Не вірите? Тоді ви глибоко помиляєтеся! Отак сидиш собі перед монітором, стараєшся, зір перед комп’ютером псуєш … А стрілки годинника знай собі переповзають з чотирьох на п’ять, шість, сім годин. Чекаєте вдячності за кропітку роботу? А її нема й не буде! Вона пострибала від вас оскаженілим кроликом гризти поли піджачка відмінниці за те, що зуміла довести вчителя до отетеріння черговою блискучою відповіддю, а на додачу ще й вірша склала точно за темою. Від заздрощів залишається тільки кусати пальці.
Проте робити цього теж не рекомендую, адже ваша удача могла просто заснути, а при вдалому розкладі прокинеться і допоможе вам перемогти на фінішній прямій. От і уявіть собі, як в майбутньому будете виглядати на фотографії в шкільній газеті з гарненьким дипломом (відзнакою, похвальним листом, шоколадкою – потрібне підкреслити) у руках. На світлині ви будете виглядати прекрасно з сяючими від гордості очима, а от ваші обгризені з досади пальці якось не дуже. Чекайте, ця розкішна подія неодмінно настане. Якщо, звичайно, відмінниця не знищить вас морально раніше від слави. Але зараз … Сьогодні всі почесті дістаються нахабній зазнайці, а вам – повний ігнор і звинувачення. Що ж не так з вашими любими викладачами? Що ж іще їх бісить більше ніж те, що ви ніяк не опануєте новий правопис?
Ділюся секретами. У кожного з них є власні таргани в голові, краще назвемо їх пунктиками. Найчастіше ці пунктики стосуються оформлення робіт. Можете придбати спеціальний блокнотик, на обкладинці якого напишіть: «Таргани». Ні, краще вже так: «Життя встановлює рамки». Ліпше придумайте оригінальну назву для записничка, щоб ви випадково, одурманені коханням, не почали під порадами математички або географічки (які слід негайно занотовувати) малювати сердечка або писати віршовані рядки сусідці Лікусі.
Адже пізніше, при підготовці слайдів, ви автоматично перенесете ваші записи у презентацію, знизавши плечима на дивацтва викладачів (а насправді це ви понаставляли сердечок і смайликів, задумавшись про об’єкт кохання). Чекайте тоді замість гарної оцінки сорому на всю школу – ваші однокласники неодмінно гарно повеселяться.
Гаразд, тепер детальніше про наших «тарганяток». У розумінні більшості «гризунів науки» презентація – це слайди + текст + картинки. Але не всі з ваших улюблених учителів дотримуються такої думки. Не все так просто, як здається. Вас чекає купа підводного каміння. Деякі викладачі бажають, крім перерахованого вище, бачити тему, мету, висновок, використані джерела і ваше ім’я під цим неподобством. Та хіба ж і без того не зрозуміло, хто ночі недосипав перед комп’ютером і шалено крутив коліщатко миші?
В житті часто бувають моменти, коли ви просто фізично не встигаєте присісти і витягнути з тенет пам’яті за вертлявий хвіст спогадів ці п’ять елементів. І що? Ви ж приготували бомбезну відповідь з десяти різних джерел, вклавши частинку душі в презентацію. Просто підзабули черкнути вгорі тему й мету. Навіть не майте в душі крихту надії, що вчитель поблажливо глянувши у ваше почервоніле обличчя скаже: «Любий, я на перший раз тебе пробачу». Розігнались вас пробачати! Відповідь буде приблизно такою: «Де тема? Де мета? Я не говорю вже про джерела й висновок! Де ти його взяв? Чиє ім’я разом із останнім слайдом ти видалив? Де академічна доброчесність? Гаразд, максимум, що я можу поставити – це «дев’ятка». Наступного разу будеш пам’ятати про ці пункти».
Проте це тільки квіточки, ягідки у вигляді кількості картинок і об’єму інформації чекають на вас пізніше.
#2503 в Молодіжна проза
#1012 в Підліткова проза
#3823 в Різне
#798 в Дитяча література
Відредаговано: 10.07.2021