* Оджак (вогнище) — назва корпусу яничарів, а також інших частин придворного війська. Цим самим словом позначалися й особливі розряди придворних служителів.
* Берк — ковпак
* Чорбаджі — офіцерський чин в Османській імперії у яничарів, що відповідає командиру орта (роти).
* Отурак — ветеран
* Талімханеджибаші — вищий сановник імперії, який відповідав за підготовку яничарів.
* Агаси — старші офіцери, які відповідали за набір хлопчиків у корпус на певній території імперії та їх підготовку, були румелі агаси (він відповідав за проведення девширме в Європі), анадолу агаси (Азія), геліболу агаси (Галліполі).
* Одабаші — в рамках полку-орта існували наступні чини: сакабаші («начальник водного постачання»), баш каракулюкчу (літер. - «старший помічник кухаря»; молодший офіцер), ащі уста («старший кухар»), імам, байрактар ( прапороносець), векільхарч (квартирмейстер), одабаші («начальник казарми») і, нарешті, чорбаджі (букв. - «суповар»; соотв. полковнику). Прості солдати також мали свої власні чини залежно від виявлених якостей та терміну служби. Найвищий чин отурака звільняв від участі у кампаніях та давав право займатися торгівлею.
* Кресент-кік — зворотний бічний удар ногою верхню частину корпусу чи голову.
* Ефенді — ввічливе звернення до освіченої людини, незалежно від посади. На противагу «ага», яке використовується при спілкуванні з людьми, які займають вищу щабель у суспільстві завдяки своєму положенню чи походженню, але при цьому не мають вищої освіти.
* ОР — отруйні речовини.
* Брас (фр., вrasse від фр., вrasser - місити, перемішувати) — стиль спортивного плавання на животі, при якому руки та ноги виконують симетричні рухи в площині, паралельній поверхні води.
* Кроль (англ., crawl-повзання) — стиль плавання на животі, в якому ліва і права частина тіла роблять гребки поперемінно. Кожна рука робить широкий гребок вздовж осі тіла плавця, під час чого ноги, у свою чергу, теж поперемінно піднімаються та опускаються. Обличчя знаходиться у воді, і лише періодично під час гребка голова повертається, щоб зробити вдих. Кроль вважається найшвидшим способом плавання.
* Дельфін або Баттерфляй (англ., butterfly - "метелик") — один з найбільш технічно складних і стомлюючих стилів плавання. Це стиль плавання на животі, в якому ліва і права частини тіла одночасно здійснюють симетричні рухи: руки здійснюють широкий і потужний гребок, що піднімає тіло плавця над водою, ноги та таз здійснюють хвилеподібні рухи.
* Еннемі — Військовий сленг (фр., ennemy - "Ворог").
* Гіпнофон — вигаданий пристрій, що дозволяє відтворювати запис прямо в мозок слухача, як сон.
* Махайрод — шаблезубий тигр, один з найнебезпечніших вимерлих теплокровних хижаків.
* Бриль — солом'яний капелюх.
* Сексот — скорочення від «секретний співробітник».
* Тайм-фаг — вигаданий, фантастичний спосіб пересування вантажів і людей за допомогою телепортації.
* Імператив (лат. imperativus) — вимога, наказ, закон. З появою кантівської «Критики практичного розуму» імператив - це загальнозначуще розпорядження, на противагу особистому принципу (максимі); правило, що виражає повинності (об'єктивний примус чинити так, а чи не інакше).
* Кніксен — жіночий еквівалент чоловічого поклону в Західній культурі. Жінка трохи згинає ноги в колінах і робить легкий кивок. Присідання в кніксені не таке глибоке, як у реверансі, і виконується швидко. Такий вид привітання зазвичай використовують по відношенню до людини, яка має вищий соціальний статус.
* Реверанс — (фр. Révérence — глибока пошана, повага) — традиційний жест привітання, при якому жінка згинає ноги, відводячи коліна в сторони і відсуваючи одну ногу трохи назад, одночасно виконується нахил голови. У європейській культурі жінки зазвичай виконують реверанс перед членами королівської сім'ї.
* Еніо — грецька богиня несамовитої війни, супутниця Ареса. Еніо вносила сум'яття в битву, викликала у воїнах лють. Ототожнювалася з римською богинею війни Беллон.
* Еріда — грецька богиня розбрату. У Вергілія («Енеїда» VIII 702) персоніфікується і виступає як супутниця Белони.
* Авайя — вигаданий фрукт, що нібито росте на Беллоні.
* Маваші гері — удар ногою в голову.
* Індульгенція (лат. Indulgentia від лат. indulgeo, «терпіти, дозволяти») — у католицькій церкві — звільнення від тимчасової кари за гріхи, в яких грішник вже покаявся і вина за які вже прощена в таїнстві сповіді, зокрема дозвіл від накладеної Церквою епитім'ї.