"Сучасний Шерлок Холмс": Переможці! Топ-3
Усім привіт!
Це мій перший запис у блог на Litnet, тому для мене він дуже важливий та дещо хвилюючий!
Перше, про що хотілося би сказати, так це Велике «Дякую!» усім літнетівцям за теплу компанію, у яку мене гостинно прийняли!
Ви, друзі, неймовірні – талановиті, яскраві та щирі. Що може бути краще для особистого натхнення кожного із нас, як не компанія однодумців, які не лише підтримують, але і здатні дати ненав’язливого «пенделя» навіть просто своєю присутністю?! Тож, дякую Вам за віртуальну, але у той же час, таку реальну присутність у моєму житті!
***
А тепер до діла.
Регламент (встановлений самими членами журі конкурсу детективних історій «Сучасний Шерлок Холмс») зобов’язує сказати «кілька слів» про твори-переможці.
Що ж… Лаконічність – то не моя фішка… Та я буду старатися! А, може, й ні… ;-)
Andrew Marchenko «Долоня мерця»
«Він лежить під землею не живий і не мертвий, зріє подібно якомусь дивному корінню. Його тіло вже простягається на декілька миль. Не зрушуючи з місця, він п’є воду з річки. Йому під силу зазирнути в кожне вікно. Він відчуває кожен рух…» - так, інтригуюче, розпочинається оповідання «Долоня мерця».
***
Іще до початку читання роботи майоріє самовпевнена думка, що ти знаєш, про що далі буде розповідь. Адже слово «мрець» у назві саме собою натякає на розвиток сюжету…
Проте, майже відразу виявляється, що не все так просто!
Перший же абзац абсолютно спростовує здогадки, адже там ідеться про когось «не живого й не мертвого». Опа, ось так поворот! Що то може бути? Далі по тексту хтось узагалі починає «зріти» та «простягатися на декілька миль» і все таке інше…
Тут-то і розпочинається головне дійство, яке, скажу відверто та лише про себе, спочатку абсолютно ні на що не натякає. Якась головоломка. Хто? Із ким? Куди? Чому? Навіщо?
Деталі починають вимальовуватись лише згодом, сторінці так на третій-п’ятій, та і то не цілком. По крихтам я, як читач, разом із ГГ, збираю цілісну картинку. Але оповідання, тим не менш, тримає в напрузі мало не до останнього слова.
Так, тут є і містика і трохи наукового підґрунтя, котрого за скромною думкою автора оповідання, замало… Але ж і детектив який!
Можливо, я й не професіонал, як той чарівник-недоучка із пісні Алли Борисівни – могла щось і пропустити важливе… Та, все ж, оповідання, на моє скромне враження, дуже достойне!
Прошу до прочитання, хто ще не віднайшов такої нагоди!
Гарне оповідання, що гармонійно поєднує у собі фентезі (у вигляді деяких надприродних здібностей персонажа) та продуманий, доволі креативний детектив. Причому детективу тут у рази більше, а надприродна складова лише слугує свого роду «родзинкою», без якої, до речі, оповідання не вийшло б таким ефектним.
На початку твору події розвиваються плавно. Діалоги та описи потихеньку підводять читача до основної частини, яка, з кожним кроком набирає все більше обертів. І чим ближче до розв’язання справи, тим швидше розвиваються події.
Моє особисте уподобання у цій роботі – це оформлення тексту від першої особи. Мені й самій подобається писати саме так. Але Іванка Сокіл пішла далі, пишучи від чоловічого імені! Від мене – «Браво!» Персонаж вийшов живий, правдивий і ані трішки не ожіночнений (якщо брати до уваги, що автор – жінка). А чи дійсно автор – жінка? ;-)
Запрошую до читання поціновувачів детективів! Вважаю роботу дуже достойною!
Емоційно, щемляче, моторошно – такі відчуття викликає оповідання…
У місті хтось убиває молодих дівчат. Убивця обирає їх за тільки йому одному зрозумілим критерієм: бо кожну дівчину знаходять у весільній сукні…
Справжній маніяк, холоднокровний убивця не зважає на ні на молодість жертв, ні на що інше. Хто коїть ті злочини? Є щонайменше кілька підозрюваних… І чи можливо взагалі відшукати людину, котра має «непохитне» алібі? Чи, все ж таки, не має?
Мені, як і більшості членів журі, десь у середині оповідання вже було відомо, хто накоїв усе те. Порадила б «напустити трохи більше мороку» на інших підозрюваних.
У цілому ж, ця робота здалась мені однією із самих сильних на конкурсі. Тому, вітаю переможницю та запрошую до ознайомлення тих, хто іще не прочитав це оповідання!
***
У найближчому майбутньому планую ще один пост на тему конкурсу. Проте, це буде не Топ-«Скільки-то-там» за балами, а мої особисті уподобанці, не зважаючи на детективний критерій конкурсу. Щось на кшталт підбірки із лозунгом: «Дайте ще, бо просто сподобалось!»
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЕх, намагалася "напустити мороку", та як на першу детективну спробу, зробила, що могла. В подальшому слід врахувати зауваження членів журі та не тільки їх. Сподіваюся, коли я звернуся до цього жанру знову, мене буде так само цікаво читати й інтрига триматиме до останньої сторінки.))))
Щиро радію за інші твори-переможці, адже вони були у моєму власному ТОПі разом з іще близько десятка творів, за які я вболівала. Дякую, Олено, за такий цікавий огляд!
Ана Пест, Як для першої спроби у детективному жанрі, Ваша робота дуже достойна! Але завжди є куди розвиватись та рухатися далі. Це стосується нас всіх. Тож Ви - молодчинка! Читати Вас завжди приємно, не зважаючи на жанр.
Я тут нещодавно чоловікові із запалом розповідала про конкурсні роботи, то він аж скривився... Мовляв, як можна "смакувати" подробиці таких жахливих речей?!!)) А він же мене знає із геть іншого боку - як цілком позитивну і дуже емоційну особистість. Довелось нагадати, що творчість буває різною.))) Я й сама, на хвилі позитиву інколи про це забуваю.)))
Дякую за враження і за роботу, аж схотілося почитати, бо саме до цих і не дійшла.
Lena Kindness , Дякую, дуже приємно!
Гарний огляд!
Дякую, Ліє!
Досить таки лаконічно, хоч і не коротко)
Зробила, що змогла))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати