Я не відповідаю на цей поцілунок. Просто так огидно стає, що єдине моє бажання зараз – добряче врізати йому, що я і роблю. Коли Давид розслабляється, відштовхую його і даю добрячого ляпаса.
Рука пече, а злість на частини розриває. От мерзотник! А я й справді вірила, що він може бути нормальним!
– Тримайся від мене подалі! – ціджу йому в обличчя. – Не друзі ми з тобою більше!
Дивно, та Давид не намагається виправдати себе. Він мовчить і тільки похмуро витріщається на мене.
Розумію, що на цьому розмову закінчено, тому швидко повертаюсь до Каті, яка все це бачила, і, схопивши її за руку, веду всередину будівлі.
– І що це було? – питає, поки до аудиторії йдемо. – Ти врізала Гончару?
– Він мене дістав! – бурчу. – Спочатку в друзі набивається, а тоді цілує!
– В друзі? – хмикає Катя. – І ти йому повірила? Таким хлопцям, як Гончар, лише одне від дівчат треба. І це точно не дружба.
– Я вже це зрозуміла, – зітхаю. – Буду триматись від нього подалі. Дістав!
Повертаємось в аудиторію, і тільки зараз згадую, що наступна пара у куратора. Марат Русланович уже тут, сидить за столом і переглядає якісь папери. Я згадую, що Марат не просто так куратором став. Він тут, щоб бути поряд з племінником. Таке відчуття складається, що Давид абсолютно не контрольований, якщо до нього рідного дядька приставили.
– Доброго дня, Марате Руслановичу! – випалює Катя, і чоловік відриває погляд від паперів. Дивиться спочатку на Катю, а тоді – на мене. Тільки чомусь на мені його погляд затримується значно довше.
– Доброго дня, Катю! – відповідає. – Соломіє, як ваші справи?
– Ну, добре, – я гублюсь від його питання, тому що абсолютно його не чекала.
У мене одразу така думка закрадається, що надмірна увага Марата пов’язана з Давидом.
– Прекрасно, – киває Марат. – Тоді розпочнемо!
Все наче нормально. Марат пояснює нову тему, а я записую за ним. Розумію, що дарма хвилювалась. І взагалі, варто викинути з голови Давида і всю його сімейку. У мене таке відчуття, що вони всі несповна розуму. І хоч батько здався мені адекватним, його стосунки з сином мені не зрозумілі зовсім.
– Соломіє, можна тебе на хвилину? – питає Марат, коли студенти починають залишати аудиторію.
– Так, звісно, – кажу і, прихопивши сумку, йду до куратора. Навіть не сумніваюсь, що розмова піде про Давида. Чесно кажучи, була надія, що на тому ляпасі все й закінчиться, але ні. На жаль, Давид не питав мене, чи хочу я знати деякі його секретики, і сам усе розповів. Тепер треба розбиратися… Хоча я зовсім цього не хочу.
Всі студенти залишають аудиторію, і лише після цього Марат починає говорити. Він сідає на край столу, широко розставивши ноги, і виглядає це зовсім не по-кураторськи.
– Отже, ти подруга Давида. І які між вами стосунки? – питає.
– Не друзі ми, – випалюю сердито. – Ваш племінник занадто високої думки про себе.
– Навіть так? – дивується. – Що він уже встиг зробити? Образив тебе якось?
– Я не хочу про це говорити, – кажу. – Якщо у вас є якісь питання стосовно навчання, то я слухаю, якщо ж ні – то піду вже.
– Ти вільна, – киває на двері, і я видихаю.
Сподіваюсь на те, що Марат усе правильно зрозумів. Давид мені не друг, і тепер я все робитиму, щоб обходити його десятою дорогою.
– Що у тебе хотів куратор? – питає Катя, коли приєднуюсь до неї за партою.
– Цікавився моїми оцінками в школі, – вигадую на ходу. – Йому здається, що у мене є хороший потенціал.
Я не хочу розповідати Каті про те, що насправді Марат і Давид – родичі. Це не моя таємниця і не мені її відкривати. Саме тому кажу перше, що в голову приходить.
На останній парі викладачка завалює нас домашньою роботою і мені випадає підготувати доповідь. Розумію, що є ще трохи часу до початку зміни в кафе, тому вирішую сходити в бібліотеку і пошукати матеріали для доповіді.
Студенти потроху розходяться і коридори порожніють. Катя також йде, а я спускаюсь на перший поверх, де і розташована бібліотека.
– Добрий день! – вітаюсь з жінкою за стійкою і тільки зараз згадую, що це бабуся Давида. Цього разу у мене є можливість добре її роздивитись. На вигляд років шістдесят, темне волосся зібране в пучок і легкий макіяж на обличчі.
– О, я тебе пам’ятаю! – усміхається. – Знову потрібні книги?
– Так, доповідь готую, – кажу і показую їй питання, на які необхідно знайти відповіді.
– Зрозуміло. Ходімо, покажу тобі все, – Марія Павлівна веде мене за собою поміж стелажів, і вже за п’ять хвилин у мене на столі ціла стопка книг.
– Дякую вам, – кажу щиро. Мені подобається ця жінка. Навіть не віриться, що вони з Давидом родичі.
– Це моя робота, – усміхається. – Можеш працювати тут скільки хочеш. Я до вечора сьогодні буду.
– Дякую, – киваю, і вона повертається за стійку.
Мій стіл розташований біля вікна, трохи далі від її стійки. Мені не видно Марії Павлівни та студентів, які заходять. Починаю працювати й заглиблююсь у роботу, але знайомий голос швидко повертає мене в реальність.
Відредаговано: 02.03.2024