Сьогодні Родіон та Елла запланували нарешті побачитися зі своїм колишнім вчителем історії, а нині директором краєзнавчого музею - Грековим. Родіон заїхав за Еллою на мотоциклі. Коли дівчина вийшла на вулицю та закрила за собою хвіртку, Родіон привітався:
- Привіт, Елло!
- Привіт, Родік! - дівчина поцілувала хлопця в щічку і почала вдягати шолом.
- У мене є новина...
- Що за новина? Говори, - зацікавилася Елла, одягнувши шолом, але зупинившись перед посадкою на мотоцикл.
- Мені мої друзі з міліції надали знімки того, що було знайдено в напівзгорілому рюкзаку Льоші Могучого. Так ось, у виявленому футлярі з металевого сплаву із символікою гітлерівської Німеччини знаходилася німецька мапа часів Другої світової війни району Кам'яної Могили. Як з'ясувалося, це була лише половина топографічної карти, яку хтось навмисне розрізав...
- Але ж Кам'яна Могила і була метою його досліджень?
- Так, і на цій мапі дуже докладно вимальований ландшафт Кам'яної Могили, багато місць сучасного заповідника підписані німецькою мовою її колишнім власником. А тепер про найцікавіше, - Родіон інтригуюче витримав паузу, глянувши на Еллу, що томлялася очікуванням. - На мапі в місці, де загинув Льоша, німецькою було написано: «Скарби скіфів. Меч Ареса».
- Нічого собі! Можливо, незліченні скарби і Меч вже виявлені?
- Не знаю, проте сумнівів немає, що хлопець загинув під час спроби відшукати скіфські артефакти, і його, до місця своєї смерті, привів саме цей, залишений кимось напис на мапі.
- Знайдена мапа: оригінал чи копія?
- Як мені повідомили мої друзі, мапа оригінальна, папір від часу потемнів і набув бурувато-коричневого кольору, а написи нанесені хімічним олівцем.
- Цікаво, як у Льоші опинилася ця мапа? Від кого він міг її отримати?
- Не знаю, мене цікавить також питання, яким чином Катя точно вказала, де шукати Льошу? Звідки їй раптом стало відомо, де він перебуває і чим займається? До речі, про німецьку мапу вона теж згадала...
- А також попередила про те, що йому загрожує небезпека!
- Можливо, у Каті з Льошею були таємниці від матері, і дівчина приховувала, що не знає, куди зник її брат?
- А якщо, дійсно, у Каті проявилися надздібності? Пам'ятаєш, вона попросила матір принести кулон, який подарував їй брат? Отримавши його, вона одразу ж повідомила, де шукати брата, а також те, що потрібно поквапитися, щоб не сталося непоправне...
- Гаразд, сідай, - запропонував Родіон, вказавши Еллі на сидіння мотоцикла за своєю спиною. - У мене для тебе є сюрприз...
- Сподіваюся, приємний?
- Думаю, що тобі сподобається!
Елла сіла на мотоцикл, обхопивши руками талію Родіона, «залізний кінь» із ревом рушив з місця.
Біля дверей музею Родіон звернувся до Елли, вказавши рукою на афішу:
- А ось і сюрприз, який я тобі обіцяв, читай!
На стіні перед вхідними дверима краєзнавчого музею Елла побачила наступний напис:
«Шановні мешканці та гості нашого міста: з 7 по 14 липня 2013 року запрошуємо Вас відвідати виставку «Таємниці Мамай-Гори». На виставці будуть представлені унікальні знахідки зі скіфського кургану «Плоский» археологічної експедиції 2012 року».
- Справді, приємний сюрприз! Дякую! Початок виставки в неділю, тобто післязавтра?
- Так, а вже з понеділка, після відкриття виставки, яку відвідає професор Тепер та інші знайомі нам археологи, офіційно розпочинає роботу нова експедиція на Мамай-Горі. У Грекова я вже уточнював, ми знову в її складі - волонтерами, як і минулого року. Студенти вже з'їхалися до табору.
- Супер! Я скучила за Мамай-Горою! За нашими друзями! А тепер дуже хочу відвідати ще й виставку!
- Експонати завезені, гадаю, Греков нам з тобою вже сьогодні зможе показати те, що відвідувачі побачать лише післязавтра.
- А ось це ми зараз у нього і запитаємо, підемо?
- Звичайно. Прошу! - вимовив Родіон, відкривши вхідні двері музею перед Еллою.
Греков був дуже радий зустрічі з такими гостями, його очі світилися від щастя ще й тому, що він готувався до відкриття виставки. У цьому йому допомагали три жінки - співробітниці музею, а також бригада техніків, що складалася з чоловіків, одягнених у спецодяг зеленого кольору, які збирали скляні полички стендів, і оснащували їх датчиками сигналізації, а також додатковим, до наявного в музеї, відеоспостереженням. Проведення виставки здійснювалося за підтримки Академії наук України, постійне місце для знахідок із кургану «Плоский» визначено у столичних музеях, проте деякі з експонатів назавжди залишаться в районному музеї, що раділо його директора.
- Такій виставці можуть позаздрити найбільші музеї Європи! - не приховував свого захоплення Греков. - Відкриття висвітлюватиме обласна та районна преса, а також зніматиме місцеве телебачення та один із центральних телеканалів! Заплановано інтерв'ю з професором Тепером, ну і я також скажу кілька слів, приходьте!
- Дякую, Кириле Мефодійовичу, з огляду на те, що виставкова зала в музеї має невелику площу, а гостей на відкритті очікується багато, ми обов'язково відвідаємо виставку, але іншим днем, у спокійній атмосфері... От якби ви дали нам змогу сьогодні поглянути на те, що було виявлено нашою експедицією минулого року? - недвозначно натякнула Елла.
#48 в Історичний роман
#106 в Фантастика
#31 в Постапокаліпсис
альтернативна історія, надприродні здібності, загадка таємниця
Відредаговано: 28.07.2024