Вранці Родіон став збиратися для участі в останньому дні експедиції. Сьогодні на календарі було 30 серпня. У зв'язку з повним завершенням експедиції збір учасників у таборі на Мамай-Горі передбачалося розпочати пізніше, ніж зазвичай. Вже було близько восьмої години ранку, коли Родіон перед відходом зазирнув у кімнату до молодшого брата Богдана. На подив Родіона, брат не спав, лежачи в навушниках, він дивився старий американський фільм «Назад у майбутнє». На екрані герой фільму Док під'єднував кабель на вежі до стрілок міського годинника, у який мала незабаром, за сюжетом фільму, вдарити блискавка. Богдан повернувся, зняв навушники і помахав рукою братові:
- Привіт!
- Доброго ранку, а ти чому вже не спиш і що це за ранковий кінотеатр? Висипався б, поки є така можливість, адже скоро до школи.
- А ти дивився цей фільм?
- Дивився, це старий фільм, а чому він раптом тебе зацікавив?
- Зараз вони в минулому, а потім вирушать у майбутнє, у 2015 рік. От ти хотів би вирушити в минуле?
- Ні, я ж знаю, що там відбувалося, навіщо?
- А в майбутнє?
- Напевне, що так!
- От і я хотів би в майбутнє, наприклад, просто зараз - у 2015 рік, як у цьому фільмі, там вже будуть ховерборди, там буде все так круто!
- В 2015 рік? Це я тобі гарантую! Ось підрости, і само-собою через три роки - потрапиш! А будеш добре вчитися, закінчиш інститут, станеш мером нашого містечка та зміниш наше життя на краще. А що таке - ховерборди?
- Мером? Ні, нудно. Я хочу подорожувати, відвідувати різні країни… А ховерборди – це ж дошки, що літають, а кажеш, що фільм дивився?
- Дошки? У сенсі - скейти?
- На кшталт того, але без коліс, що ширяють на невеликій висоті над землею.
- Так, фільм пам'ятаю. А ти не забудь допомогти батькам на городі.
- Як на городі? Адже вже весь урожай цього року зібрали? - схопившись із ліжка, обурювався Богдан.
- Дощі припинилися, все заросло травою, потрібно виривати бур'яни.
- Ех, скоріше б 2015 рік настав, там будуть дрони, які вигулюють собак, а я б написав програму, щоб подібні роботи - помідори збирали, бур'яни виривали!
- Ось не дарма кажуть, що прогрес рухають ледачі люди!
- Не ледачі, а цілеспрямовані! І мером, і навіть президентом може стати людина, яка необов'язково вивчає юриспруденцію, як ти, але обов'язково цілеспрямована, а також та, що відноситься до життя як до гри!
- Ну ти даєш, звідки така філософія? Що наше - життя? Гра!
- Так, ці слова з опери Чайковського «Пікова дама» - девіз моєї улюбленої передачі «Що? Де? Коли?». А ще пам'ятаєш, як Шекспір казав: «Весь світ - театр, а люди в ньому актори». Тож і президентом цілком може бути професійний актор, а не політик.
- Мені здається, це може бути небезпечно для країни, якщо нею керуватиме непрофесіонал. Це виглядало б так, наче капітанський місток на кораблі посіла б людина, яка виконувала до цього соло на скрипці у складі оркестру, що розташувався на його палубі. І хоч пасажири щойно аплодували солістові за його гру, невідомо, як би вони сприймали такого капітана, якби судно раптом сіло на мілину або налетіло на рифи?
- Уся справа в особистості! І ти прекрасно знаєш, що актор в історії вже ставав президентом. Ось навіть у цьому фільмі, коли потрапив головний герой у минуле, там не вірять у це, але ми знаємо, що колишній актор Рональд Рейган був президентом США, - Богдан швидко знайшов потрібне місце на компакт-диску й увімкнув відтворення.
На екрані з'явилися кадри, коли Док запитує в Марті:
- Тоді скажи, гість із майбутнього, хто буде президентом Сполучених Штатів у 1985 році?
- Рональд Рейган.
- Рональд Рейган? Актор? Ха-ха-ха, не сміш мене…
Богдан поставив програвач компакт-дисків на паузу і продовжив:
- Тож усе залежить від особистості... Рейган був, на думку політологів, найуспішнішим президентом США. І ще, на доказ своєї теорії, наведу тобі рівняння успіху Альберта Ейнштейна, яке він повідав журналісту, який брав у нього інтерв'ю. Отже, «успіх» - це: «робота» плюс «вміння тримати язик за зубами» і плюс ще ... Ну? Що ж? Що ще? Як ти вважаєш?
- Багато чого потрібно для успіху. Знання! Дисципліна! Працьовитість! Порядність, наприклад, хоча багато хто з «сильних світу цього» живе, не знаючи, що це таке...
- Гаразд, не буду тебе мучити здогадками... За формулою успіху Ейнштейна, третій фактор успіху це – «гра»!
- Знову - гра? А мені дуже сподобалася складова: «вміння тримати язик за зубами», не кожному це вдається... І навіть Ейнштейну... Пам'ятаєш, його знамените фото з висунутим язиком?
- Пам'ятаю, звісно!
Після цих слів брати дружно розсміялися.
- О, а в тебе прикольна футболка, - вказав Богдан на футболку старшого брата з написом: "E = mc²".
- Ось доростеш до 11 класу, тобі на уроці фізики пояснять, що це за формула.
#18 в Історичний роман
#33 в Фантастика
#8 в Постапокаліпсис
археологія, пригоди кохання альтернативна реальність, загадка таємниця
Відредаговано: 23.01.2024