Розділ 2 Мій дім — моя фортеця
Розділ 2
Мій дім — моя фортеця
Щоб дізнатися і зібрати багато інформації на тему економії, доведеться багато годин провести на сайтах та передивитися всі соціальні мережі для більш детального пошуку. Ось чому існує ця книга. Це збірка великої кількості інформації в одному джерелі, що додатково приносить задоволення при прочитанні і, як наслідок — запамʼятовування. Ми розпочинаємо з економії в твоєму будинку або квартирі ( може навіть в твоїй халабуді з палок). Економити можна на продуктах харчування та гігієни ( але це не значить що треба купляти найдешевші продукти), на використанні світла, води, тепла і т.д. Перед тим як я почну розказувати тобі про способи економії, запамʼятай, що я не закликаю тебе дотримуватися всього. Тим паче, що з деякими пунктами ти можеш бути не згоден або у тебе немає можливості їх дотримуватися. Це лише досвід багатьох людей, яким вони хочуть поділитися з тобою)
Економія в магазині
- Щоб потім не лікувати свої нерухомі постійно сидячі ноги, не полінися й піди до магазину пішки, а не замовляйй доставку на дім. Тому що зачасту продукти в онлайн супермаркетах дорожчі, а ще й за доставку платити треба. Виключенням є те, коли магазин знаходиться надто далеко від тебе.
- Навіть якщо замовляєш доставку, то зроби список продуктів ( для походу в магазин це теж працює). Так ти не схаменешся і не купиш зайвого.
- Щоб завжди знати чого не вистачає в холодильнику, можна на магніт прикріпити список продуктів у ньому. До речі так і відпаде питання з приготуванням їжі ( може десь там в глибині варенички знайдуться).
- Якщо ти не хочеш через день ходити в магазин, то купляй продукти у великих розмірах. Нерідко це буває вигідніше. Але завжди стеж що ти купляєш, тому що є продукти, що дуже швидко псуються.
- Я гадаю, що в твоїх батьків знайдеться великий пакет з пакетами. Використовуй їх повторно, тому що купляти пакети щоразу, коли йдеш до магазину вийде в 800 грн на рік ( а можна ж на ці гроші піци поїсти).
- А ще краще мати моднявий шопер або многоразову торбочку з рекламою твого улюбленого магазину. Так і шопінг взагалі у іншому стилі буде)
- А є такий випадок, коли продається щось запечатане ( як фрукти в судочку під плівкою), а тобі потрібно лише 2-3 яблучка для пирога. Тут краще взяти пакет з пакетів і вибрати яблучка на розвіс.
- Пункт особисто від мене. Іноді в магазинах є стенд з не дуже гарними продуктами ( наприклад побитими чи помʼятими), але це не значить що вони зіпсовані. Якщо пошукати, то можна знайти одинокий, але класнючий банан, чи з виду помʼяту, але всередині прекрасну капусту.
- Якщо забажалося чогось смачненького, то знай, що ввечері в кафе та булочних нерідко бувають скидки. Але обережніше з виробами з молока чи творога, в літню спеку вони можуть скиснути.
- Якщо в тебе вийшло надто багато іжї на вечерю, але до завтра вона не доживе, то можеш запросити в гості друзів або рідних поїсти з тобою і поговорити на різні теми за чашечкою чаю.
- Якщо покласти свіжий продукт в морозилку, то можна зберігати його довше, аніж у холодильнику. Можна також зберігати їжу порціонно, щоб потім можна було швидко розігріти її.
- Фрукти краще зберігати в холодильнику десь при температурі 4 градуси Цельсія. Якщо їх не покласти в холодильник, то вони можуть швидко зіпсуватися.
- Якщо твої батьки користуються посудомийкою, то для гарної очистки посуди підійде і половина таблетки для митт.
- Бутильована вода коштує дорожче, аніж похід до бювету ( а він безоплатний). Можна також купити фільтр або встроїти його в мийку на кухні і набирати воду просто з крану. Врахуй, що фільтр потрібно змінювати раз в 3 місяці.
- Також непогано буде завжди поруч з собою носити бутилочку води, щоб не витрачати кошти на воду в магазині, а покататися на атракціоні в центрі міста.
Економія в побуті
Тепер переходимо до всього того, що краще не класти собі до рота, тому що воно не дуже їстівне. В побуті ми користуємося миючими засобами, предметами гігієни, предметами, що вироблені з паперу, пластику, металу і т.д. Але ж з ними можна стільки всього зробити замість того, щоб просто викинути після використання. А деякі можна замінити на більш вигідні варіанти. Почнемо писати список:
- Одноразові вушні палички, диски для зняття макіяжу, підгузки або серветки можна замінити їх багаторазовими братами й сестрами. Наприклад на кухні замість одноразових серветок повісити на гачка маленького рушника.
- Іноді, коли щось ламається, дешевше відремонтувати, ніж купити нове. Але якщо ситуація критична, то пора сказати «Гуд бай» своїй речі.
- Якщо у тебе в домі багато хламу (але хламу, що в гарному стані), то можна його продати сусіду з першого поверху, який давно шукає такий на базарі, але не може знайти. Також можна продати речі на сайтах, але це обговори з батьками!
- Якщо твої друзі є шопінгоманами і мають багато одягу, який вони не носять, то ти можеш обмінюватися речами з ними як на короткий період, так і на довготривалий. Так можна робити не тільки з одягом.
- В деяких секонд-хендах може продаватися брендовий одяг, про який ти давно мріяв. Або можна знайти щось в стилі «ретро» і заворожувати всіх на костюмованій вечірці. Також можна і самим віддати туди непотрібні речі.
- Якщо вже купляєш нову техніку, одяг і таке інше, то зважай на якість. Тобі буде комфортніше в дишучих тканинах і в легких кросівках, аніж в зробленій на скору руку речі.
Це основні пункти економії в побуті. Чому так мало? Тому що є ще одна тема, яку я вирішила описати окремо. Це економія електроенергії, тепла і води. Зараз будемо дізнаватися чому ж такими дорогими нам видаються платіжки за комунальні послуги.