Після від'їзду київських археологів та німецьких фахівців з місця розкопок, на кургані велися завершальні роботи силами студентів Запорізького університету під керівництвом їхніх викладачів. Професор Тепер також покинув розташування табору і дистанційно керував закінченням археологічних робіт із Запоріжжя.
Літня спека змінилася майже осінньою прохолодою, близькість вересня нагадали собою невеликі, але затяжні дощі, що заважали завершенню запланованої роботи майбутнім археологам. Прогноз погоди не радував, дощова погода з поривами вітру намічалася на цілий тиждень.
На Мамай-Горі проводилося дослідження бічних підходів до розкопаного кургану. Родіон та Елла ще мали плани відвідати табір студентів, але дощі, що почалися, заважали здійсненню цих намірів. Зате за такої погоди вони мали більше часу спілкуватися з Грековим. Сьогодні була п'ятниця, 24 серпня - День незалежності України. У місті були заплановані урочисті заходи, однак через погіршення погодних умов Родіон та Елла вирішили скласти компанію Грекову під час його чергування в музеї. Під час таких зустрічей, як завжди, обговорювалися пророцтва Дорофія.
- Ну що ж, давайте розбиратися далі з «кодом Дорофія». Хотів би знову почути ваші версії, - звернувся до своїх колишніх учнів Греков.
- Що я вловила відразу? Це те, що всі апокаліптичні події будуть пов'язані з трьома містами або місцевостями, розташованими на «семи пагорбах»! - вигукнула Елла. - А отже, зіставивши дані з усіх пророцтв, можна вирахувати цей «бермудський» трикутник!
- Так, Елло, Дорофій тут нам дає неоціненні підказки, - погодився Греков.
- У такому разі, чому ви, Кириле Мефодійовичу, нам одразу не надали текст першого пророцтва, тоді як ми наосліп вираховували, звідки і куди «полетять стріли», без найважливішого визначення для цих місць, - обурилася Елла.
- Не ображайтеся, друзі, бо я сам вже довго думав над цими загадками, - зніяковіло говорив Греков, - хотів почути нові думки, а щодо міст, розташованих на семи пагорбах, то число їх у світі сягає аж до дев'яноста! Серед них: Рим, Київ, Стамбул, Москва, Володимир, Єкатеринбург, Афіни, Прага, Брюссель, Бухарест, Вільнюс, Єрусалим, Тегеран, Мекка, Смоленськ, Дніпропетровськ, Львів, Челябінськ... У США, в штаті Огайо, є місто, що так і називається - Місто Семи Пагорбів. На семи пагорбах також збудовано Сан-Франциско, Невада-Сіті в Каліфорнії та столицю США - Вашингтон! До речі, у Вашингтоні будівлю Конгресу США - Капітолій, було збудовано на однойменному з Римом Капітолійському пагорбі. З Римом Капітолій ріднить і те, що його архітектурним прообразом вважається собор Святого Петра у Ватикані. До речі, купол Капітолію, який також дуже схожий на купол Ісаакіївського собору в Санкт-Петербурзі, вінчає шестиметрова алегорична статуя Свободи, зауважу, що ця «дама» - не прообраз нью-йоркської.
- Нехай так, але все одно, хоч навіть для дев'яноста міст, а ми вже можемо зіставляти всі запропоновані раніше версії, щоб звузити їхнє коло. Однак якщо ми зрозуміємо й інші рядки найпершого пророцтва, тоді картина майбутніх подій стане яснішою. Бо зараз навіть Нью-Йорк я зможу зарахувати до міст «семи пагорбів», - сказала Елла.
- Елло, але Нью-Йорк не входить навіть до числа цих дев'яноста міст, з яких реально для нашої розшифровки можна розглядати не більше тридцяти, список яких я давно для себе склав, - сказав Греков.
- Ось послухайте, у пророцтві прямо не йдеться про міста на семи пагорбах, а лише як про місцевості. Отже, в одне місце «з небес на землю буде послано вогонь», підкреслюю, з «небес», з іншого місця «від семи пагорбів будуть випущені стріли», метою яких буде «вразити того, хто сидить на семи пагорбах і п'є воду з семи морів», - говорила Елла. - Так от, згадуйте статую Свободи в Нью-Йорку... Її корону увінчують сім променів, голок, стріл, як хочете їх називайте, схожі промені були і в короні статуї Колоса Родоського, а також сім променів-рогів увінчували голову статуї давньогрецької богині Гекати, богині місячного світла і пекла. До речі, Геката мала такі епітети: «та, що несе світло», «вбрана в пеплос», тобто в одяг, що не вкривав рук, зі складками, без рукавів, що досягає землі...
- Ну прямо точний опис статуї Свободи, що «несе світло». Так, дійсно, у статуї в Нью-Йорку сім променів у короні, але де тут асоціація із «сімома пагорбами» і «сімома морями»? – запитав, мовчавший до цього часу, Родіон.
- Я тільки зараз згадала про Гекату, - казала Елла, - коли в процесі замислилася над питанням: чому променів сім? З міфології про Гекату не можу пригадати, що промені символізували в її короні, але порівнявши «розпусну богиню» зі статуєю Свободи, я раптом згадала, як сказано в одному з туристичних проспектів про нью-йоркську «леді»: «Промені в її короні символізують сім континентів і сім морів, де вираз «сім морів» - сформоване визначення вод усього світового океану». Тобто, можливо, метою атаки буде не стільки місто на семи пагорбах, а, припустімо, вся країна, де її правитель або правляча партія «сидить» на «семи пагорбах» - континентах? Припустімо, США, які є негласним «гегемоном» світу, а їхній Конгрес чи правляча партія «сидить» на «семи пагорбах» у вигляді символів «віслюка» або «слона» у столиці Вашингтоні та «п'є воду із семи морів», володарюючи над світом? Як вам така версія?
- Непогано, Елло, - похвалив Родіон. - Ще можна згадати, що існує неформальний клуб країн «Великої сімки», що об'єднує США, Велику Британію, Францію, Німеччину, Італію, Японію та Канаду, до якого також із 1991 року запрошують восьмим членом і Росію за схемою «сім плюс один». Організація не має столиці, її форуми відбуваються в різних країнах, проте лідерство Сполучених Штатів на цих неофіційних зустрічах вельми помітне, тож можна сказати, що американці «сидять» на цих «семи пагорбах», тобто панують серед країн, які «вирішують долі всього світу». Навіть якщо виключити Росію з цього списку, все одно США будуть головувати ще над «сімома», адже Європейський союз на зустрічах представлений ще й як окремий учасник.
#22 в Історичний роман
#35 в Фантастика
#9 в Постапокаліпсис
археологія, пригоди кохання альтернативна реальність, загадка таємниця
Відредаговано: 23.01.2024