Додано
10.08.20 17:34:00
Перевертні, ау!
Привіт любителям фентезі, фантастики і міфології. Я до вас із проханням про допомогу)))
А розкажіть но мені, які в українській/російській/слов'янській міфології бувають перевертні? Гугл мені показує тільки вовкулак, песиголовців і ведмедів. Невже більше нічого немає? Ніхто не перетворюється в птаха чи ящірку, бобра якогось?)) Чи це вміння більше для чаклунів і відьом?
І друге питаннячко (майже по темі): чи варто/доречно/цікаво писати назви нечисті з великої літери? І постав переді мною Лісовик, зустріла я Болотяника, наприклад. Чому велика літера? Бо з повагою чи, ніби щось надприродне, безіменне, проте важливе, можливо, прирівнювати до слова Бог.
П.С: чи плюнути на міфологію і вигадати свою людину-білку?)))
Анна Ост
323
відслідковують
Інші блоги
Всім привіт. Довго писати не буду бо ніхто і так читати не стане, але якось совість не дає залишити все на закінченні другої частини на довгий час. Правда, уже попереджаю, що відразу вийде лише пролог і кілька розділів,
Знижка на дану історію! Розлучення. Врятуй нас. Все виявилося обманом. Мій щасливий шлюб. Ідеальний чоловік. Це все лопається як мильна бульбашка і збиває з ніг. Єдине, що змушує посміхатися, це моя маленька дочка, заради
На вулиці ніч, а я сіла писати... Опустимо той момент, що в мене ввечері не було світла, а вдень я складала іспити(завтра на мене чекає останній) Ідею для дитячого оповідання я носила з собою близько місяця. Надихнув мене один
Усім привіт! Шукаю починаючих авторів, які не проти законектитись і підтримувати одне одного))
Шукаю Вас. Тих, що тут, завсе - прольотом, бо альтернатив - катма минулий такий допис видалили, що ж, це лише говорить про місцеву культуру
13 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиТреба писати з маленької літери назви міфічних істот (мавка, перевертень, вурдалака), ви ж не пишите собака, вампір чи інші назви тварин (істот) з великої літери. Для створення більшої атмосфери, краще створити своїх персонажів-перевертнів, продумати їх історію, щоб вона гармонійно перепліталась з реальними монстрами слов'янської міфології. Якщо це вдасться, то ваша людина-білка буде сприйматися читачем, як повноцінний персонаж міфології))
Палаш, хех, треба братися за білку)) такого точно не буде на Букнет))))
https://proridne.net/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%20%D0%BC%D1%96%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BD%D1%96.html
Це п'яте посилання в гуглі(принаймні в мене). Цікаво, що сама давно намагаюся знайти щось цікаве з української міфології, а знайшла тільки зараз, тому що теж зацікавили.
Дарія Гульвіс, дякую, цікаве посилання, є що вибрати для майбутніх історій
Велика літера бо то типу ім'я
В.Войтович "Українська міфологія" https://chtyvo.org.ua/authors/Voitovych_Valerii/Ukrainska_mifolohiia/
П.П.Чубинський 7 томів «Труды этнографическо-статистической экспедиции в Западно-Русский Край» (том 1 розділи "Черти". "Духо-человеки". "Мифические существа")
Там небагато - до 200/500 сторінок)))
КТГорошко, найпростіше хіба
Г.Булашев "Український народ у своїх легендах релігійних поглядах та віруваннях"
Коментар видалено
Можна плюнути і вигадати — на все воля автора :) Якщо ваша міфологічна істота — герой книги (як-ось Лісовик в «Лісовій пісні» Лесі Українки), то варто писати в великої літери. А якщо назва виду — з маленької :)
Анна Ост, Будь ласка :)
Щодо моїх історій, то признаюсь трохи змінила міфологію на свій лад) Наприклад,у "Кришталевій відьмі" русалки - це співочі душі, які люблять бешкетувати і тільки Водяник їх може втихомирити. Ніяких жертв, якими лякає нас міфологія. Розмежувала свята Івана Купала - це для людей, і Купайла - для русалок, водяників, мавок і перелесників; змінила легенду про квітку папороті і думаю не зупинятися на цьому) Мені дуже допомогла книга, яку написав Василь Королів-Старий "Нечиста сила". Там з'являються і хухи, і мара, і домовики.
Наталія Р, Дякую, чула про цю книжку, не заглядала, мабуть, даремно)
Чому ж тільки пси та вовки? Є ще птахи - алканост чи гамаюн, є гади повзучі узяти б хоч горинича.знов таки не треба забувати Іванушку, який козльонушком став, пам'ятаєте як йому сестра накозувала - не пий з копитця телятком станеш, не пий - лошадкою будеш.
Читала одну билину де князь перекидався то на сокола(доречі, той же "Фініст-Ясний сокол" теж про перетворення на птахів, і "Мар'я Морівна" містить опис де добрий молодець обертається на орла, а інший на ворона) то на горностая в залежності від потреб.
Тобто міфологія допускає перекидання на будь яку істоту, без обмеження у фантазії. Часто в казках можна знайти куди більше ніж в гуглі.
Анна Пахомова, От про казки не подумала, дякую))
Я вважаю, це вже на власний розсуд, можете додати в українську міфологію свій колорит, українські фенікси , дракони- хранителі банків))), літаючі коні з п'ятьма копитами, змії-викрадачі, собаки-ассасіни)))) все в Ваших руках
Алекс Перейра, Я скоріше людина-настрій, якщо пре, то конкретно)) але гумор ціную, і в своїх творах намагаюся використовувати його хоча б частково))
Персонаж має мати харизму, або певну сакральність. Людина-білка звучить так собі, це як людина-індик чи людина-бобер.
З великої мають писатися тільки власні назви, а не підвид. Це як писати Пес чи Корова. Бог це окремий підвид, сам по собі значущий і від того всі представники його так пишуться.
Щось нагадує мені легенди про Івана Сірка, який ніби перевтілювався у вовка.
У нас є вій, можна того ж перуна стилізувати. Але найркаще вигадати щось своє, із знайомими нотками. Так найменше себе обмежуєш.
Анна Ост, Ще читала історію про лисицю-перевертня, але то в китайців))
Читала ще історії, де відьма перетворюється на чорну кішку і ходить доїти корів ( не знаю, як у неї це виходить, з лапками))
Мар'яна Доля, про відьом ще читала, що перетворюються на змію чи жабу)) просто не хотіла вплітати в твір відьму, от і думаю, чи є ще хтось цікавий)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати