Не слухай нікого!
Куди не глянь всюди книжки з мега крутими інсайдами - як писати, як чіпляти, як видавати. Кожен мало-маленький письменник, що видав оповідання в якомусь альманасі спішить ділиться секретами. Це нормально.
Бо, по-перше, формує у такого писаки статус експерта, закони маркетинга ніхто не відміняв.
А, по-друге, зазаз приведу аналогію:
приміром, хтось пече бісквіти і хоче їх продавати. Є рецепт, але от бісквіти виходять банальними і прісними. І от якось цьому кулінару потрапляє книжка з секретним рецептом відомого мішленівського кухаря, то навіть виконуючи всі поради з першого разу бісквіт у нього все одно не вдасться - ще треба руку набити. Але через певний проміжок часу в людини таки вдається крутий смачний і пухкий бісквіт.
Автор його продає. А далі... далі постає вибір - пробувати пекти знову, витрачати інгрідієнти, сили, час і не факт, що повториш попередній успіх. Або ходити гоголем і вчити як пекти інших.
Звісно, якщо людині подобається сам процес випікання, то вона буде пекти. Але якщо на меті легкі гроша - пардон, та вчити кухарській справі почтаківців куди легше.
В письменництві я помітила те саме. Перш ніж крапати свої блоги, які я до речі, пишу геть не для того, щоб когось там повчити, а просто систематизую в першу чергу для себе отриману інформацію, вилущую зхернята здорового глузду від плевел, щоб мати їх на увазі у власній роботі (ефект шпаргалки ще ніхто не відмінив), так от перш ніж сідати писати, я читала чимало літератури.
І Кінга читала. І Джої Батинг, і Орена Ашкеназі, і Кріса Вінкла, і Мію Бота, і Елізабет Сімс і навіть Ельвіру Барякіну і ще купу всіляки, не памятаю всіх імен...Карантин щоб його. Так що тем для майбутніх блогів я ще маю чимало.
Але знаєте, висновок який я винесла звідти? По-перше, продаючи свої книжки типу "Як писати" чи "Як видати бестселер" в першу чергу автори мають на меті заробити. Так само як і ті автори, що влаштовують треніги. Той же Кінг в своєму безстселері для початківців пів книжки розповідає про свою наркозалежність. Упс. Вам ніколи не стати новим Кінгом, якщо ви не пишете свої страшилки під кайфом. І якщо ви не зрозуміли, що ото і увесь секрет, то можете читати далі російською про особливості будови речень англійською мовою. Авжеж, це піде вам на користь, в будь якому випадку, навіть у висмоктаній з пальця книжці Кінга залишається його стиль, якому варто повчитись.
По-друге, поради менш маститих авторів доходять до абсурда, повністю входячи в протирічя одна з одною. Пиши так. Не пиши так. Роби так. Не роби так.
Все тому, що закони жанрів, кліше, шаблони - давно придумані. І якщо писати пораду виходи з простої диспозиції, вийде відвертий плагіат того, що вже було написано. Тож і пижаться автори, придумуючи новий і новий доведений до абсурду контент.
Вартими уваги для себе я залишила поради Поланіка. Але блін. Тому що вважаю, його реально крутим чуваком. Так, я фанат Бійцівського клубу. І все.
Все інше треба фільтрувати і ще раз фільтрувати. І працювати над собою, над стилем. Окрім уберпорад від корифеїв, треба ще тренуватись, відточувати власний стиль, мати амбіції. Тобто знову і знову пекти свої бісквіти. Поки вас нудити від них почне. Поки ви збиватимети білки в густу піну з закрити очима. Поки вони перестануть осідать і підгорати. І ніякі нові і нові рецепти не допоможуть вам у цьому, допоки ви не освоїте базові навики.
Тому не треба когось слухати. Навіть заїзджені прийоми можна обіграти по новому. Навіть з ідіота-альфача можна зробити харизматичного героя, якщо ти маєш досвід, бажання і наполегливість!
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЦікава думка)
Воно й справді, краще коли "бісквіти" будуть не досконалі, зате за своїм власним рецептом)
Хоча іноді поради інших письменників і навіть читачів можуть чимось бути корисними, але лише у випадку, коли автор зрозуміє що і для чого потрібно в його книзі і чи доречна тут та чи інша порада.
Бо якщо прислухатися до порад тільки через те, що вони належать відомим авторитетним людям, не розуміючи як тим правильно користуватись, призведе до того, що автор і по-своєму не навчиться писати і невдало застосує ті чи інші літературні прийоми...
Справді є такі книги, які читаються не через цікавий і незвичайний сюжет, а лише тому, що автор зумів усе красиво і художньо описати та правильно припіднести.)
Анна Пахомова, Абсолютно вірно)
Автор має відточувати свою майстерність, доки кров пульсує в його венах, а електричний струм у друкарських гаджетах))
Тоді набагато більше шансів, що книги такого автора матимуть успіх у читачів.
До того ж просто цікаво, наскільки вдасться навчитися писати краще, якщо докласти до цього максимум зусиль і подивитися, що з того вийде...
Згодна, що з боку маркетингу - це непоганий хід) Хоча, якщо чесно, Анютко, я не впевнена, що такі блоги цікаво читати саме читачам. Мені здається, що таким чином, автор більш заробляє собі статус серед авторів) А читачам краще б новесеньке оновлення ахахах)
За себе скажу, в мене так не виходить) Є багато ідей, в яких я могла б поділитися досвідом... але поки не спитають, мені ніяково розповідати) Якщо запитають поради, то завжди дам)) А сама нав'язуватися не хочу, бо не вважаю себе експертом і бісквіт в мене доволі посередній)))
Анна Пахомова, От мені як раз здається, що якщо я щось таке почну писати, то усі навкруги вирішать, що я себе вважаю кращою)) Така от фігня))
Не можу не погодитися)) Я останнім часом перестала читати нон-фікшн, але був такий період, коли читала в основному такі книги, мабуть "наїлася" ними на кілька років наперед. Тепер в основному вчуся через читання художньої літератури - просто беру книгу, котра подобається, і стараюся уважно відстежувати в ході читання, які прийоми використовує автор, які вдалі образи вживає, що саме відрізняє цю книгу від інших. І навіть почала вести літературний щоденник із цитатами)) А про власну творчість та творчість інших авторів - переконалася, що можна по-різному обіграти будь-яку, навіть найшаблоннішу тему чи жанр. Он я починала писати про "потраплянку", то бачила деяке здивування від читачів, але потім виявилося, що книга подобається)) Я планувала зробити її комерційною, але, мабуть, вона вийшла занадто "химерною" для того, щоб продаватися Втім, не жалкую, що не вийшло заробити)) Зате я дуже кайфую в процесі написання))
Так, нещодавно переконалася в цьому. Бо спробувала писати твір просто на конкурс, і не змогла, не захопив він мене.
Я сьогодні подивився 82 реклами по 10-30 с. Ніщо не істинно, все дозволено. Не знаю до чого цей пост..
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати