Теплого Різдва з чарівниць було поки що досить, тому вирішили наступною зупинкою зробити Норвегію. Оскар, дивний невисокого зросту чоловічок, а насправді досить серйозний чаклун, здавалося, навіть не помітив прибуття гостей. Натомість він робив якусь “ревізію” у своїй шафі.
Читаючи останні новини у газеті, що зависла у повітрі на рівні його очей, він лише зрідка обертався до своїх речей і скептично їх оглядав.
– Всього шість мітел, ні, це неможливо! І де я віники поклав? – говорив чоловік сам до себе, розмірковуючи вголос.
– Оскаре, друже, чому ти такий стурбований? – запитала Ельвіра, так і не дочекавшись від нього привітання.
– А, ви вже тут! Чудово! Проходьте, проходьте! Допоможете мені підготуватися до Різдва!
– Щось приготувати? – запитала Натуся, сподіваючись, що гусені у Норвегії їсти не доведеться.
– Та ні, куди там готувати, коли тут таке робиться! – махнув рукою чаклун.
– І що ж таке тут робиться? – зацікавилася бабуся.
– А ти що магічної преси не читаєш? – здивувався Оскар.
– Лише українську, до норвезької руки не доходять! – зіронізувала Ельвіра. – І що пишуть?
Замість відповіді чоловік відіслав газету рукою до гостей і та плавно полетіла у їхньому напрямку. На розвороті великими літерами було написано: “ЗЛІ ДУХИ І ВІДЬМИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ НА ЗЕМЛЮ НАПЕРЕДОДНІ РІЗДВА!” Після цього заголовку розповідалося, що на Святвечір усі сили зла збираються на землі, щоб творити свої відьмацькі справи. Далі у статті йшлося й про те, як запобігти цьому і що потрібно робити.
– Ви ховаєте мітли й віники? – перепитала Натуся, дочитавши до кінця сторінки.
– Саме так! – підтвердив серйозно Оскар. – Всім же давно відомо, що якщо у відьом та духів не буде транспорту, то і зла вони нароблять набагато менше!
– Але ж можна пересуватися й іншими способами, – зауважила бабуся. – Ми з онучкою тому прямий доказ!
– Та ви ж добрі чарівниці, а у нас з вами свої магічні транспортні засоби й способи подорожувати в часі й просторі. А у наших суперників – свої. І взагалі, чому я вам все це зараз пояснюю замість того, щоб перевіряти оселю на наявність віників та мітел.
– Якщо хочеш, ми тобі з цим допоможемо! – мовила Ельвіра. – Дві руки добре, а шість краще!
– Чудово! – заклопотаний Оскар не оцінив бабусиного каламбуру. – Тоді ви дивіться на кухні та у спальні, а я ще раз огляну коридор та вітальню. А потім ще на горищі треба буде подивитися.
Пошук, на великий подив чарівниць, виявився непростим. А все тому, що мітли та віники Оскара були живими й не хотіли проводити Святвечір та Різдво замкненими у пильній шафі. Одного віника Ельвірі вдалося спіймати за рукомийником, іншого – Натусі – під ліжком.
А дві мітли взагалі залізли на горище і повисли над стелею. Довелося використовувати магію, щоб їх звідти зняти. Коли всіх втікачів було надійно замкнено у гардеробі, Оскар нарешті зміг розслабитися і решта вечора пройшла у приємній атмосфері за святковим столом.
Ну що ж, як не крути, теж оригінальний спосіб провести свято, чи не так?