Чи знаєте ви...
Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника - професійне свято літераторів (World Day of Writer). Цей день також вважається святом журналістів, істориків та навіть блогерів.
Професія письменника нелегка, багатогранна та заслуговує глибокої поваги.
Рішення про відзначення такого свята було прийнято на 48 конгресі Міжнародного ПЕН- клубу, який відбувався в 1986 році. У цей день майстри слова збираються, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити найталановитіших авторів, послухати нові вірші та уривки романів своїх колег.
Я ж з цієї нагоди підготувала маловідомі факти про відомих письменників, які особисто для мене стали відкриттям:
✓ Марк Твен був другом винахідника Ніколи Тесли, який вважався самою скритною людиною свого часу.
✓ Льюїс Керрол, автор "Аліси в Країні Чудес" був математиком, поетом, і великим вигадником. Він винайшов триколісний велосипед, мнемонічну систему для запам'ятовування ідей і дат, та прототип гри Скреббл ("Ерудит").
✓ Чарльз Діккенс не був дитиною зі щасливим дитинством. Його батька відправили в боргову в'язницю, а сам хлопчик повинен був працювати, щоб прогодувати сім'ю. Його взяли на завод по виробництву вакси, де кожен день з ранку до ночі він клеїв етикетки на банки.
✓ Микола Гоголь фотографуватися відмовлявся навідріз. Він закривав обличчя циліндром, або всіляко кривлявся. Тому його рідко запрошували на світські заходи.
✓ Всесвітньо відома серія книг про Гаррі Поттера вперше вийшла друком у 1995 році, хоча написана була в 1992. Джоан Роулінг, написавши першу частину серії, дуже довго не могла прилаштувати свій твір у видавництва на друк. Всі видавництва відмовлялись друкувати цю книгу, не вірячи в її успішність.
✓ Джон Толкієн жахливо хропів. Його хропіння було настільки гучним, що він спав у ванній, аби не порушувати сон дружини. А ще автор трилогії "Володар кілець" заповідав ніколи не знімати фільмів по його книгах. Та очевидно, жага грошей взяла гору над заповітами...
✓ Вираз "бальзаківський вік" виник після виходу роману Бальзака "Тридцятирічна жінка", і допускається у відношенні жінок не старше 40 років.
✓ Якщо взяти 200 казок братів Грімм, можна помітити дивну тенденцію - жінки у них ведуть себе набагато гірше, ніж чоловіки. У казках зустрічається 16 злісних матерів (мачух) і всього 3 злісних батька (вітчима). Злих відьом у них аж 23, тоді як злих чаклунів всього 2. І нарешті 13 молодих жінок вбивають або зраджують чоловіків, які їх люблять, тоді як з чоловіків на таку підлість наважується лише один. Цікаво, про що це може свідчити?
✓ Одне з найвідоміших творів Агати Крісті "Десять негренят" (1939), яке до речі, вона сама вважала своїм найкращим твором, дуже мало де видається під своєю оригінальною назвою. В основному роман називають "І нікого не стало" - від останньої фрази відомої лічилки.
✓ Письменник Ян Флемінг, який створив Джеймса Бонда, був ще й орнітологом-любителем. Тому не дивно, що саме орнітологічний довідник американця Джеймса Бонда "Птахи Вест-Індії" дав ім'я найвідомішому шпигунові світу. До речі, ім'я, яке багато хто пов'язує зі сміливістю, досвідом та розумом, сам Флемінг описував так: "Я хотів найпростіше, нудне і просто звучне ім'я, яке тільки міг би знайти".
✓ Джеймс Баррі створив образ Пітера Пена - хлопчика, який ніколи не дорослішає, не просто так. Цей герой став присвятою старшому братові автора, який помер за день до того, як йому виповнилось 14 років, і назавжди залишився юним у спогадах матері.
✓ Першу шашличну у Франції відкрив Олександр Дюма. Вперше він спробував шашлик під час подорожі до Кавказу. Страва так йому сподобалась, що він вніс її у свою "Велику кулінарну книгу". Ходять чутки, що письменник готував французам шашлик навіть з ворон.
✓ Артур Конан Дойл вірив в існування фей. Він написав книгу "Пришестя фей", в якій опублікував фотографії крилатих фей і експертизи, які доводять достовірність знімків.
✓ Едгар По навчався на кладовищі. І до речі, страшенно боявся темряви. Школа, де він вчився, була дуже бідна, і підручників у дітей не було. А винахідливий учитель математики водив школярів на цвинтар, де вони перераховували могили і вираховували роки життя людей.
Дякую за увагу! Бажаю гарного дня!
13 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиФакти й справді дивують. Не люблю читати схожого, але цього разу зацікавилась. І Вас зі святом!❤️
Блакитноока, Дякую ♥️ А я навпаки - все, що стосується письменників, акторів і інших творчих людей, люблю читати))) Завжди дізнаюсь щось нове та цікаве, і це класно)))
Цікаві факти! Особливо здивував про Едгара По, хоч це і дуже винахідливо) Вітаю зі святом!
Лександра Славичч, ♥️
Дуже цікаві факти!!! Дякую! Зі святом❤
Богдана Малкіна, Навзаєм ❤️❤️❤️ Бажаю всім нам, щоб натхнення створювати прекрасне ніколи не зникало)))
Вау! Оце так факти! Дякую за цікавезну добірку! Збережу блог у бібліотеку)))). І вітаю з нашим святом! Най муза й читачі ніколи не полишають!(つ≧▽≦)つ❤️
Asteriya, Вай, як приємно ❤️ ❤️❤️ Дякую за побажання))) Теж всього найкращого ♥️
Зі святом, дорогенька))))) ❤️
Дуже цікаві факти про письменників)
Ірина Кузьменко, Дякую, люба, тебе також)) Мені теж цікаво було дізнатись щось нове)
Цікаві факти. Особливо про Дюма. З Днем письменника!
Ірина Звонок, Ага, все про що пишеться, так чи інакше береться з життя)
Привіт) дорий друже, допоможіть)) скажіть,
як зсінити статус книги "в процесі" на "завершений"?
Євгенія Чернюх, Рада, що змогла допомогти❤️
Вiтаю!!! Цiкавi факти.
Iryna, Дякую ♥️
Справді цякаві факти, дякую! Так я і оглянутися не встигла, як стала жінкою бальзаківського віку)))
Ярина Мартин, Дякую, що читаєте❤️❤️❤️ О, так це ще почесний титул...
Цікаві факти! Вітаю зі святом!))
Олена Когут, Дуже дякую ❤️ Приємно)))
Дуже цікаво було прочитати ці факти. Дякую за такий підбір інформації. Зі святом!
Ольга Іваненко (Ольга Джонс), Спасибі ♥️ Навзаєм)))
Деякі факти я вже чула, а деякі прямо відкриття - як про Дюма.
Дякую! Зі святом вас!
Ліна Алекс, Рада, що змогла бути корисною) Дякую ♥️
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати