"Ніч вбивства ілотів" - третя частина "Громади"!
"Після цього підлітку дозволялося носити зброю, брати участь у сиситіях і криптіях (ночі вбивств ілотів). Щорічно ефори таємно оголошували війну ілотам. На цей час юнаки покидали межі міста. Здобуваючи їжу власноруч, вони ховалися вдень і виходили з засідки лише вночі, нападаючи на ілотів і вбиваючи їх. Кожен повинен був убити хоча б одного ілота, бо інакше він не обрався би сорому. Спартанці намагалися вбивати молодих, найсильніших і найнебезпечніших ілотів, демонструючи тим самим свою силу, спритність та відвагу".
Шановні автори та читачі! Пропоную Вам одну з важких і не розкритих проблем сучасного українського суспільства. Ви скажете, що автор збожеволів, виставивши вперед тексту отой історичний уривок, але дочитайте до кінця. Завжди автори-сучасники, які мали чіткі життєві позиції, намагалися не проходити осторонь політичного життя своєї країни та писали про найважчі етапи її розвитку. У своїх романах я часто підніматиму питання війни, оскільки вони мені тісно знайомі. Пишу на власному досвіду.
Про війну можна писати багато і можна таврувати чи підносити подвиг, однак не кожен сміливець візьметься описувати проблемні питання, які замовчує суспільство. Ці питання мовчки переживає весь світ, починаючи з Африки і закінчуючи Україною. Третя частина мого роману "Громада" буде присвячена тому, як нелегальні організації утримують полонених і ламають їх психологічно. Однак, поруч з тим, я підійму важливіше питання. Мова піде про ВИКОРИСТАННЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ У ВІЙСЬКОВИХ ДІЯХ. Нікому не стане секретом той факт, що діти найбільше страждають під час війн. А уявіть собі лишень цілий пласт територій, який потрапляє під контроль до бандформувань, або збройних організацій з викривленою ідеологією та монополію на використання зброї.
Якщо на блог натраплять автори, які пишуть на військові теми, цікаво почути. Чи задавали Ви собі оці моторошні питання: До чого призведе поширення людиноненависницьких ідеологій серед дітей? Які наслідки матимуть системні навчання дітей, спрямовані на культивування образів "ворога", якого не можна жаліти? Як використовують безпритульних дітей і сиріт у поповненні рядів нелегальних збройних формувань? Чи вдасться перевиховати покоління, навчене ненавидіти та жити в страху?
Я ці питання намагався розкривати у третій частині "Громади". Вона важча за дві попередні і до неї потрібно бути готовим. Читаючи, Ви не повірите, однак сховані під маскою містичної організації структури, насправді існують неподалік від нас. Ми просто не бачимо їх і відчуваємо себе у повній безпеці до того моменту, поки не доведеться жити в підвалах і прислухатися до кожного звуку!
П.С. Ілотами у Спарті називали рабів, які походили з полонених, або підкорених народів.
П.П.С. Читайте "Громаду"! https://booknet.com/uk/book/gromada-b251451
4 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиОх, це дуже складна тема. Образ війни в творах справді часто ідеалізують та романтизують. Але правда така, що на війні постійно є жертви. Дехто може сказати, що вони варті цілі тієї війни. Жертви з цим точно не погодяться.
Тарас Мельник, Дуже гарно сказали))) Підтримую!
На ваші питання немає прямої відповіді.
Імхо, на війні є або воїни (ті, згоден й здатен битися) або некомбатанти (ті, хто не згоден чи не здатен битися). Гендерні, вікові, психологічні, фізичні чинникі можуть лише пояснювати належність до 1-ї чи 2-ї групи.
Сприймати бойові дії крізь мирний світогляд - марна й шкідлива справа. Дозволю собі нагадати випадок з розтрілом місцевого під час 1-ї зачистки Пісок Донбасом. Неоднозначна ситуація. Я особисто на боці Донбасу.
Так само й з використанням дітей в БД. Кацапський фільм "Сволочі" непогано розкрив тему.
Тарас Мельник, ++
Дуже складна тема, я думаю, про це варто писати.
Мар'яна Доля, Таке наше завдання письменницьке - підіймати питання і кидати його на розгляд читача, який сам сформує свою думку...
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати