Дуже часто ми живемо не в реальності, а спогадами про реальність. Любов чи прив'язаність може бути настільки сильною , що ми не помічаємо, що людина змінилася.
Любити - не означає заперечувати реальність. Навпаки справжня любов має поєднуватися з тією якістю, яку на санскриті називають : "вівека" - РОЗРІЗНЕННЯ.
Це не означає, що ми маємо перестати любити людину, але ми маємо бачити її теперішній стан серця, не дозволяючи тіням минулого закрити нам очі.
Ілюзія діє не тільки через грубі бажання, а й тонко - через призму чистих та дорогих нашому серцю спогадів. Прив'язуючи до минулого образу, ігноруючи теперішню реальну особистість.
Любов без розрізнення приводить до страждання.
Розрізнення без любові - сухість серця.
Зрілість поєднує і те, й інше.
Ще раз процитую улюблені слова Йозефа Еметса.
«Щоб лід розтанув, потрібно довго дихати на нього. Так і в кожну людину потрібно без міри вкачувати (вкладати) любов. Щедро і не чекаючи нічого на заміну. Коли чекаєш чогось натомість, твої руки стають крижаними й вже не розтоплюють лід, а самі намагаються від нього зігрітися».
Але цього не достатньо.
Прагнення лише своєю "щирою, безумовною" любов'ю "зцілити" , виправити іншого, по суті своїй, демонічне. Небезпечні ігри в Бога. Бо воно посягає на те, на що не посягає навіть він - свобода вибору.
Любові недостатньо, якщо не буде внутрішньої трансформації, якщо не буде внутрішнього покаяння того, хто зруйнував стосунки. Любов не може скасувати свободу іншої особистості.
І якщо ми доклали всіх зусиль, зробили всі кроки назустріч, а відгуку немає - нам залишається лише одна форма любові: відступити в сторону і дати можливість іншому вільно зробити вибір: руйнувати стосунки, помилятися, страждати та здобувати необхідний досвід.