І не забувайте про так звані «спецефекти» при створенні презентацій, щоб картинки ефектно з’являлись і, розсипавшись на клапті, зникали. Як про таке згадати, якщо пам’ять пішла в ліс за горіхами без права на дострокове повернення? Хочеться навчитися майстерності робити презентації на уроці інформатики? Тоді розженіться і спустіться з гірки марних очікувань.
Ви себе хоч коли-небудь бачили в дзеркало на інформатиці? Якраз зараз ви представляєте собою наочний посібник для вивчення українського фольклору (мається на увазі приказка: «Дивитись, як баран на нові ворота»). «Лазаруси» та «Блендери» суттєво допоможуть вам у нескладній справі отримання статусу офіційного бевзя.
Добре, ви таки якось зробили презентацію, не забувши втулити п’ять необхідних пунктів. Думаєте, знову не опинитесь обличчям у канаві осуду? Тоді відкривайте презентацію на шкільному проекторі, а потім попрохайте учня зі слабким зором прочитати результати вашої титанічної праці. Ось тоді й дізнаєтеся, які негаразди з текстом.
Хотіли розмістити якомога більше корисної інформації? А зась вам! Якщо надрукувати текст чотирнадцятим шрифтом у десять рядочків, то його просто не буде видно навіть з першої парти. Потрібно використовувати двадцятий шрифт максимум на п’яти рядках по два-три слова. Тобто від десяти до вісімнадцяти слів на слайд – ваш максимум!
Викликати скупу сльозу може ефектна назва і багато картинок посеред тексту. Як виявилось, від їх кількості залежить величина вашої оцінки. На кожному слайді намагайтеся розмістити десь по дві-три картинки без водяних знаків. От як з тим мінімумом інформації і величезною кількістю картинок дати влучну відповідь? О’кей, на це запитання також існує розкішна відповідь: «Можеш розказати з пам’яті».
Від спогадів про язиколамні терміни, які ще вчора, під час створення презентації, вилетіли з голови у вирій, ваше тіло пробивають дрижаки розміром із відгодованих їжачків. Проте не впадайте у відчай! Можливо, пощастить, і ви почуєте зовсім інші настанови: «Роздрукуй свій текст і отримаєш оцінку. Немає принтера? Зламався? Тоді не чекай більше «семірки», якщо ти ні розповідати, ні читати не хочеш».
Якої ж оцінки чекати від презентації, в якій багато тексту, а мало картинок? Це буде щось між «дев’яткою» і «десяткою», але швидше перший варіант. Суттєво знижує оцінку невідповідна кількість слайдів. Хутенько діставайте записник і точно занотовуйте потрібну кількість або не забудьте запитати у викладача. Найчастіше кількість повинна бути від шести до десяти (сюди не входять перший та останній слайд, де розписуються п’ять істин: тема, мета, висновок, джерела та прізвище виконавця). На початку уроку вас можуть ошелешити, що на завтра якраз і потрібна презентація на дванадцять слайдів (але фактично на чотирнадцять). Однак, краще уникати подібних завдань, залиште таку мороку іншим учням.
Проте, якщо думаєте, що це кінець, то глибоко помиляєтесь. Вчителі, звісно, не зможуть зіпсувати вам оцінки настільки майстерно, професійно і якісно, як «ваша покірна слуга» — відмінниця. Якщо перші, зважаючи на ваші титанічні зусилля, не поставлять нижче «десятки», то ваша сусідка по парті здатна майже на все. Звісно, вона не ставить оцінок, але роки практики навчили її класно збивати однокласників з думки. Окрім вистукування кігтиками по спинці вашого стільця, в неї в наявності ще одна безвідмовна сила – гостро відточений на арені шкільних перипетій язичок.
Любі читачі!
Поки автор займається пошуком інших «тарганят», яких масово пропонує шкільна програма, рекомендую познайомитись з іще однією історією про веселе шкільне життя. В книжці «Шалена Вишня та Лісяка-Кусяка» ви якраз і зустрінетесь із незламною відмінницею Ніколь та дізнаєтесь її методи виживання в шкільних джунглях. Обіцяю море гумору і кумедних ситуацій!
#2504 в Молодіжна проза
#1011 в Підліткова проза
#3823 в Різне
#798 в Дитяча література
Відредаговано: 10.07.2021