Вранці Еріка прокинулася раніше за всіх. Вона тихо збиралася додому, намагаючись нікого не розбудити.
Ксю, почувши легеньке шарудіння, теж прокинулася.
— Ти що робиш? — сонно запитала вона, трохи привідкривши очі.
— Збираюся. Додому піду.
— Але ж ще рано. Хлопці сплять.
— Самі потім прийдуть. Навіщо мені їх чекати? Та й я хочу лягти в нормальне ліжко, — Еріка взяла рюкзак і попрямувала до виходу.
— Почекай, я з тобою! — крикнула Ксю, піднімаючись.
Дівчата повільно йшли вузькою стежкою. Повітря пахло свіжою травою та ранковою росою. Сонце тільки починало підійматися, фарбуючи дерева у тепле золотисте світло, а пташки голосно співали десь у гілках.
— Як же тут красиво вранці… — Ксю глибоко вдихнула й, усміхнувшись, покружляла просто посеред стежки.
— Ага… І запах просто неймовірний, — відповіла Еріка, вдихаючи прохолодне ранкове повітря.
Підходячи до будинку, дівчата помітили стару згорблену бабусю з паличкою в руках.
— Молоді красиві дівчата гуляють селом самі в таку рань… Не страшно вам? — запитала вона.
— Що? — здивовано обернулася Еріка. — А, ні… чого тут боятися, — усміхнулася вона.
— Це ж не ніч, щоб боятися, — додала Ксю.
— Хе-хе… і то правда, — усміхнулася бабуся. Потім вона подивилася на Еріку. — Дівчинко з темним волоссям… тебе ж щось тривожить? Не можеш обрати між лимоном і яблуком?
Вона загадково посміхнулася й продовжила:
— Лимон завжди вміє красиво повертатися. Наче він не розбивав тобі серце, наче не залишав тебе в тиші. Але такі плоди не змінюються — вони просто вчаться говорити ті самі слова інакше.
А яблуко… не вміє зникати. Він поруч не заради гри, а заради тебе. І в цьому його слабкість… і його сила.
Бабуся подивилася на Еріку, м’яко усміхнулася… і розчинилася в тумані.
— Що вона щойно зморозила? — скривилася Ксю.
— Наче вона все прочитала по моїх очах…
— Та якась божевільна бабця, не бери в голову. Пішли, — сказала Ксю.
Дівчата прийшли додому. Батьки ще спали, тому будити їх вони не стали й теж пішли спати в м’яке ліжко.
Через годину прокинулися хлопці. Вони швидко помітили, що дівчат немає.
— Нє, ну сучки… Пішли додому й навіть нас не розбудили, — обурився Остін.
— Хоч би мене з собою взяли. Як вони могли… зрадниці, — плаксиво сказав Ріко.
— Та все, не ний. Мені пора, — Девід взяв рюкзак і попрямував до виходу.
— Ти куди? А намети зібрати? Прибрати? — обурено сказав Ріко.
— Мій намет потім занесеш мені. Давайте, удачі вам.
— Нє, ну він взагалі офігів… Навіть він мене кинув… — драматично насупився Ріко, приклавши руку до грудей.
— До речі, а де Микита? — запитав Остін.
— Тільки не кажіть, що він теж пішов і кинув нас, — приречено протягнув Ріко.
— Ти ще заплач, я тут, — прийшов Микита.
— Робити мені нема чого, ще плакати, — закотивши очі, відповів Ріко.
Нарешті хлопці повернулися додому.
Ближче до вечора хлопці сиділи на кухні й розмовляли, поки дівчата фотографувалися в саду.
Раптом на кухню зайшов батько.
— Так, молодь, через пів години всі на город. Картоплю садити будемо. І дівчатам передайте.
— Зрозумів, тату.
— А можна ще двох друзів покликати? — запитав Микита.
— Звісно можна. Чим більше людей, тим швидше впораємося, — усміхнувся батько.
Микита написав Ріко та Девіду, що їх терміново чекають на «вечірці».
Уже через кілька хвилин хлопці прийшли у двір.
— Ну що, де тусовка? — задоволено потираючи руки, запитав Ріко.
— Яка ще тусовка? — здивувалася Ксю.
— У сенсі яка? Микита сказав, що буде вечірка.
Еріка не витримала й засміялася:
— Ага, картопляна вечірка. І головний гість — город.
— ЩООО?! — Ріко застиг з обличчям вселенської трагедії 😨 — Ні-ні-ні, я на таке не підписувався. Я взагалі-то міський хлопчик, я максимум квіточки в сторіс саджаю.
Усі голосно засміялися.
— Усе, досить цирку, пішли вже картоплю садити, — спокійно сказав Девід.
— Фу, який він душний, — тихо фиркнула Ксю.
#460 в Молодіжна проза
#93 в Підліткова проза
#4706 в Любовні романи
#2063 в Сучасний любовний роман
Відредаговано: 28.06.2026