Розділ 2.1.
Із матеріалів засідання Ради Державної безпеки, оборони та цивільного захисту:
Секретар ради
… – таким чином, минув рівно рік з того дня коли з’явилася аномальна зона. Наші іноземні партнери вимагають відповідей на питання. Також хочуть створити власні експедиції для вивчення аномалії, або, принаймні, включити своїх членів до експедиції під нашим головуванням. Катастрофа зачепила міжнародні інтереси. Зрозуміло, що більше всього постраждала наша країна. Ми втратили щонайменше третину території держави, по нашим підрахункам загинуло щонайменше п’ять мільйонів чоловік. Зупинилося багато об’єктів інфраструктури та інших важливих об’єктів.
При цьому, аномалія розповсюджується вертикально вверх на невизначену висоту, відповідно над нею закритий повітряний і космічний простір. Супутники над нею втрачають керування, пролітають по інерції за своєю орбітою, вмикаються після виходу. Після вмикання електронники проходить перезапуск всіх систем. За цей час супутники пролітають половину орбіти і знову попадають в зону аномалії. Тому супутники усіх країн, що проходили над зоною аномалії були знищеними. Та більше всього інші держави переймаються тим, щоб подібна катастрофа не виникла на їхніх територіях. Їх лякає невідомість і вони поспішають вивчити явище на «чужій землі», тобто на нашій території. Це створює певні політичні прецеденти.
На даний час наші науковці так і не змогли надати пояснення причин виникнення катастрофи…
Міністр освіти на науки
– Ми продовжуємо проводити дослідження, але…
Секретар ради
– Але на даний час так і не змогли дати пояснення виникнення аномалії, або навіть вибудувати декілька стійких гіпотез. Єдине, що нам достовірно відомо, це те що епіцентром аномалії є (таємно), де проводились буріння свердловини на надглибини.
Міністр оборони
– З якою самою метою бурилась свердловина ?
Секретар ради
(пункт 2 «відповідь секретаря ради» – таємно).
Секретар ради
– Сьогодні у нас попереднє засідання Ради. Завтра ми знову зберимося і на завтрашньому засіданні буде присутнім Президент, якому ми маємо винести на розгляд та прийняття рішення конкретні пропозиції. Ми організовували вже поверхневе дослідження зони ураження, але воно не дало суттєвих результатів. Тому зараз пропонується організувати «глибинну» експедицію до самого епіцентру аномалії. Поки що, без наших іноземних «друзів». Пропонується до складу експедиції включити представників міністерства надзвичайних ситуацій та науковців. Супровід членів експедиції покласти на військовиків, підготовлених діяти в екстремальних умовах і на незнайомій місцевості. Метою експедиції буде комплекс заходів. Основне питання покладається на науковців – детальне вивчення центру аномалії, попутне вивчення навколишнього середовища.
Слухаю ваші пропозиції, панове…
Відредаговано: 02.02.2022