Я не маю права втручатися у життя Наді, але й залишити теж не можу. Нехай зараз вона засуджує мене та вважає ворогом… Я зроблю все можливе, аби вона не стала матір’ю-одиначкою. Моє дитинство — яскравий приклад того, як може скластися доля самотньої жінки, з дитиною на руках. Невже вона цього не пам’ятає?
Я дію наче в тумані. Не знаю правильно це чи ні. Просто роблю, бо ж залишатися осторонь не можу. Через знайомих дізнаюся інформацію про її хлопця. Виявляється, цей довбень місцевий, на три роки старший, працює на шиномонтажу. Я віддалено пам’ятаю його зі школи… Ілля Маслієнко — звичайний хлоп, не вирізнявся ані розумом, ані лицем. Не займався спортом, ніде не відзначився. Він — той, на кого дівчата навряд чи звернуть увагу. То чому Надя обрала саме його? Невже не знайшла когось кращого? У неї завжди була невиправдано занижена самооцінка. От і маєш…
Я під’їжджаю до гаражів. Якийсь час вивчаю поглядом працівників, шукаючи саме його. Бачу. Я розраховував на нормальну бесіду, думав ми просто обговоримо ситуацію та дійдемо до спільного рішення… Але зараз у мені палає лють. Я готовий вирвати ключ з його рук та забити до смерті.
— Можемо чимось допомогти? — до мого вікна нахиляється один з працівників.
— Так. Мені треба поговорити з тим типом, — киваю на Маслієнка.
— Іллюх, це до тебе!
Я виходжу з машини. В останній момент вирішую дістати з бардачка складний ніж. Стискаю його холодну сталь у руці. Давно не користувався такими методами залякування. Навіть неприємно згадувати про ті часи… Ховаю ніж у кишеню — нехай буде там на крайній випадок.
— Добрий день, — киває Ілля та простягає руку для привітання. Я відверто ігнорую цей жест. — Проблеми з тачкою?
— Ні. Приїхав, щоб поговорити з тобою про Надю.
Хлопець зводить погляд до неба. Таке враження, наче він втомився від самого її імені.
— А ти хто їй? Брат?
Вже ніхто.
— Друг. Дуже близький.
— Щось я про такого не чув, — кривиться. — Ну гаразд, відійдемо.
Ми заходимо за гаражі, подалі від сторонніх очей. Я не можу позбутися думки, що це ідеальне місце, аби набити пику цьому виродку.
— То що тебе цікавить, друг?
— Цікавить, чому вона залишилася одна.
— Ну якщо ви такі близькі, то вона мала б розповісти, що наші погляди на її вагітність розходяться. Я поки що не…
— Це не її вагітність! — перериваю я. — А ваша спільна. Це ваша спільна проблема!
— Ну так я пропонував вирішення цієї проблеми. Їй воно не подобається.
— То знайди інше рішення!
— Яке, наприклад? Може, підкажеш, якщо такий розумний? Бо я щось не знаю способів примусити її зробити аборт.
— Не примусиш.
— Бачиш, ти й сам це розумієш, — знизує плечима. — Вона вирішила стати мамою. Хоче мати ляльку — будь ласка. Якщо подасть на аліменти, то я платитиму. Що ще треба?
Я роблю крок до нього, аби він точно почув кожне моє слово.
— Аліментів буде замало. Ти не залишиш її з дитиною на руках. Ви одружитесь. Ти будеш піклуватися про неї.
Я не хочу, аби містом ходили плітки про Надю. Не хочу, щоб люди говорили, наче вона нагуляла байстрюка. Знаю, що це вбиватиме її… Вона не вміє протистояти думці оточуючих. Це зламає її.
— Ні, чуваче, я не збираюсь одружуватись.
— Але ти зробиш це! Бо так вчиняють нормальні чоловіки! — я хапаю його за футболку та одним рухом прибиваю до стіни. — А якщо ти не чоловік, то й розмова з тобою буде інакшою.
— Відпусти мене! — верещить той. Я відчуваю його страх, і це означає що скоро він погодиться роботи все, що я скажу. Обов’язково погодиться.
— Прямо сьогодні. Ти відпросишся з роботи. Купиш їй найдорожчі квіти та обручку. А потім поїдеш до неї додому та попросиш її руки. Якщо вона відмовиться, то зробиш це знову.
— Або що?
— Або тобі доведеться кинути роботу на цій помийці, бо ж без пальців автівки не полагодиш, — на підтвердження своїх слів я встромляю ніж в міліметрі від його кисті. — І це лише початок. Я знайду тебе, паскуду. Перетворю твоє життя на пекло. Я зроблю так, що ти благатимеш про смерть. Тож обирай… або стати щасливим татком і чоловіком, або стікати кров’ю десь у канаві за містом.
— Я піду в поліцію.
— Не дійдеш. Мої очі всюди, і мої люди теж. Я стежитиму за тобою до кінця твого нікчемного життя.
Його горлянка тремтить під моєю рукою. Він у моїй цілковитій владі. Пручається лише для того, щоб зберегти залишки своєї гідності. Я дотискаю його, завдаючи кілька профілактичних ударів у живіт. Не б’ю по пиці лише для того, аби Надя не помітила наслідків нашої розмови.
— І весілля ти зробиш саме таке, яке вона забажає. Мені байдуже, де братимеш на це гроші. Хоч нирку продавай. Зрозумів?
Ілля бубонить щось нерозбірливе.
— ЗРОЗУМІВ?! — кричу йому прямо в обличчя.
— Та зрозумів, — пихтить той у відповідь. — Я все зроблю.
— Ось і добре.
Чи стало мені від того легше?
Ні. Не стало. Зовсім.
Я вперше за багато років хочу плакати.
Відредаговано: 20.11.2024