Завучка завела його в клас моєї подруги першого вересня, наче торт, яким збиралася всіх пригостити.
Дівчата хором зітхнули й затамували подих. Хлопці дружно напружилися.
А я призначила його своїм крашем.
Що я там робила? Зачитувала об’яву про додатковий набір в драмгурток. Нам дуже не вистачало хлопців для моєї п’єси. Там мали бути батальні сцени. І дуже неприємно, коли малишня вигукує в найпатетичнішому місці якісь недоречності.
- О, диви, це моя сеструха з мечем в животі. Ха!
Або
- Надько, я батькові скажу, що ти з Катькою цілуєшся!
Словом директорка дозволила. І я почала обхід з класу подруги.
Ну й от.
Він записався до мене в драмгурток. Бо записалася подруга. У неї рука легка і звісно ми зарані домовились. А він на неї запав одразу, хто б сумнівався.
Перша красуня школи.
А всі інші - від сопливої першоклашки до практикантки-фізкультурниці запали на нього.
Але я перша його побачила. Значить він - мій. Весь навчальний рік мріяла про нього.
Ну як мріяла. Уявляла героєм всіх моїх п’єс і віршів. Але про це ніхто не мав знати, бо тільки екзальтовані ідіотки втріскаються в недосяжних чоловіків - акторів і відомих спортсменів. Як от подруга. А я не така.
Тому дала йому роль герольда. Грати там нема чого, бо який з Платона актор. Але вийти з горном, який завгосп знайшов у підсобці, і проказати гучно об’яву красивим баритоном - то він міг. І зараз може.
Це дуже зручно, якщо ви раптом не знали. - когось кохати на відстані, вигадувати бурхливий роман з тих, які читає мати, щоб вивітрити з голови проблеми на роботі й в житті.
Він наче твоя лялька в уяві, а сам про це не здогадується. Хлопці взагалі не здатні на уяву, щоб ви знали.
А я добре маскувалася.
Він на репетиціях на мене дивився, тільки коли я давала режисерські вказівки. Весь інший час роздивлявся подругу і підкочував до неї ніпадєцкі. Та не на ту напав. Вона його ще рік маринувала перед тим, як вони вперше поцілувались.
Спершу цей нахаба просив у мене роль головного героя - там як раз були поцілунки та обійми. Але провалив кастинг, і сам це зрозумів.
Він справедливий, аж страх.
Але то була не катастрофа. Подруга у мене легковажна, як і її мати. Довго у неї хлопці не затримуються.
І я сподівалася втішити його після розриву. З цього добре видно, яка я продумана, маю талант режисера і вмію в сюжети.
Але життя вміє краще. Особливо розбивати акуратно побудовані плани й логічні конструкції.
В класі подруги відбулись традиційні батьківські збори.
Там батько мого краша і мати подруги познайомились. У них все стрімко закрутилося. Його батько уже навіть бігав у маркет за продуктами. Він того дня як раз піднімався з важелезними сумками, бо ліфт не працював.
І мало не збив з ніг мою тендітну мати. Бо вона ніколи нічого не помічає, коли задумається або розмріється.
Картоплю й апельсини вони потім вдвох збирали зі сходів до самого першого поверху. І по-моєму уже на другому він в неї втюрився.
Наївний.
Втюритись в мою маму простою. Бо вона наче чарівна фея не від світу сього. Але привернути її увагу? Моєму батькові, судячи з усього, це так і не вдалося. Бо мати про нього чесно намагалася розказати. Але краще б щось морознула про полярного льотчики. А так було видно, що просто викинула його з голови, як невдалий дубль при монтажі кінострічки. Уявляю, як мати просто розвернулася і пішла, тільки-но він сказав, що не хоче дитину, женитись і що не готовий до такої відповідальності.
Може думала, що він наздоганятиме.
А він може думав, що вона покличе.
Творчі натури, що з них взяти.
Тож навряд вони взагалі бачились після тої розмови
А батько мого краша не з таких. Він вчепився у маму, як реп’ях до хвоста нашої Пальми. Так, що відірвеш лише разом з хвостом. І виявився дуже меткий. Одразу заніс сусідці оті важелезні сумки й ввічливо попрощався.
А потім муляв очі матері, поки вона його не розрізнила спочатку від довкілля, а потім від пейзажу і малюнку шпалер у нашій квартирі.
І дуже скоро переїхав до нас разом із сином.
Нас із Платоном поселили разом, розділивши мою спальню шматком дикту з картинкою водоспаду з моєї сторони й фото з Формули-1 - з його.
Ромаааантикаааа!
Це вже і справді була катастрофа.
Саме тоді я, непримітна чотирнадцятилітка, худа, хвороблива, вічно змерзла і навіть влітку вдягнута в щось тепле й безформне, відчула, що все пропало.
Бо ніякої романтики в тому, щоб зранку бачити, як незграбна дитина пробирається повз тебе сонного в туалет, нема й не буде.
Три роки різниці в цьому віці й так прірва. Мені - п’єси про воїнів і красунь, ведмедик в ліжку і вірші про неземне кохання.
А у нього гормони й оті сороміцькі потреби. А ще через стіну моя подруга. Повнолітня й перша красуня школи, яку він тільки-но закінчив з медаллю, а вона теж якось закінчила.
Її мати через образу на його батька заборонила донці бачитись з Платоном.
Тобто плеснула бензинчику на розжарене вугілля.
Їхнє кохання спалахнуло лісовою пожежею в сухий сезон.
А моє - пожежею торф'яників. Тою, де вогонь горить під землею. І його не видно. Але й загасити неможливо.
Так безнадійно, так солодко, так щемно, як буває тільки у дівчат-підлітків, що виросли без батька й знають все про життя - з дорослих книг, написаних в минулому тисячолітті. І від цього думають, ніби дуже досвідчені.
Він хороший. Неймовірно. Одразу визнав мене за молодшу сестру, захищав і оберігав, хоча ніхто на мене особливо і не нападав. Але все одно було неймовірно приємно. Підтримував мої спроби в написанні сценаріїв і режисурі. Він один. Бо інші сміялись. І це був вирок іншим.
Знали б ви, як я заздрила подрузі.
Бо вона і мій краш були ідеальною парою.
Обидва вступили в медичний універ, як мати подруги. І планували одружитись, як закінчать і будуть гроші на знімну квартиру. Бо самі розумієте - жити у матері подруга б не стала. Та досі дуже сердилася на мого вітчима.
#252 в Молодіжна проза
#2458 в Любовні романи
#1170 в Сучасний любовний роман
Відредаговано: 01.07.2023