Лію обдало жаром і холодом одночасно, аж подих перехопило від страху. Емоції сестри було важко приборкати, та вона зробила глибокий вдих і на видиху заспокоїлася. Страх — одна з енергетично потужних емоцій, яка руйнує, знищує як дух, так і тіло. Лія знала, що той, кого вона намалювала, також втілився у смертного. Та вона не була впевнена, чи він знає, ким був і що робив до земного втілення.
Та зараз немає часу на припущення, треба терміново заспокоювати Настю, бо страх починає переростати у панічну атаку. Лія налила склянку води і подала сестрі.
— Я просто малювала і, знаєш, вийшов такий портрет…
— Ти ніколи не вміла якісно брехати, сестро, — з недовірою поглянула і зробила великий ковток води.
Лія видихнула і сіла поруч, мовчки вигадуючи, як пояснити сестрі, що то Трікс — один із Темних і він зараз живе людське життя. Та чи варто взагалі таке говорити? Настю заспокоювати треба, а не розказувати про демонів і Темних Янголів.
Тим часом, Настя взяла портрет і, уважно розглядаючи, промовила:
— У нього волосся має бути коротшим і борідка… Він не носить бороду, голиться начисто завжди.
— То це той, про кого я подумала?
— Так, це Тарас. Батько моєї дитини… То звідки ти його знаєш?
У Лії не знайшлося правдоподібної брехні, щоб відповісти, і правду вона не хотіла казати, щоб не злякати ще більше. Вирішила спробувати потягнути час, поки Настя буде готова почути ту правду.
— Я розповім тобі, але пізніше. Домовились? — дуже швидко випалила і, не дочекавшись відповіді, продовжила, — А зараз давай, телефонуй пані Олені. Не затягуй з цим.
Настя відклала портрет, перевернувши його, щоб не бачити того обличчя, бо на малюнку він виглядав набагато небезпечнішим, ніж в житті.
Набрала номер і підставила телефон до вуха, все ще спостерігаючи за перевернутим листом паперу, який лежав перед нею.
— Алло! — після довгих гудків почулося в трубці.
— Добридень! Пані Олено? — трохи невпевнено промовила Настя, від хвилювання забувши все, що планувала сказати.
— Так, слухаю Вас.
Трохи зібравши думки докупи, Настя почала говорити більш впевнено:
— Мене звати Анастасія Бойко…
— Якщо ви з приводу боргу, то я вже говорила з Вашою колегою…
— Ні, ні, я з іншого питання. Ви, можливо памʼятаєте моїх батьків, Варвара та Микола…, - після короткої паузи, тихенько додала, — Я — Лисичка…
Після тих слів у слухавці застигла тиша, яка розхвилювала Настю ще більше.
— Дитино моя, Настуня! Я така рада чути тебе! — голос жінки тремтів, немов вона знайшла свою власну доньку, яку загубила дуже давно, — Як Варя? Як Микола? Я давно втратила з ними зв‘язок.
— Батьків немає вже двадцять років… — з сумом відповіла Настя.
— Співчуваю, дівчинко. Як ти сама?
— Дякую, пані Олено, все добре…
Настя ніяк не наважувалася попросити жінку зустрітися, сиділа та напружувала мозок, перебираючи думки, як їй запропонувати зустріч, та жінка зробила все сама:
— Настуню, а ти у місті? Чи можемо ми зустрітися, наприклад, завтра? Сьогодні мене виписують з лікарні, а завтра я вже вільна.
— Ой! Перепрошую, я не хотіла Вас турбувати… Ви хворієте…
— Навпаки, донечко, ти дуже порадувала мене своїм дзвінком. Я в нормі, як каже мій лікар: «Старість не лікується!». Не хвилюйся. Отже, завтра зустрінемось в кафе, біля мого дому, адресу надішлю повідомленням.
— Добре! Пані Олено, чи можу я якось Вам допомогти? Ми з сестрою можемо забрати Вас із лікарні на машині, та привезти додому, — поглянула на Лію і та схвально кивнула.
— Дякую, люба, мене племінник забере. А з тобою зустрінемося завтра.
Поки Настя була захоплена розмовою, Лія непомітно прибрала портрет Трікса, чи то Тараса і прикрила його рушником, щоб не потрапляв на очі. Настя попрощалася з пані Оленою і посміхнулася сама собі. А Лія, в свою чергу, прислухалася до емоцій сестри і, відчувши, що та хоче попросити, сама завела розмову:
— Я відвезу тебе завтра. Якщо ти хочеш побалакати з нею наодинці, я не заходитиму до кав‘ярні. Отже, я підкину тебе, а сама поїду в універ. Домовилися?
Настя кивнула на знак згоди і подякувала сестрі за розуміння, бо вона дійсно хотіла побалакати з жінкою сам на сам.
***
Перед кордоном з Україною, Тарас вирішив зупинитися, трохи перепочити, заправити та помити машину. Купив собі круасан з кавою і сів за столик, поки машина була в автомийці.
— Можна сісти? — чоловічий голос відволік Тараса від споглядання на дорогу за вікном.
Тарас розвернувся і побачив чоловіка, вбраного в чорний одяг. Обвів поглядом кафетерій і, знайшовши кілька вільних столиків, все ж кивнув, запрошуючи незнайомця сісти навпроти. Дивна якась ситуація. І чоловік дивний.
Незнайомець, подякувавши, зняв капюшон і мовчки сів на запропоноване місце. Тарас, не відводячи погляду від дивного молодика, запитав: