Дивлюсь в дзеркало і бачу себе у вишуканій вишневій сукні. Вона ледь дістає мені до коліна. Я дивуюсь їй. В моїй шафі такого плаття немає. Здається, воно нове. Але звідки? Я не купувала нічого останнім часом – сиджу ж вдома.
Я маю йти, мене чекає Ендрю – ми йдемо в театр. Він стоїть біля дверей, обернувшись спиною до мене. Весь такий убраний в блискучо-чорне. Звідки в нього цей одяг? Ендрю такого не носить. Мабуть, разом купували.
Підходжу ближче і обіймаю коханого, притулившись щокою до його теплої спини. Він мовчить, не рухається, а я насолоджуюсь моментом, стискаю його в своїх обіймах. Ось він, поряд, і все з ним гаразд!
Коли Ендрю розвертається до мене обличчям, я скрикую і різко прокидаюсь від телефонного дзвінка...
Телефонує Мег і, здається уже не вперше.
–Алло, Мег?
Проте відповідає мені не подруга. Це Матіас і, здається, в нього істерика.
–Мелісо, я не знаю, що робити. Їй боляче! Точно боляче, але вона не зізнається. Що робити? Допоможи! Я не знаю! Не знаю!
–Матіас! Заспокойся, друже! Вдихни поглибше і чітко розкажи, що трапилось, – розмовляю з хлопчиком спокійно, а в душі все перевертається. Страх за подругу не дає спокійно дихати. Здається, ще хвилина і я покриюсь справжнім льодом.
Хлопчик спершу мовчить, а потім рішуче відповідає:
– Мег не реагує на мене. Вона просто тримається за живіт і лежить, зціпивши зуби. Я стукав у віконечко і кликав на допомогу, але все марно. Двері зачинено, я не можу вийти. Мені дуже страшно. Що робити?
–Ти натискав на кнопку виклику сестри? – запитую з надією, що хлопчик до цього не додумався.
–Так! Кілька разів. Нічого! Нуль реакції! – його голос стає плаксивим, з'являються схлипи.
–Гаразд. Слухай, Матіасе. Ти зараз заспокоюєшся, тому що Мег ми потрібні зібрані та впевнені в собі. Перестаєш плакати і йдеш до вікна. Стукаєш в нього без упину, а я намагатимусь зателефонувати на сестринський пост. А якщо не вийде, то буду набирати всі номери вашої лікарні, які тільки знайду в довіднику. А ти будь сильним! Заради Мег. Гаразд?
Гадаю, він киває, не усвідомлюючи, що я не можу цього бачити.
Телефонувати в лікарню довго не приходиться. Після першого ж гудка мені відповідають сонно та втомлено, що зараз все владнають.
Владнають. Начебто Мег злам в якомусь автомобілі та її просто усунуть і все. Розумію, що працівникам лікарні зараз нелегко, але все одно дратує таке ставлення до пацієнтів. Скільки б їх там не було.
Довго розмовляю з Матіасом про його сім'ю, щоб він заспокоївся. Розпитую про батьків, про навчання в школі, про друзів. Хлопчик розповідає. Спочатку скуто, уривками, а далі вже більш відкрито і дружео. А коли Мег нарешті роблять укол знеболювального препарату, Матіас розказує про те, що в нього була старша сестра.
– Я пам'ятаю, як вона мене колисала на руках. Співала мені пісню про левеня, а я засинав. Мама говорить, що я не можу цього пам'ятати. Що я був занадто малий, а мій мозок просто намалював картинку, яку так часто описували мама з татом. Але я пам'ятаю! Пам'ятаю її теплі руки. А ще кіски. Довгі. Мені подобалось їх тягнути.
–Що трапилось з твоєю сестрою, Матіасе?
–Вона пішла від нас, – понуро відповідає хлопчик. – туди… до Богині Весни…
Матіас замовкає. Мабуть, згадує її, свою старшу сестру. Я на мить уявляю, що Ребека піде з мого життя і… Ні, не можу! Не хочу навіть думати про це! Ребека заслуговує на те, щоб прожити прекрасне й довге життя! Вона чудова сестра і подруга. Я готова віддати своє життя в обмін на її! Вона має жити!...
–Мама говорить, що Богиня Весни забирає до себе найкращих. Мелісо, вона ж не забере Мег, правда?
І знову це твердження про Богиню Весни… Двадцять один рік я не знала його, а тепер чую вдруге за кілька днів. Слова хлопчика заставляють задуматись. Забирає найкращих. Ноклон говорив те ж саме… Як там звали подругу Ніка? Мія? Єва? Чому я так погано запам'ятовую імена?
–Матіасе, Мег хороша, але до “найкращої” їй далеко, втім, як і мені. Вона обов'язково житиме, тому що потрібна нам. Я десь чула, якщо дуже сильно потребуєш людину, то Богиня Весни в тебе її не відбере. А Мег нам дуже потрібна, правда ж? Ми будемо цього хотіти разом, гаразд?
–Будемо, – трішки невпевнено говорить хлопчик.
Ми прощаємось, а я відчуваю тягар на душі. За брехню, яку придумала на ходу, аби заспокоїти дитину. Начебто в серце вліз злющий єнот і перевернув там все шкереберть. Скажете, як же єноти можуть бути злими? Вони ж такі милі… А от і ні! Мій єнот наробив безладу і втік, залишивши мене розгрібати завали з уривків совісті, смутку, сорому та недавнього сну.
То був він уві сні! Нік Ноклон, мій сусід і моє покарання, поки я в чотирьох стінах.
Якого дідька взагалі мені приснився він?! Тепер, коли мене не відволікає хлопчик і стан здоров’я подруги, думки вертаються до нестерпного сусіда. Хочеться піти на балкон і виговорити йому все! Сказати, щоб не смів являтись в мої сни! Щоб припинив діставати! Щоб не помічав мене, як і раніше!
Ха! Якщо я скажу йому це, він лиш запишається, що я про нього думаю. Не дочекається!
Наче відчувши, що в моїх думках, телефон показує вхідний виклик. Мабуть, поставлю фото когось рогатого та бородатого на дзвінок.
– Що? – сердито запитую.
– Побачення? – коротко говорить Ноклон.
– Ні.
– Я не міг не спробувати. Як спалось?
Ми що тепер будемо щодня спілкуватись? І про сни свої розповідати одне одному? Ще чого!
– Паршиво, Ноклоне, – вдаю, ніби налаштована дружньо, – стадо цапів снилось, знаєш... До чого б це? В тебе сонника немає випадково?
– Немає… – розгублено видає. – В мережі можна подивитись.
– Подивись, якщо не важко. О! І не забудь уточнити, що в кожного твоє обличчя було.
–Жартуєш, Меллі? – сміється так легко, невимушено, начебто й справді йому весело. – Жарти – це добре. Виходь на балкон, поговоримо.
Перш ніж я відкриваю рот сказати, що не збираюсь нікуди виходити, противний Ноклон кладе слухавку.
#389 в Сучасна проза
#2455 в Любовні романи
#1188 в Сучасний любовний роман
Відредаговано: 09.04.2023