Допоможіть з містами)))
Привіт моїм читачам і всім, хто натрапив на цей блог.
Виникло цікаве запитання: чи ви читаєте/любите/звертаєте увагу на назви населених пунктів у творах? (не фентезі/фантастика, там зрозуміло)) )
Особисто для мене немає значення, яка назва (звісно, якщо населений пункт фоновий, а не головний герой))) ), тому у своїх творах я її і не пишу. Можу внести декілька деталей, своєрідних натяків, щоб читач розумів: місто, село, столиця, реальний світ чи вигаданий; невеликих підказок у вигляді загальновідомих фактів (н-лад, місто засноване трьома братами чи цілувались вони біля пам'ятника Кию та його родичам:) ). Звісно описи місць присутні, просто не уточнюється Київ це чи Харків...))
А тепер не полишає мене думка про міське фентезі. Світ сучасний, герої такі ж як і ми, тільки життя в них дещо цікавіше))) От думаю чи варто прописувати назви міст/селищ, де будуть відбуватися події? Чи достатньо сказати, що з міста переїхав до села, чим викликав шок у сільських жителів?)))
Що скажете? Як більше полюбляєте? Місця (їхнє історичне минуле чи легенди, чи розташування) не впливатимуть на сюжет.
9 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПрив'язка до реальних локацій додає цікавинки у сюжет!
1 варіант - не глибоке занурення, фоном
2 варіант - підключаючи важку артилерію у вигляді історії міста/селища, місцевих легенд, етностилів та інш.
На мій погляд, в обох випадках це наближує до реальності, справжньості. Переплітає міцніше події книги, уяву автора та наше життя - читач такому більше вірить на підсвідомому плані)
Анна Ост, Згодна, підтримую вашу думку!)))
Я писала про паралельний Кременчук. Це складно, коли описуєш реальне місце, та ще і столітньої давнини. Варто тільки відійти від загальноприйнятих видів міста і підняти старі фотокартки і карти... і ти розумієш, що потрапив в зовсім інше місто! Нема отих звичних орієнтирів. На місті стадіону - болото, на місці площі - собор, а вулиці не мають звичних назв, так само як і памятники - їх ще не було. Війна перекроїла міста.
Потім писала історії, не називаючи назв міста, хоч і тримала їх в голові.
Якщо не впевнені, що достеменно зможете описати місто, краще не вказуйте назву. Зараз люди багато подорожують, тому й дірки чи ляпи будуть псувати картинку.
Я теж про це думала) хіба не заглиблюватися в деталі)) ато корінний житель сяде в роздумах де ж то в них така місцина))
Вважаю, що не завадить написати назву, але коли читаю цікаву книгу, зазвичай, на назву не звертаю уваги.
Дякую дівчата)) Є в мене одна місцинка з цікавою назвою історію якої можна було б пошукати і додати в книгу))
Я завжди зазначаю назву міста, це додає достовірності сюжету, історії, інколи легше писати, коли спираєшся на відомі місця чи факти про місто. А якщо це місто, в якому я ніколи не була, обов'язково вивчаю про нього все, що може мені знадобитися в сюжеті, знаходжу цікаві факти в інтернеті, вивчаю мапу.
Мені важливо знати назву населеного пункту. Це додає колориту)
Цікаво знати назву міста чи села, а ще можливу його історію
На мою думку, краще вказувати назву населеного пункту
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати