Ігор дивився на старовинні розмальовані скрині та купу вишитих рушників з огидою та презирством:
— Наталю, люба, поясни, ну навіщо ти приволокла сюди увесь цей мотлох?
— Дорогенький, ти просто не розумієш, вартість усіх цих речей може виявитися не такою вже й маленькою. Це тобі не якийсь новоділ під старовину. Їм, щонайменше, понад сто років. Вони дісталися у спадок моїй мамі ще від її бабусі. Рушники вишиті ще на полотні, яке виготовлялося із конопель.
— Ну просто мрія наркомана, а не ганчірка!
Не звертаючи уваги на його сарказм, дружина продовжила:
— Навіть у нас за ці речі можуть запропонувати кругленьку суму, якщо знайти не бідного поціновувача усього українського та старовинного. А десь закордоном, серед представників української діаспори, можна і взагалі відшукати телепнів, згідних заплатити втридорога. Ностальгія, туга за Батьківщиною, і все таке інше. Одним словом, тренди!
— Хм, ну добре, хочеш побавитися у бізнесвумен? Бався! Може хоч один візит до салону собі оплатиш.
З кожним роком, глибоко в душі, Наталя починала ненавидіти власного чоловіка усе більше. Так трапляється завжди, якщо людину роблять не просто фінансово залежною, а ще й постійно нагадують про це. Жінка усвідомлювала, що її чоловік мав рацію. Він дійсно платив за усе сам, в тому числі і за свою дружину. Така у нього була позиція. Тільки від цього було радісно і безтурботно лише в перші молоді роки спільного життя. Згодом з`являлися проблеми, псувався характер. Й Ігор, за класикою жанру, звик зганяти поганий настрій на дружині. Таким чином він емоційно та психологічно розслаблявся. Якусь окрему невеличку справу він не став дарувати Наталі принципово. Хотів аби вона пам’ятала з якої діри, з якого лісу він її витягнув колись. І була вдячною за все. Чоловік був переконаний, що не можна давати жінці відчути власну самостійність та силу, інакше потім її несе у фемінізм та інші хащі…
На мить у неї виникло непереборне бажання схопити один із рушників і вперіщити ним у писок цьому гордієві, так щоб аж український орнамент закрутився перед очима, ніби зірочки. Але вона вчасно взяла себе у руки і стримано відповіла:
— Так, звісно, у цьому випадку ти маєш рацію, любий.
— Я завжди маю рацію. — Владно відповів він. — До речі, Макс залишився у селі?
— Так. Навіть не уявляю, як наш син виживатиме у тій хижі, у тому лісі.
— Так, як і ти виживала до вісімнадцяти років! — Не пропустив можливості вставити шпильку Ігор і зайшовся бридким самовдоволеним сміхом. — Нехай посидить, розвідає обстановку. Ти ж знаєш, що нам це має бути на руку.
— Ти думаєш, все вийде? — Із сумнівом запитала Наталя. — Люди можуть не погодитися…
— Все вийде. — Як істину в останній інстанції промовив чоловік. — У мене по-інакшому не буває. А людей ніхто не питатиме. Точніше, я зроблю усе так, що вони самі відмовляться від того, що мають і будуть тільки раді.
— Ну, зрештою, ці зміни для них будуть також на краще. — Промовила жінка, аби заспокоїти голос власної совісті.
***
Вперше за увесь час Уляна сама навідалася в гості до свого сусіда:
— Олеже! Доброго дня! У мене до Вас питання на мільйон: як дістатися до сусіднього села?
— Ну, як? Можна пішки, але тупотіти доведеться кілометрів 7. Можна кіньми чи на мотоциклі.
— Зрозуміла. Пішки то далекувато, звичайно. З сусіднього села йде маршрутка до Кременця. Неодмінно маю туди дістатися. Вже майже все закінчилося: і кава, і сир, і йогурти.
Чоловік, який взагалі не сприймав йогурти за їжу, не міг зрозуміти її смутку. Повен погріб консервації, тушонки. М'ясо, овочі, домашні яйця та молочні продукти можна не за космічну ціну купувати у місцевих. Навіщо взагалі ті супермаркети сільській людині?
Уляна ж, хоч і полюбляла готувати, але ж не тричі на день. Вона звикла, що один прийом їжі має бути повноцінний. А два інші, це щось легке: по типу канапки з кавою, сирка з бананом, апельсина чи жменьки горішків.
— А хіба у сусідньому селі не можна кави купити? — Поцікавився Олег. — Обов`язково їхати далі?
— Я не п`ю розчинну. — Жінка опустила додолу очі, немов зізналася у чомусь ганебному.
Погляд чоловіка був красномовним, у ньому читалося: «А Уляна балувана!»
— До того ж я маю зайти на Нову пошту і забрати посилку для Макса. Сестра вислала йому його улюблену каву і ще якісь смаколики. Бо тут такі не купиш навіть у найближчому місті.
Олег присвиснув:
— А що ж, хіба Максим не поїде особисто забирати свої лахи? Ти у нього тепер за службу доставки, Улю?
— Та ні, просто мені не складно забрати одну посилку. Я все одно буду у місті. А він якраз працює над проєктом.
— В поті лиця? Так, що аж душ бігає до тебе щодня приймати від напруження?
— Так, а що йому робити? Не митися тільки через те, він людина інтелектуальної, а не фізичної праці? — Насупилася жінка, яку почали дратувати стереотипи селянина про жителів міста.
— Робіть, що хочете! Хоч мийтеся, хоч не мийтеся! Хоч працюйте фізично, а хоч свої дупи від стільців взагалі не відривайте! Збирайся. Я піду запряжу коней. Підкину тебе до маршрутки.
#1728 в Жіночий роман
#7284 в Любовні романи
#2891 в Сучасний любовний роман
Відредаговано: 02.07.2023