Як би я не намагалась дотягнутись, чи вже бодай стягти той клятий светр – нічого не виходило. І коли спочатку в мені кипіли адреналін і передчуття швидкої перемоги, то зараз великим порціями до них починала додаватись безнадія і лють. На себе, на цього Марка, що приволік мене сюди, на життя, на трубу. І навіть собако-вовку трохи дісталось, при всій моїй любові до абсолютно всіх тварин.
Чому, ну чому я поїхала на той ретрит, чому висунулась в коридор і потрапила в лапи цьому психу?
Невже тепер отут так і замерзну до смерті? Хоча, краще вже, мабуть, замернути, аніж він приїде і побачить цю картину, як я вишу на трубі, в задертому аж під очі светрі, наче… наче приколена до листа альбому біолога-аматора незграбна гусениця! (Занизька самооцінка слово “метелик “ відкинула відразу, що тут казати).
Ще й пес, мов на зло, не сидить спокійно, а мотається по двору, як лев у клітці, стрибає на ворота, гавкає гучно і моторошно!
“Нема щоб підтримав, чи там… драбину якусь приніс!” – кидаю йому сердито крізь гіркі сльози, які, на вітрі, здається, замерзають відразу і роблять мені ще холодніше.
Пес зупиняється і здивовано дивиться на мене.
– Іди, куди йшов! – кричу йому, бо одне діло висіти, як перезрілий фрукт на морозі, а інше, коли в такій ганебній ситуації і позі тобі співчуває навіть пес!
Причина його тривоги проявляється тоді, коли я вже в думках попрощалась з життям і полишила спроби якось виплутатись. Лютий холод здається, не лише шкіру і м'язи, а вже й кров у жилах перетворив на кригу і сил пручатись та намагатись звільнитись з пастки більше не було.
Тому, коли фари авто Марка ковзають по мені лінивим променем, я вже не соромлюсь свого вигляду, а радію, що він зараз або мене звідси зніме, або вже доб’є, щоб не мучилась.
– Агато! – голос Марка з авто прорізає нічну тишу. – Що ти там робиш? За голосом по мені б'є промінь ліхтаря.
Я зажмурююся, молячись, щоб моє прохання до долі вирішити цю ситуацію якомога швидше здійснилося.
Марк заганяє авто в двір, виходить з нього, піднімає голову й на мить завмирає, мабуть, намагаючись зрозуміти, що за циркова вистава тут відбувається.
– Ну, ти й талановита, – каже він нарешті, нервово потираючи скроні руками, – Що далі? Планувала висіти так до світанку?
Мовчу, зціпивши зуби. Кляті сльози знову котяться по щоках, даруючи шкірі глибоку заморозку вищої якості.
– Ти, бачу, не тільки письменниця, а ще й гімнастка, – каже з іронічною усмішкою, за мить опинившись поряд зі мною на хиткому дашку накриття для дров. Як тільки так швидко вибрався?
– Д-д-д-допоможи мені злізти, і жартуй с-с-скільки хочеш, – відповідаю я, зокотячи зубами і безуспішно смикаючи светр, що, схоже, не зачепився за трубу, а став одним цілим з нею.
Він сканує мене поглядом, оцінюючи ситуацію і більше не іронізує. Потім швидко відкидає ліхтар убік, закочує рукава куртки й хапається за трубу.
– Не ворушися, – наказує глухо.
– С-с-с-серйозно? Я тут вишу, як ялинкова іграшка, і ти п-п-п-просиш мене не ворушитися?
– Мовчи, – кидає Марк, і обхопивши мої ноги руками, пробує підійняти мене. – Можеш так спробувати відчепити светр? – питає.
Кілька спроб виявляються марними
– Не можу! – хриплю від зусилль.
– Тоді тримайся, – каже геть неактуальне для ситуації, і починаючи щось робити з моїм светром.
Тканина тріщить, і я розумію, що він просто розриває її.
Светр відривається, а разом із ним і я падаю вниз. Але земля так і не зустрічає мене, бо Марк підхоплює на льоту, притискає до себе.
Він сильний і… теплий, але проти сили тяжіння цього недостатньо.
– О, Боже! – виривається в мене, коли ми разом валимося на землю.
Однак, я майже не забилась, адже Марк якось вдало повернувся і так “спланував” наш політ, що я тепер лежу просто на ньому
Від страху, адреналіну і холоду моє тіло тремтить, як желе. Я лише в одному тонкому бюстгальтері, який був під светром, а його рука все ще міцно стискає мене, ніби боїться, що знову втечу.
– Ти могла б попередити, що вирішила грати в Тарзана, – каже він, притискаючи мене до себе й дивлячись прямо в очі.
– Це був не план, – тихо кажу я, намагаючись зосередитися на чомусь, окрім того, що ми обидва лежимо на холодній землі, а його обличчя так близько до мого, що я бачу кожен вигин його вуст.
Рой підходить ближче й зупиняється поруч, задоволено гавкнувши, як справжній переможець у цій битві.
– Дякую за підтримку, – бурмочу я, дивлячись на собаку.
– Схоже, він з нас сміється, – каже Марк, допомагаючи мені підвестись. – Швидко в дім! Тебе треба відігріти! – додає.
Його голос суворий, з нотками тривоги, але десь в глибині його відтінків звучить щось тепліше. Щось, що змушує мене відчувати себе менш заручницею, ніж це було ще хвилину тому...
Відредаговано: 04.01.2025