"Будуть лише ночі": чому я це пишу

"Чому я це пишу?" - мабуть, друге за важливістю питання, яке автор повинен поставити собі, коли береться щось писати (перше - "чому я взагалі пишу?").

Зараз, коли мій історичний любовний роман "Будуть лише ночі" тільки почав виходити, але написаний вже на дві третини, я теж вирішила себе нарешті спитати. Чому ти взагалі це пишеш, Устина, га?

Тож зараз буде хвилинка самоаналізу)

Ще починаючи, я розуміла, що твір буде не в стилі моїх попередніх слр - мабуть, читачі очікували чогось іншого. Без еротики, в антуражі позаминулого століття, та ще й у карпатському селі, з не таким глибоким копанням у психології героїв - ось що вийшло. І пишеться він зовсім з іншим настроєм. Спокійно. Флегматично.

 

Колись зачитуючись любовними романами про вікінгів Джоанни Ліндсей, я думала, що круто було б почитати історичні любовні романи про українські реалії. Однак, все, що мені трапляється, - доба Козаччини, про яку й без того чимало написано. А хотілося чогось такого... якогось такого... словом, іншого. Тому, коли вирішила спробувати свої сили у чомусь наближеному до ілр, взялася за пізніший період й іншу локацію.

 

А ще у моєму блозі одного разу хтось висловив нелюбов до західноукраїнських діалектів у книгах. Подумалося: тобто росіянізми - ок, писати покоцюрбленою українською із засиллям кальки - ок, а західноукраїнські діалекти - ні? Так обурювалася подумки, що врешті зі всіх ідей для майбутніх книг взяла ту, де таки мусять бути діалектизми))

 

Місяць тому я почала писати інший роман, але там слова вперто не лягали на папір так, як я їх задумала. А цей напросився сам, вліз і захотів писатися. Згадала про діалекти, Джоанну Ліндсей і вирішила спробувати.

 

А ще мені мабуть хотілося трошки доброї магії, тому от :)

 

А тепер питання, мені цікаво)

Ачому конкретно зараз ви пишете те, що пишете?
А чому конкретно зараз читаєте те, що читаєте?

2 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Анна Пахомова
11.04.2020, 09:29:25

Взагалі якраз козаччину писати складно в плані ілр, я пробувала узяти період Мазепи, і промучилась майже рік. З пушкінськими часами вийшло легше. Два моїх романи присвячені південним містам, на черзі Львів і Крим.

Показати 2 відповіді
Мар'яна Доля
11.04.2020, 12:02:23

Менше, бо важко писати, треба знати купу додаткової інфи, а сучасні історії легше, бо ми тут живемо, різні деталі побуту, суспільні стосунки - все перед очима))

avatar
Мар'яна Доля
10.04.2020, 22:03:19

Цікаві роздуми, і запитання теж)) Про те, чому саме зараз пишу свої історії... замислилася)) Одна з них - це завершення трилогії, свого роду фантастично-фентезійна сага, над нею працюю вже майже рік, дві перші книги завершені, а третя скоро наблизиться до фіналу. Пишу, бо якось мені захотілося уявити, яким могло би бути майбутнє нашої планети, якби раптом спалахнула світова війна. Друга книга - то історичний роман з елементами фентезі про життя наших предків в 11 столітті, давній мій задум, до якого я дуже довго йшла. А третій - фентезі з нотками містики та гумору, задумувався спершу як свого роду пародія на романи про "потоаплянок", а згодом став повністю оригінальним твором, де я за нібито легкою і веселою історією вирішила приховати і більш серйозний зміст. Щодо того, що саме читаю - то це твори абсолютно різних жанрів, різних авторів, об'єднує їх те, що вони написані захоплююче, не нудно і грамотно, ваші книги в їх числі))

Показати 4 відповіді
Мар'яна Доля
10.04.2020, 23:44:31

Ага, щось типу того))

Інші блоги
Чи важко вам даються сцени 18+?
Всім вітання. Цей блог для тих, хто пише чи читає твори, де є щось для дорослих. Я - серед авторів, у творах якого трапляються відверті сцени. У мене є лише один роман, зараз працюю над іншим, і є ще кілька ідей. З чим я зіткнувся?
Презентація героїв «хижачки для мисливця»
Ви шукаєте атмосферну готичну, гостросюжетну історію з колоритними персонажами та незабутньою хімією? Де є палка ненависть, що або перетворюється на кохання, або спалює заживо? Де дружба починається з брехні, а потім
Дві зустрічі в одному розділі…
Привіт, любі ⭐️❤️ Оновлення "НІЧ, ЩО ПОДАРУВАЛА МЕНІ ТЕБЕ" заплановане сьогодні на 18:00 ❤️ У цьому розділі буде аж дві неочікувані зустрічі ✨ Але не буду сильно кидати Вам спойлер, просто покажу візуалізацію
Бдсм має правила (анонс)
Чесно кажучи, трохи нервую щодо оновлення, яке вас чекає вночі. У нас чергова Хроніка. Суть стосунків Маріци і Даміана, підозрюю, ви вже зрозуміли ❤ Ні, словами через рот вони ні про що не домовлялися, але між цими двома
Колекціонер — сьогодні знижка!
Вітаю! Запрошую до знижки! ✨✨✨ Кароліна — я ледь впоралася з емоціями та соромом, які мені довелося пережити, через тепер уже колишнього коханого. Я ще не встигла як слід оговтатися, як у моєму житті з'явився
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше