Закон і Порядок планети Online – флешмоб
Вітання!
Учора одна із авторів Букнет – Лія Щеглова – запустила флешмоб на базі конкурсу «Закон і Порядок планети Online» (посилання на першоджерело можете знайти ТУТ) суть якого полягає у обговоренні користувачами самвидаву проблем кіберзлочинності. Автори, що взяли учать у конкурсі (прийом заявок завершено 15.07.2020), доєднались до флешмобу, створюючи у своїх блогах однойменні записи й піднімаючи у них неоднозначні питання, що тим чи іншим чином перегукуються із проблематикою їхніх творів-учасників.
Першочергово маю висловити подяку пані Лії за чудову ідею, актуальність якої останнім часом набирає все більших розмахів, і флешмоб є чудовим способом привертання уваги користувачів Букнет до різних категорій нелегального застосування Інтернет-ресурсів.
Торкаючись теми власного твору (такої собі новели) і паралельно окреслюючи рамки цього конкретно взятого посту, підійду до більшою мірою юридичних питань:
– який має бути ступінь покарання особи (групи осіб) за ненавмисне створення шкідливого програмного забезпечення (комп’ютерного вірусу);
– який має бути ступінь покарання особи (групи осіб) за ненавмисне створення боту-куратора групи-смерті (максимально простого штучного інтелекту);
– яким чином варто розглядати напівлегальну діяльність програмістів, що вийшла з-під контролю й привела до летальних наслідків, що ви відчуваєте до таких осіб: холодну юридичну непохитність чи емоційний людський жаль, можливо – змішані почуття?
Якщо ви маєте якісь судження з приводу вказаних питань, прошу, напишіть про це у коментарях. Якщо ж вважаєте, що питання поставлені недостатньо чітко, дайте знати, я постараюсь виправити цю ситуацію.
Дякую, що читаєте)
З повагою, Historyk
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВсіх за ґрати, бо думати треба! Соціальну відповідальність ще ніхто не відміняв.
Svitlana Kvitka, І то - правда))
Яка цікава тема)
- Творців комп"ютерних вірусів однозначно треба за ґрати з пожиттєвим позбавленням права доступу до будь-яких технічних засобів, з котрих вони знову зможуть поширити шкідливі програми.
- А як це "ненавмисне створення боту-куратора групи-смерті"? Це стільки разів можливо "випадково щось не те натиснути" чи коли той хто робить такі речі навмисне, зламав чиюсь сторінку і звідти поширив шкідливу інформацію? В другому варіанті такий власник сторінки теж жертва...
-Тут все залежить від того, що конкретно ці програмісти утнули. Ті, хто ставить піратські програми, то наче не здатні призвести до летальних наслідків, а кураторів смерті звісно що за ґрати на довічне без усілякого жалю.
Moonraise Darkness, Оу... Візьму до уваги (щодо довічного ув'язнення в Україні).
Дякую, що читаєте))
Цікаві питання, особливо, акцент на "ненавмисно". Бо ж, якщо передував злочинний намір, все чітко і зрозуміло. Я не сильно в курсі в юридичні аспектів. Але, ненавмисна шкода, особливо з важкими наслідками, що призвели до збитків, погіршення стану здоров'я людини, смерті - то все одно злочин, який розглядається у рамках законодавства. Не знання не знімає відповідальності. А за свої дії кожен мусить відповідати.
Інша річ, чи знайдуть того, хто створив бота для групи-смерті, або вірус?
В сусідньому оповіданні від Ярини Король ALMA схожа тема. От мені б хотілося, щоб вона теж флешмобчик зробила і ми обговорили те рішення, яке видала вона.
Просто часто молоддю все сприймається, як кумедна гра. Чи зможу створити... Підходимо до питання, що суспільство та система освіти не встигає реагувати на зміни.
Лія Щеглова, Повністю погоджуюсь із позицією «незнання не звільняє від відповідальності», бо ж злочин, умисний чи випадковий, то все ж злочин, а отже потребує покарання. Проведу паралель зі своїм твором – там злочинці навіть не мали наміру ділитися зі світом своїми спочатку нешкідливими винаходами, але все ж так трапилось, тому, гадаю, вони також стали певною мірою потерпілими, але ж програмне забезпечення не можна засудити. Це ускладнює ситуацію.
Що стосовно твору згаданої Вами авторки, обов’язково його прочитаю, особливо, беручи до уваги, що він має схожий фундамент сюжету))
Ех, дякую засновникам конкурсу, якщо раптом вони це прочитають, за можливість розкритись у новій тематиці! А Вам дякую, за чудовий флешмоб, що об’єднав авторів і читачів за обговоренням проблематики різних аспектів Інтернет-користування)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати