Кур’єра помічаю біля під’їзду. Він переминається з ноги на ногу, тримаючи у руках величезний букет білих троянд. Я такої краси в житті не бачила. Так мені й квітів ніхто ніколи не дарував.
– Ви, мабуть, до мене, – кажу, зупинившись поруч із чоловіком.
– Соломія? – питає.
– Так, – киваю.
– Тоді це вам, – він передає мені квіти, а я беру в руки букет і почуваюсь принцесою. Вдихаю аромат – і мимоволі усміхаюсь.
Все-таки Давид вміє робити подарунки. Та навіть якби це була всього одна троянда – раділа б не менше.
Коли кур’єр йде, я також піднімаюсь у квартиру і ставлю квіти у вазу. Розумію, що треба подякувати Давиду, але щось зовсім не хочу до нього телефонувати.
Проблема вирішується сама собою, коли Давид сам мене набирає.
– Як тобі мій подарунок? – питає.
– Дуже гарні квіти. Дякую, – кажу. – Тільки букет великий, можна було й щось скромніше вибрати.
– Жартуєш? – хмикає. – Для моєї подруги тільки найкраще, мишеня. Ти ж мене в біді не кинула. Я це ціную. До речі, суп був смачним. Дякую.
– Прошу, – усміхаюсь. – Як твої ребра? Про мазь не забуваєш?
– Та ні, але було краще, коли ти мазала мої рани, мишеня, – голос Давида змушує мене почервоніти до кінчиків вух. Ще й так невчасно перед очима з’являється образ його голого тіла…
– Щось не туди тебе заносить, друже, – зупиняю його.
– Що, засоромив тебе? – сміється у слухавку. – Ми ж друзі, мишеня. Чи не так?
– Друзі, – погоджуюсь. – Хоча щось зовсім наші взаємини на дружбу не схожі.
– Давай я завтра заберу тебе зранку. Разом в універ поїдемо! – заявляє, повністю ігноруючи мою останню заяву.
– Навіщо? – дивуюсь. – Я не хочу, щоб про нас ходили чутки. Можна дружити так, щоб ніхто про це не знав.
– Я так не хочу, – бурчить. – Усі мають знати, що я з тобою!
– Дружиш? – питаю. Чомусь Давид цього не сказав.
– Ага, дружу! – випалює. – Зранку тебе заберу, і це не обговорюється!
Давид кидає слухавку, а я зітхаю. Він не розуміє, що тільки-но ми з’явимось в універі разом, студенти припишуть нам роман, або ж просто назвуть мене черговою подружкою Гончара.
А може, ну його! Вийду з дому трохи раніше, і в Давида не буде вибору, як їхати в універ самому. Звісно, він розізлиться, але так я позбудусь непотрібних чуток.
Наступного ранку роблю так, як і задумала. Залишаю квартиру на двадцять хвилин раніше і біжу сходами вниз. Штовхаю важкі металеві двері й різко завмираю, коли бачу автомобіль Давида і його самого.
Хлопець сидить на капоті, сховавши руки в кишені штанів. У нього на очах темні окуляри, що пів обличчя приховують, але самовдоволену усмішку я бачу одразу.
– Ти тут ще з ночі, чи як? – питаю невдоволено.
– Я знав, що ти так зробиш, мишеня, – відлипає від капота і до мене наближається. – Мене важко обдурити. Сідай в машину!
Давид відчиняє двері і чекає, поки сяду. Доводиться це зробити. Ну не буду ж я тікати від нього. Якщо вже приїхав, то спробую вирішити цю проблему поступово.
– Молодець, мишеня, – усміхається, коли сідаю в салон. Сам нахиляється до мене, і я бачу своє відображення в його окулярах. – Кави хочеш? Я – страшенно!
– Не відмовлюсь, – кажу, і він киває.
Поки Давид обходить автівку, я слідкую за ним. Все-таки цей хлопець дуже гарний і харизматичний. Закохатися в такого, як він, дуже легко. Головне, щоб я не потрапила в його сіті, а то потім буде дуже важко виплутатись…
– Я знайшла роботу, – кажу, поки їдемо. – Сьогодні мій перший робочий день.
– Навіщо вона тобі? – дивується. – Якщо є проблеми з грошима – я допоможу.
– Ти сам гроші у тата береш, – фиркаю. – Я так не вмію і не хочу. Звикла сама працювати і по можливості ще й батькам допомагати.
– Усе настільки погано? – хмуриться. – Вони не мають грошей?
– Не те щоб погано, – замислююсь. – Звісно, до твого рівня життя їм далеко, але я дуже люблю своїх батьків і молодшу сестру. Вони виховали мене правильно і навчити цінувати кожну копійку.
Давид мовчить та обмірковує щось. Мені цікаво, про що він думає. У нас абсолютно різне сприйняття цього світу. І якщо я знаю, що всього треба добиватися своїми силами, то у Давида все навпаки. Він не напружується зовсім, але при цьому у нього жахливі стосунки з батьком.
– Давай я вийду з машини трохи раніше. Зупинись мені перед поворотом, – кажу і дуже сподіваюся, що Давид мене послухає.
– Ні, – карбує і газу додає. Хапаюсь рукою за ручку дверей і зітхаю. Говорити з цим хлопцем немає сенсу. Він чує тільки себе.
Радує те, що на стоянці практично нікого немає. Ще дуже рано, тому є шанс, що нікому не цікаво, з ким приїхав Давид Гончар.
Ми одночасно залишаємо салон автівки та прямуємо до входу. Давид торкається мого плеча рукою і тягне на себе, а я здивовано на нього витріщаюсь.
Відредаговано: 02.03.2024