1934 рік, 25 квітня, 21: 00, Берлін, Німеччина
— Привіт, мамо, — ввічливо сказав я, розуміючи що мені потрібно зробити все необхідне для того, щоб переконати батьків.
— Привіт, сину, — цього разу мама сказала досить ввічливо. Навіть я не очікував такої відповіді.
— Як справи? Що там на роботі? — продовжив я задобрювати маму своїми запитаннями.
— У мене все добре, нещодавно отримала заплатню. А в тебе? — відповіла вона, дивлячись голубими очима з під своєї хутряної сірої шапки.
— Якщо в тебе все добре, в мене теж. А якщо бути чесним, то нічого. Весь мій день проходить, як завжди, без змін. Єдине, подумую ось про своє майбутнє, — знову відповів я, намагаючись плавно втягнути матір в розмову, і легко пояснити власні наміри.
— Що ти хотів, Вальце? — вже з серйознішим лицем запиталась вона. Мабуть, щось таки запідозрила, але хто її знає.
— Я хотів…. еммм……. запитатись……, — щось пробелькотав я, розуміючи всю абсурдність такого задуму. І взагалі, було соромно видаватись клоуном.
— Не тягни розмови я поспішаю, — вже зі звичною для неї грубістю відповіла матір.
— Я покину школу цього року, так? — рішуче спитався я. Моє лице було настільки серйозне, що, мабуть, розсмішило б найсмутнішу людину на землі. Я ніколи не вмів бути серйозним, скільки б не старався, нічогісінько не виходить.
— Так, ну і до чого ти ведеш? — знову запиталась вона, стоячи в шкіряній чорній куртці, з — під лоба виблискуючи голубими очима.
— Я точно вирішив моє майбутнє, — з підвищеним тоном відповів я.
— Ну, і яким же ти його бачиш, — з подивом спитала вона, очікуючи почути щось або максимально безглузде, або як мінімум те, що їй не до вподоби. Зрештою, так і трапилось.
— Я піду в армію, — тихо завершив я.
Дубові двері кімнати тихо розчинились, і до темно — голубої кімнати, з доволі рівною стелею зайшов батько.
— Яким ти бачиш своє мабутнє? — наче навмисно повторила матір для того, щоб це почув батько, який щойно зайшов в кімнату, а також для того, щоб він втрутився у розмову. В біса це все, ненавиджу такі моменти.
— Я піду служити в армію, — повторив я зі здивованим обличчям, хоч розумів до чого це все йде.
— Ти не підеш в армію, — грюкнув батько. Було видно, що йому не до сміху. Мені було незвично бачити його таким. Проте, він говорив це все надто серйозно.
— Чому? Може хоча б аргументуєте власний вибір? Чи я так і маю просто підкоритись, і мовчати? — запитався я.
— Ти як смієш? До батьків таке говорити.., а якщо вже про це пішла мова, то ти бачив себе? Ти бачив своє тіло? Ти бачив свій "бойовий" дух? Яка тобі армія? Та ти в перший же день почнеш благати, щоб повернутись додому. — проторохтів батько. Мабуть, він сам не зрозумів що сказав, бо в кімнаті ще секунд десь з десять лунала тиша. З цього моменту я, мабуть, зненавидів батьків. Або, це були емоції.
— Ти вважаєш, що я заслабкий для цього? Ти справді так думаєш? — після паузи відповів я.
— Так, — наче одна особа в один голос сказали батьки.
Після цього моменту я справді їх зненавидів. Тепер я розумів, що мої шанси на перемогу в цьому протистоянні є надзвичайно низькі. Проте, мені від дитинства була притаманна риса борця. Крок за кроком, я все-таки прийду до своєї мети. В найважчі ситуації, я ніколи не здавався. Одного разу, в 9 років я гуляв в горах. Йдучи на висоті тисячу метрів, я вирішив подивитись вниз на всю красу Німеччини з гори. Я підійшов до схилу, ґрунт послизнувся, і я впав вниз. Моє щастя, що нахил там був невеликий, і я просто скотився наче колобок з тієї гори. Під час падіння я не відчував нічого, абсолютно нічого. Все було до того моменту, коли я нарешті долетів до підніжжя гори. Я спробував піднятись, проте різкий біль охопив мене, і я був вимушений присісти. Я почув сильне пульсування в нозі. Те, що я побачив тоді, пам'ятаю досі — моя нога була зовсім в неприродному положенні, вона була розташована настільки дивно, що я ніколи ще такого не бачив. Я ледве не зомлів, побачивши це. Моє серце почало битись швидше, проте, я не здався. Я розумів, що там, за п'ять кілометрів від дому, серед лісів і гір, мене можуть і не знайти, а якщо і знайдуть, то вже мертвим. Я змусив себе рухатись, бо розумів, що це — єдиний шлях порятунку. Я зібрався силами, зламану ногу я обмотав листком і пошкутильгав додому. На середині дорозі я впав, пролежав без свідомості декілька годин, знову прокинувся, і продовжив йти. До будинку залишався кілометр, і тепер, біля рідного дому, в мені наче з'явилась додаткова сила — я стрімко піднявся, і на одній нозі пострибав аж до самого подвір'я. Там я, знесилений, звалився на землю. Проте, тепер я був у безпеці — батьки вийшли на вулицю, і побачили мене на порозі без свідомості. Я можу лишень уявляти їхнє здивування, їхній страх що пережили вони в той момент. Я прокинувся в лікарні, побачивши навколо себе багато людей в білих халатах, прийнявся спати далі. З того моменту я ніколи не здаюсь, тому я і надалі продовжуватиму робити все, щоб потрапити до армії, не дивлячись на небажання батьків. Я вже не малий хлопець, я змушений все проаналізувати й зробити з цього всього котрісь висновки. В мене є декілька варіантів, але один, і мабуть, найімовірніший з них — піти навчатись в військову школу. Там набирають добровольців. Звісно, там ти не отримаєш надзвичайної освіти, але, скоріш за все, тебе приймуть до лав армії. Це не могло не тішити. Я довго роздумував над планом. Поки що я вчусь в школі, що заважає мені повноцінно втілити свою мрію. По друге, я змушений робити це все настільки непомітно, наскільки можливо. Мені потрібно взнати, чи приймають туди безплатно, чи ні. І третє, що зможуть зробити зі мною батьки коли взнають про мою втечу? Ось ці три питання бентежать мене найбільше. А що буде якщо так, а що якщо так…Думки не покидають мене. Варіантів багато, чим же зрештою завершиться ця подорож — я не знаю, і уявлення не маю. Буду сидіти, і думати, що б цікавого я міг зробити.