Як і домовилися, о десятій годині ранку наступного суботнього дня Родіон та Елла знову прийшли в музей. Греков одразу ж провів їх у свій кабінет, оскільки в музейних залах у нього в ці вихідні дні була помічниця.
- То з чого почнемо сьогодні? - запитав гостей Греков, потираючи долоні. - Ах, так, шукаємо місто, про яке в першому пророцтві сказано, що «в інше ж місце на семи пагорбах з небес на землю буде посланий вогонь, величезна стіна похитнеться і зруйнується від удару з неба». В останньому пророцтві набагато більше сказано про цю подію: «з вогнем і гуркотом Гаруду спрямує з небес до Землі», «це виглядатиме так, наче зірка з неба впала на Велике місто». Ми вже уточнювали, що Гаруду ототожнюється з птахом, а в рядках останнього пророцтва є ще одна подія, пов'язана з птахами: «вогонь з неба принесуть перські хижі птахи». Йдеться, ймовірно, про різні події, які рознесені в часі. «Вогонь з неба» може в сучасному світі означати як ракетну атаку або навіть ядерний удар, так і природний катаклізм, наприклад, падіння астероїда, що більше відповідає фразам про «зірку», яка впала на місто і «з вогнем і гуркотом спрямує з небес до Землі».
- А я вловив, що птахи – «перські», - зауважив Родіон. - Персія - це сучасний Іран, країна, що виробляє балістичні та крилаті ракети. Американці ще з 2002 року побоюються, що іранці зможуть створити власну ядерну зброю, тому ця країна зараз перебуває під міжнародними санкціями. Цього року відносини з Іраном провідних країн світу, включаючи США, Велику Британію, Францією, Німеччину, погіршилися. Більше того, із США та Франції посипалися навіть погрози розпочати війну проти Ірану. Росія ж, навпаки, висловлюється про неприпустимість військового тиску на Іран та його союзника - Північну Корею, у зв'язку з чим Путін навіть відмовився їхати на саміт «Великої вісімки» у США. Іран вже давно має ракети, створені на базі північнокорейських, які здатні пролетіти до двох тисяч кілометрів, що приблизно дорівнює відстані від північного іранського кордону до Києва. А цього року до ірано-північнокорейського проєкту зі створення ракет далекого радіусу дії долучилася ще й Венесуела, з території якої підліт ракет теоретично можливий до Сполучених Штатів. До речі, Іран має свій власний космодром «Семнан», що діє з 2009 року, звідки ракетою-носієм власного виробництва було виведено на орбіту супутник, а 2010 року в космос запустили для наукових досліджень біокапсулу «Пішгам» із... черв'яками, черепахами та щурами. У США стурбовані розвитком навіть мирної космічної програми Ірану, адже компоненти ракетобудування для освоєння космосу ідентичні ракетам для доставки ядерної зброї. Тож не така вже й відстала ця ісламська країна, столиця якої Тегеран також входить до нашого списку - «семипагорбових» міст!
- Родіоне, судячи з твоєї версії, Тегеран слід розглядати як місце, «звідки будуть випущені стріли», а ми зараз шукаємо відповідності з містами або місцевостями на «семи пагорбах», які можуть зазнати атаки, - сказав Греков.
- Кириле Мефодійовичу, вибачте, мене просто осінило, - вибачився Родіон. - Але я раптом подумав, що у два місця на «семи пагорбах», які у нас у пророцтві – «жертви», удару може бути завдано з одного й того самого місця, зазначеного також як місто на «семи пагорбах».
- Ні, це ти мене вибач, Родіоне, - казав Греков. - Все вірно, адже висловлена тобою зараз версія знову розморожує дискусію про місце, звідки буде розпочато атаку.
- У цьому є певна логіка, Родіку, тільки ось як пов'язати Тегеран із «мідною жінкою», яка стояла колись там, і «кам'яним лебедем», що підноситься? - поставила запитання Елла і сама спробувала почати на них відповідати. - У Вавилоні шанували Іштар - богиню війни, родючості та плотського кохання, у джерелах шумерською мовою названу Інанною, яку зображували, прикрашеною сімома речами, що мають таємні сили. Скульптури богині, виготовлені, можливо, також і з міді, встановлювалися повсюдно на всій території Месопотамії. Однак Тегеран відносно «молоде» місто, щоб приписувати до нього культ «вавилонської блудниці», але, можливо, до того, як він утворився, на його місці були стародавні поселення, в яких стояли статуї цьому жіночому божеству? Тож треба розглянути це питання детальніше... Ще можна згадати Мітру - божество, що має саме індоіранське походження...
Елла не встигла продовжити те, що хотіла сказати, коли хід її думок перервав Родіон:
- Але Мітра - це ж чоловіче божество? А в нас то, «шерше ля фам» зі статуєю?
- Чи знаєте, велику дискусію в середовищі вчених викликала згадка Геродотом Мітри саме як жіночого божества в зіставленні з грецькою Афродітою, - повідомила Елла.
- Якщо навіть так, Елло, як тоді бути із загадкою, що цю «жінку» намагався продати «француз»? - запитав Греков.
- Тут у мене поки що немає версії, - з жалем промовила Елла. - Взагалі, у зіставленні: «Тегеран – француз», мені згадався лише французький актор Ален Делон, який знявся у фільмі «Тегеран-43».
- Ну що ж, версій на сьогодні запропоновано безліч, тоді будемо намагатися розплутувати клубок по ниточках, які піддаються до розкручування. Продовжимо пошуки одного з «семипагорбових» міст як місця ймовірних жахливих подій, - запропонував Греков. - Отже, у першому пророцтві сказано, що: «в інше ж місце на семи пагорбах з небес на землю буде посланий вогонь, величезна стіна похитнеться і зруйнується від удару з неба», а в останньому: «це буде виглядати так, наче зірка з неба впала на Велике місто, змія ж в одну мить загине...». Йдеться, виходить, про одне й те саме місто, і подію? У першому пророцтві, характеристикою для міста слугує «величезна стіна», а в останньому місто названо просто «Великим». Проте трагедія полягає в тому, що в першому пророцтві «стіна похитнеться і зруйнується», в останньому – «змія ж в одну мить загине», тобто «стіна» - це те ж саме, що і «змія»? Одразу на думку спадає лише Велика китайська стіна, серед гір вона своїми звивистими спусками та підйомами справді нагадує змію, якщо подивитися на знімки, зроблені з висоти. Якщо так, то мова може йти про Пекін? Але чи китайська столиця розташована на семи пагорбах?
#18 в Історичний роман
#33 в Фантастика
#8 в Постапокаліпсис
археологія, пригоди кохання альтернативна реальність, загадка таємниця
Відредаговано: 23.01.2024