Марія, Марічка, Маша… це біблійне ім’я стало святим в християнському світі та символом жіночої чистоти і любові. Діва Марія займає головне місце в християнській традиції вшанування святих, як у католиків, так і у православних.
В родині сина Миколи Андрія і Олени народилась гарненька дівчинка, яку теж назвали Марією – Машунею. Ця радісна звістка застала Миколу в Києві на дачі, але тривога за здоров’я Олени не давала заснути всю ніч.
Через тиждень він вперше побачив свою онучку на деякій відстані через побоювання невістки за здоров’я маленької дівчинки. З цієї миті весь світ закрутився навколо головного члена їхньої родини.
Пролетіли два роки і нарешті всі почули перші слова сказані Машею, потім речення і навіть заперечення.
- Привіт, моє сонечко, - вітається з онучкою Микола.
- Я не сонечко, я дівчинка! - з обуренням відповідає Маша.
Але для Миколи його кохана онучка була саме сонечком, яке зігрівало, розчулювало і серце, і душу. Для самої Марії дідусь став улюбленим учасником всіх її ігор, де кожен раз виникало певне суперництво.
- Дідусь грає не по правилам, - скаржиться Маша мамі.
- То що, тобі не подобається?
- Ні! Навпаки, подобається. Тільки дідусь має фантазію. Нехай він приїжджає якнайдовше.
Опікою і вихованням Марії вся родина приділяла багато уваги, а батько Андрій швидко навчив її користуватись комп’ютером. Одного разу в 3 рочки Маша вразила Миколу фразою:
- Це мені нагадує смак, якогось інградієнта.
В часи свого дитинства ровесники Миколи слова «інградієнт» точно не знали. Шалений темп розвитку техніки та інформаційних технологій в 21 столітті відзеркалювався на молодому поколінні українців і надіємось, що на них чекає щасливе майбутнє в незалежній Україні на рідній землі.
Нехай матір Божа Марія оберігає всіх дітей нашої країни.
Відредаговано: 13.11.2022