Додано
24.08.20 15:36:25
Проблема: немає читачів:) Як бути?
Вітаннячка читачам та колегам!
Хотілося б поговорити про найпоширенішу проблему, з якою стикаються всі автори початківці. Це звучить так: "Мене не читають..."
Ні для кого не секрет, що популярність письменників приходить не одразу. Веду до того, що не варто сподіватись на купу зірочок для творів чи визнання інших авторів і їхніх рекомендацій у перший день чи перший місяць від початку літературної роботи. Потрібен час, щоб цю популярність вибороти, "пробитись" на вершини серед інших уже відомих авторів.
Тому хотіла б я з вашою допомою розібратись, у чому причина такого ставлення читача до автора.
Для кожного автора будь-який його твір є досконалим і найкращим, тому звісно, якщо немає активу, то приходить розчарування. Типу "я пишу, вкладаю стільки сил, а це виходить, нікому не треба". Не знаю, можливо це зумовлено тим, що зараз читають лиш "топових" просунутих авторів, а про новеньких читачі не знають, а якщо і знають, то не бажають змінювати свої вподобання на їхню користь.
Я, наприклад, зіткнулась із проблемою коментарів. Є таке, що користувачі заходять на сторінку, читають, інколи навіть увесь твір одразу, але немає ні "вподобайок", ні будь-яких коментарів. Чому так?
Чи означає це, що читачеві твір до душі не припав, чи може все ж побутує той якийсь страх у висловленні своєї думки? Не скажу, що я звикла коментувати багато, але якщо мені книга справді сподобалась, то чому б не написати щирий відгук:) Ми ж трудимося саме для них, і кожен читач для нас безцінний...
Також у багатьох відгуках зустрічала поради, вказівки на помилки, і скажу одразу: ті, хто пишуть такі звернення, думаю не мають на меті образити чи принизити вас. Навпаки, поради треба цінувати і дослухатись до них. Якщо ж автор, побачивши подібне звернення, думає ( "та як це він/вона посміли мене критикувати? Мені подобається, то й іншим повинно" ), то автоматично це стає його мінусом.
Зі своєї точки зору скажу, що критики я не боюсь, головне, щоб зауваження були справедливі, а не ось так: "твоя творчість - ніщо, і я буду заливати брудом кожну твою сторінку, бо мені так хочеться". Якщо між авторами присутня якась ненависть або зовсім протилежні думки з приводу (та будь-якого), то суперечку явно не варто вести під коментарями до книги. Так само вважаю, що якщо твір не сподобався, то варто повідомити автора і назвати причини через які так вийшло, висунути свої якісь пропозиції та рекомендації, а не писати нещирі відгуки та задобрювати автора, щоб потішити його самолюбство, а самому тихцем сміятись і з нього, і з його творіння. Правду кажуть, що краще гірка правда, аніж солодка брехня))
Отже, повернусь до свого питання: що потрібно робити, щоб тебе побачили і почали читати? Безсумнівно, одного навіть дуже добре написаного твору, для цього мало.
Досить багато знаю вже про обкладинки для книг, особливості написання анотацій, ведення блогів та рекламу у соцмережах, які безперечно додають плюсів молодому автору. Від кожного другого чую, що реклама - це важлива складова у будь-якій сфері, і звісно, погоджуюсь із цим. Та от як скористатись цією річчю з розумом, і так, щоб твоя ж реклама не пішла проти тебе?
Лександра Славич
143
відслідковують
Інші блоги
Доброго тихого ранку всім А скажіть мені, будь ласка, всі ми граємо з джіпіті і я граю, запросила вірші про сало (перша строчка і напрям мої) і він видає таке миле) Чи маю я право запостити це в безкоштовних, як гумор, просто
Знаю, що одночасно писати це вельми не професійно. Це збільшує ризик сюжетних дір, пропустити важливі моменти, і купа всілякого "не професійно". Ну так от, дотримуєтесь - одна історія - до кінця, чи грішите, і пишете
Вітаю! Сьогодні протягом доби діє знижка на книгу "Моє живе залізне серце". Для мене це особлива книга, тому що з нею пов'язано багато нового для мене: Спробувала писати у співавторстві (дякую за цей досвід
Вітаю! Радію, що зі світлом))) Щойно увімкнули і я швиденько до вас. Запрошую усіх до доброї історії, яка пишеться у рамках флешмобу #дракон_із_подарунками, дитячої казочки «Санта-Дракон та Зірочка». Добра оповідка
Вітаю, красуні)) Чорні крила долі вже на фініші, буквально кілька глав і буде кінець книги, тож хто ще бажає придбати за гарною ціною, ласкаво прошу)) Анотація до книги "Чорні крила долі" Мені довелося
12 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЦе називається по-науковому "криза перевиробництва")) - коли товарів (книг) випускається більше, ніж споживач здатен використати (прочитати)) Тоді у дію вступають механізми стимуляції споживчого попиту, як то: рекламні кампанії (інтерв'ю з успішними авторами ))), системи накопичувальних та заохочувальних знижок (а кому промокодів мішечок))), агресивний маркетінг (псевдорейтінги0 та наприкінці відверта підробка чи використання ТМ (слр під іншим жанром). Проте, якщо купівельні можливості споживача (рівень IQ) жорстко обмежені, то все це не має сенсу й призведе у підсумку лише до скупчення й кристалізації в місті продажу (друкування) певної цільової аудиторії. Це як магазини АТБ, куди в принципі ходять багато й всі, але переважно з бажанням заощадити)) Ось й з читачами так само)) Йде відбір
Хоча в АТБ хоч конкуренти є, а у сучукрліт-майданчиків навіть цього немає - тому неабияк розбещує
КТГорошко, Вибачте, в науці і тому всьому, що Ви описали, не дуже розуміюся, але Ваша правда - книг зараз стільки, що реально не знаєш, за яку братись))
Одразу, на жаль, нічого не буває. Аби коментували потрібно щоб сюжет був резонансний, викликав ємоціі. Краще якщо обурення, бо лаяти люблять більше, ніж хвалити. Ну й, враховуючи конкуренцію, без реклами і гарного візуалу навіть найкращу книжку ніхто не побачить.
Критика - це така ж робота, як інші. А, отже, її треба ще вміти робити. Як вважати за критику кожне "мені не подобається" (це ще ввічливо), то ніколи нічого не напишеш і не досягнеш. Помилки - окрема тема. На жаль, 100% грамотність недосяжна як і послуги коректора для некомерційного автора, або ж комерційного за невеликими прибутками. Банально - їсти хочется всім)))
І якщо з усього тексту хтось помітив лише кілька пропущених ком і через це вважає можливим натякати на безграмотність, то варто замислитись, а чи не є отака "критика" всього лише способ самоствердитись?
Надія Борзакова, От-от, інколи від такої критики і натхнення пропадає, а потім важко повернутись до залишеного твору)) Дякую за висловлену думку!
Так, на "вподобайки" і коментарі читачі наші часто дуже скупі. І лише одиниці з них коментують кожен розділ чи главу, а потім ще й висловлюють свою думку про увесь твір загалом. Мене, як автора, більше тішить зростання кількості тих, хто "відстежує" мою сторінку і твори - тоді й кількість прочитань зростає. Так, автори - люди марнославні, і усім нам хочеться більшого зворотнього зв’язку. Але хтось із колег по авторському цеху вже зауважив тут, що покупці не поспішають кожного разу дякувати виробникам хінкалі чи макаронів, а виробники мали б радіти тому, що їхні продукти просто купують, надавши перевагу над іншими. Тому треба радіти з того, що читають хоча б))) Опускати рук, звісно, не треба, але рано чи пізно кожному автору дістанеться своя персональна аудиторія. На мою думку, не варто прагнути залучити всіх, а доцільніше працювати на свою цільову аудиторію. Вибачте за сумбур викладу - спека, картопля, кінець відпустки)))
IvasykAnatol, Ага, як то кажуть: кожного серпня-вересня, у кожному українському селі)))
"Для кожного автора будь-який його твір є досконалим і найкращим, тому звісно, якщо немає активу, то приходить розчарування."
Витягнула вашу цитату. Як то працює? Бо в мене що не книжка, то ідея гарна, а написане не дуже. Взагалі є таке відчуття, що ні на хейт, ні на жорстку критику не ображусь, бо я себе ображаю сильніше)
А з приводу вашого запитання... Я не зразок на цьому сайті) Я просто забила і продовжила займатися улюбленою справою - писати)
Лександра Славичч, найбільший критик моїх творів - я) і я напевно бачу найбільше помилок, неточностей і тд в своїх книгах)
Я взагалі заборонила коментарі. Одного разу мене прокоментувала така людина... Повірте настрій зіпсувався. Зараз з часом я відкрила доступ коментувати деякі книги, але думаю хай краще не буде ні похвали ні критики, кому сподобається і так зірку поставить. Є бажання пишу, нема то буває декілька місяців не пишу.
Думаю секрет стати топовим письменником це часті оновлення, великі за обсягом книги, ітд..це я зі свого досвіду. Бо у мене дивна тенденція, одна глава = один підпищик, або зірка і так постійно. От думаю зможу сьогодні ще щось написати бо чесно не знаю. Вам успіхів:)
Таміла Калас, ))) виробляйте імунітет на негатив, це складно, але закаляє.
Іноді конструктивна (!) критика може бути сходинкою до удосконалення. Хтось щось підкаже, щось виправить, а ось приклад, який ви навели щодо "поливаю брудом вашу сторінку" - це просто хейт, з яким часто стикаються відомі автори. Повірте, людина, яка захоче написати конструктивний відгук, зробить це гарно і ввічливо без образ :)
Лександра Славичч, Правильний підхід)) Всі події залишають який осад на душі, та до всього звикають)
Повірте, те що читають мовчки - це абсолютно нормально. Так у всіх- топових, нетопових, без винятку. Зазвичай у кожного автора є кілька активних читачів, які ставлять зірочки, коментують, нагороджують. Але їх співвідношення до тих, хто читає просто так - десь 1 до 10, в кращому випадку 1 до 5. Тому не варто через це хвилюватися. Я б порадила, якщо хочете зворотнього зв'язку, в кінці книги написати звернення до читачів ( можете глянути, яке стоїть у мене - не обов'язково вам робити таке саме, просто я переконалася, що воно працює). Але щоб не переборщити, не варто його ставити в кожен розділ, а тільки в самому кінці, перед "далі буде". Потім, як викладаємо новий розділ, у попередньому прибираємо, аби ті звернення не мозолили людям очі.
Лександра Славичч, Все буде добре. головне - не здаватися))
Єдине, що можу порадити, оскільки ви все ж таки питаєте, - писати багато і якісно. А це, звісно, справа не одного, навіть не шести місяців, якщо у вас немає вже готових великих творів, які можна поступово викладати. Чим частіше обкладинка книги з'являтиметься в оновленнях, тим вище шанс, що її побачать і почнуть читати. Щодо відсутності коментарів, то це проблема багатьох авторів. Читачі різні: хтось читає все підряд і так само коментує (таких меншість), а хтось не захоче реєструватися заради зірки чи коментаря, навіть якщо книга сподобалася. Працюйте наполегливо і все у вас вийде. Успіхів!
Марко Войт, Букнет специфічний ресурс. Самі засновники наголошують, що читаються краще великі за обсягом твори. Але як раз в оповіданнях, ви маєте рацію, видно одразу, наскільки майстерний автор.
Я, наприклад, дуже прискіпливий читач. Я покинула дуже багато книг на Букнеті. То мені те не подобається, то те. Якщо мені не подобається обкладинка/назва/анотація, я швидше за все не почну її читати. Якщо в перших главах нудота, я не буду книгу читати. Про величезну кількість помилок у творі взагалі мовчу. Не хочеться витрачати час на книги, котрі не приносять задоволення. А тепер уявіть, скільки таких Богдан на сайті ще може бути.
Богдана Малкіна, Щодо помилок - тут я з Вами згодна, просто не можу читати такої писанини, але не звикла судити твори лише по назві та обкладинці)
Дуже гарний блог)))) ❤️❤️❤️
Дійсно, я, як автор початківець згідна із вами) але разом із цим, особисто я, також читаю інших авторів та постійно коментую всі книги, які читаю)))))
Я розумію, що автору приємно читати коментарі та бачити зірочки, так приходить ще більш натхнення... і розуміння того, що не даремно витрачаєш свій час та емоції)))
Тому, бажаю вам натхнення та відданих читачів і також не зупинятися на досягненому)))) ❤️❤️❤️❤️❤️
"Маленькі сходинки до популярності на Букнет" - це допис Мар'яни Долі. Почитайте. Справді корисно. Для себе я багато чого зрозуміла.
Інна Камікадз, Дякую за рекомендацію!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати