Валерій Кульматицький
Заборонене кохання
Історичний роман на основі реальних подій.
В одному містечку на Черкащині на кладовищі стоїть скромний могильний пам’ятник, на якому написано: «Тут спочиває велике заборонене кохання». Це подружжя небіжчиків народилось в кривавому двадцятому столітті, історію якого неможливо читати без валідолу. Дві світові війни, громадянська війна, голодомор і два окупанта на території України: нацизм та комуно-фашизм, а жертвами цього жахіття були прості люди.
Глава 1
Вільгельм
В 1915 році в Германії селищі Вехстерсбах неподалік міста Франкфурт на Майні в небагатій родині народився хлопчик, якого назвали Вільгельм. На дворі вирувала Перша світова війна, в родини воюючих країн приходили тисячі похоронок, але маленький Віля ще не розумів людської трагедії і бавився своїми іграшками. Та згодом він помітив сльози на очах і сум на обличчі матері та суворий погляд батька, коли той отримав призовну повістку для мобілізації в армію. На кілька років їхній будинок спорожнів і лише деколи приходили листи з фронту. Батько писав з окопів, які простягнулися на тисячі кілометрів по всій Європі, а мати читала їх, не приховуючи сліз. Всі конвенції, як правильно вбивати, а як ні, були розірвані на шматки. Тисячі газет з обох сторін фронту називали вбивство людей благородною справою і лише деякі задавали собі питання: навіщо йде ця війна? Театр воєнних дій охоплював колосальну територію на сході Європейського континенту й простягався від Балтійського до Чорного морів між Російською імперією та Румунським королівством з одного боку й Центральними країнами (Німецької, Австро-Угорської імперіями та Болгарським царством) — з іншого.
На першій стадії збройного конфлікту російська імператорська армія, скориставшись тим, що левова частка армії Німеччини зосередилась на Західному фронті для нанесення вирішального удару по бельгійській та французькій арміях здійснила спробу вторгнутись до східної Пруссії. Однак, німецькі війська вдалим маневром спромоглися спочатку зупинити наступ противника, а згодом і завдати росіянам поразки. Водночас, на південному фланзі театру війни, австрійсько-угорська армія не могла протистояти російському наступу в Галичині та відступила.
З 1915 року ситуація кардинально змінилась. Перекинувши частину своїх боєздатних та обстріляних дивізій і корпусів із Заходу, німці у взаємодії з австро-угорським військом завдали росіянам потужного удару. Після розгрому російської армії в ході наступу під Горлицею, армії Троїстого союзу прорвали фронт оборони супротивника та, завдавши нищівної поразки, просунулися вглиб території Російської імперії на кілька сотень кілометрів. Україна стала ареною кривавих боїв, де українці австрійської Галицької армії мусили воювати проти своїх братів українців. Правда був один епізод братання воюючих сторін на Західному фронті в 1915 році під час Різдва. Солдати ворогуючих сторін співали різдвяні пісні, аплодували і обмінювались подарунками.
Вільгельму Дітцу було всього чотири роки, коли в Германії почалась революція і війна закінчилась ганебною поразкою. Німецькі війська стояли під Парижем, але змушені були підписати Версальський мирний договір на принизливих умовах з виплатою репарацій. Тисячі молодих німецьких хлопців загинули в цій війні, а дівчата бажали кохання і в них вирували пристрасті. Гладка сусідська дівчина Марта приводила Вілю на сіновал і починала гратися з його геніталіями.
- Підемо на річку, Марта, - просив Віля.
- Не ходи. Там тобі жаба цицьки дасть!
Вона піднімала спідницю і притулялась до Вільгельма всім тілом.
- А тепер давай просто так полежимо.
Одного разу прийшла її мати і застала Марту за цим заняттям. Хоч Віля був зовсім малим і нічого ще не розумів, але він відчув, як чомусь почервонів.
Німеччина, яка зіграла найбільш активну роль у підготовці Першої світової війни, виявилася найважчою її жертвою. Вона не тільки не добилася переділу світу на свою користь, але і втратила важливу частину території, позбулася значних матеріальних і трудових ресурсів. За Версальським мирним договором Німеччина повинна була повернути Франції Ельзас і Лотарингію, передати їй вугільні шахти Саару. Польщі відійшли Познань, Західна Пруссія, частина районів Померанії. В цілому Німеччина втратила 13,5% території, на якій проживало 10% населення, вироблялося 20% чавуну, добувалося 75% залізної руди і цинку, 20% вугілля. Сума репарацій була визначена в розмірі 132 млрд марок. У рахунок оплати репарацій були конфісковані тисячі вагонів, паровозів, худобу та ін. Німеччина повинна була також поставляти країнам-переможницям вугілля, хімікати, будівельні матеріали.
Батько Вілі повернувся додому пораненим і морально спустошеним. Германію охопила економічна криза, роботи не було, а величезні репарації лягали на плечі трудового народу. Рятувала лише земля біля будинку, яка допомагала не померти з голоду. Родина Дітців жила простим селянським життям в той час коли в Берліні вирували політичні пристрасті. Радянська Росія намагалась привести в Германії до влади комуністів і зробила спробу державного заколоту в листопаді 1919 року. Військові частини увійшли в Берлін і комуністи-заколотники Лібкнехт і Люксембург були вбиті, Листопадова революція була задушена. Рішуче були придушені спроби утвердити радянську владу в Баварії навесні 1919 р., а також збройні виступи робітників у Бремені, Дрездені, Гамбурзі.
У серпні 1919 р. набула чинності прийнята Установчими національними зборами у м. Веймар нова конституція.
#3277 в Любовні романи
#86 в Історичний любовний роман
заборонене кохання, перша світова війна, германська республіка
Відредаговано: 03.10.2023