатись? Чи просто чекати поки поряд пройде такий самий автор і скаже: "о, давай разом шукати шлях"? Чи найкраще знайти свого ментора серед бувалих "мандрівників світом творчості"?
Усі варіанти чудові, проте гарантувати, що це вам щось дасть не буду, адже секрет успіху (ця формула працює з будь-якою справою) наполегливість. Я свого часу обрала і досі обираю слухати моє власне серце та постійно розширювати кругозір. По-перше, ми не загубимо своє власне творче "я", рівняючись на більш досвідченого автора, по-друге, на власних помилках уроки засвоюються набагато краще.
Які ж нам потрібні навики для цього?
Від усієї душі раджу розвивати уважність. Кожна ситуація нашого життя може стати основою для майбутнього бестселера. Навіть не ситуація! Буквально фраза, погода, колір, посмішка, випадково почута історія, рядок пісні... усеееее! Тому відкрийтесь світу та приймайте його допомогу.
Читайте і ще раз читайте. Банально, правда? Але немає в цьому світі жодного успішного письменника, який би не читав. І нехай це будуть короткі цитати в телеграмі, романи чи хоч фанфіки, але це читання, яке розвиває відчуття мови... та, як-не-як додає слова до вашого творчого запасу. Особисто для мене чудовим паливом для творчості є звичайні емоції після прочитання книги. У такому стані я можу творити декілька діб. І при цьому між моїм твором та прочитаним спільного не буде нічого.
Шукайте в інтернеті. Не все там можна знайти, але для чого в цьому світі існує стільки мов? Шукайте інформацію декількома мовами. Наприклад, я часто користуюсь російською та англійською, а потім адаптую отриману інформацію під себе та твір. Це все стосується, як збору інформації для книги, так і письменницьких різних лайфхаків. Корисно, зручно, а головне -- розвиває не лише нашу письменницьку майстерність.
Можна брати участь в різних марафонах та спілкуватись з колегами! Тобто, не просто можна, а необхідно. По-перше, здорова конкуренція рухає нас вперед, по-друге, це чарівний досвід.
Подружіться зі словником та заведіть не дуже гарний блокнот. Словник синонімів -- моя любов. Хороша штука для урізноманітнення вашої мови та розвитку відчуття слова. А не дуже гарний блокнот, щоб записувати туди всю можливу інформацію і не жаліти, якщо потрібно буде щось закреслити чи вирвати сторінку. У мене є такий. Звичайний з білими листками на пружинці.
Ось така от підбірочка лайфхаків. Звісно, чекаю ваших реакцій та особистих порад, бо я кайфую читаючи їх. І окремий привіт "равликовому клану", думаю, у вас мають бути цікаві способи боротьби з повільністю...
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВідмовитися від телевізору і більше писати) Я пишу не дуже швидко, тож доводиться робити вибір. Але для мене воно того варте))) А ще намагаюся не залежити тільки від натхнення. Воно підтягується у процесі роботи)) І вважаю, що не треба себе виснажувати, а краще планувати роботу над книгою так, щоб вистачало сил сісти за історію на наступний день.
Дякую за цікавий блог)
Ой, Олександро, який цікавий блог із лайфхаками для творчості;) В свою чергу хочу додати свої лайфхаки. По-перше, це музика. Я без музики нічого не роблю, навіть не пишу. От чесно! Іноді одна пісня може розвинути цілий сюжет на книгу у 300 тис знаків! По-друге, це читання інших авторів, звісно. Куди ж, як не читати й не поповнювати свій словниковий запас, як автору? По-третє, власний досвід. У мене в житті стається стільки ситуацій, що, чесно кажучи, я вже 4 книги написала зі свого життя, але то навіть не кінець;D По-четверте, це фільми. Також можна купу ідей звідти дістати. Ну й наостанок, по-п'яте, це природа та різноманітні емоції, які виникають в голові при вигляді чудового краєвиду. Ми автори – творчі особистості з бурхливою фантазією, тож в голові завжди виникають якісь ідеї на різноманітні сюжети. Без цього ніяк. Ну й хочу ще порадити «равлику» – писати, писати і ще раз писати! Привчити себе писати щодня по главі і її публікувати для читачів, а потім це увійде в звичку і вже просто без цього не зможеш жити;D
Кушнір Олександра, Звісно, можна на «ти»;) але ми наче вже переходили, чи то я помиляюся? Ахах;)) Оо, дякую, що тобі так сподобалися мої поради, це приємно;) Стосовно фактів, то без цього ніяк! Звісно, для того, щоб написати щось про іншу країну, треба перешерстити купу інформації, обробити її і написати своїми словами. Але писати по главі щодня треба привчатися, якщо хочеш стати хорошим автором, якому довіряють читачі;)
Круто) Молодчинка) Так, авторам-новачкам завжди страшно починати. особливо коли не знаєш ще з чого починати, та чи сподобається комусь твоя книга) то ж треба шукати натхнення, працювати, для початку, лише для себе й знаходити натхнення всюди)
Кушнір Олександра, так
У вас дуже цікаві блоги)
Про книги дуже гарно сказано. Я теж як читаю щось захопливе, сама потім хочу щось таке написати.
Приємно, коли автори творять для колег корисний контент, та ще й з власного досвіду.
Дякую.
Недавно спілкувалися з колегою, виявилося, що вона воліє записувати руками.
Ви теж радите блокнот.
А чи пишете ви спочатку від руки свої розповіді, чи одразу друкуєте на комп'ютері або в смартфоні?
Кушнір Олександра, Дякую за відповідь.
От і мені не вдається, тепер тільки на комп'ютер або в телефон записую :)
А кущ саме так і називається - асоціативний.
Гарний та цікавий блог))) Корисні поради❤️ Більшість із усього є і в моєму арсеналі, особливо словн к синонімів, чи той самий перекладач, коли треба швидко знайти відповідник))) А щоб з'явився словниковий запас, звісно, треба читати❤️ Для мене читання це - насолода, і не важливо, роман чи коротка стаття, чи фанфік))))
Лександра Славичч, Дякую ❤️ І справді для багатьох ці способи покращення власної майстерності спільні, адже де ж ще це брати, як не з довкілля та усіх можливих ресурсів? А ще від читання... То ще та насолода та відпочинок... Обожнюю просто всією душею ❤️
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати