***
Телебачення це зло! Ну відверто… Хоча, напевно я не перший, хто зробив такі висновки. Але поясню чому!
Звичайно, коли наше «Динамо» грає в Європі, а ти не можеш поїхати в ту Європу через ряд факторів, у тому числі пандемію чи ще чогось, то телевізор – це єдиний порятунок. Інша справа коли хлопці ганяють м’яча вдома – це драйв не замінити нічим.
Згоден, переглянути новини чи якийсь класний фільм по третьому колу (але таких майже немає, принаймні у мене) – теж варіант. Але не вилізати з телевізора днями? Дивитися мелодрами паршивенького змісту і будувати своє життя за їхніми принципами? Та ще й вчити життя інших, бо «так люди живуть, кіно поганого не покаже…».
Саме з таких людей моя, «слава богу вже давно колишня теща». Саме тому й шлюб мій з Гануською розпався, бо жили зовсім не так, як це було показано в сльозливих мелодрамах. Та що вже там! Хоча, відносини з Гануською та сином у мене залишилися добрі… брешу! Із сином останнім часом – чудові, не дивлячись на всі намагання моєї «слава богу вже давно колишньої тещі».
Але пробачте, я відволікся. Після візиту такого шанованого, скільки й неочікуваного, гостя я реально впав в ступор. Ні, у бізнесі боротьба за клієнта передбачає і такі нестандарті ходи. Той факт, що я сірий маг став відомий широкому загалу взагалі нещодавно, а саме ні зо два. А те, що сірим опікуються біси – я так розумію неабияк псує репутацію конкурентів у білих пелеринах.
Наскільки мені вдалося зрозуміти, то по своїй природі біси капосні, але не злостиві, а все зло роблять люди. Тут поневолі згадується легенда, за якою чоловік прив’язав коня, але той дуже хотів пити і тягнувся о калюжі. От і біс, який йшов повз – відв’язав коня, який напившись – зайшов у чужий город і поласував городиною, за що ображений ґазда вбив коня, а власник коня – вбив ґазду. Там потім була черговіст вбивств та насилля, але в кінці бог призвав біса і запитав «Навіщо той таке натворив?». «Що я натворив?» - запитав біс. – «Я лише дав коню змогу напитися, решта зла творили люди!».
Так, знову я вас відвожу в сторону. Так от, сиджу я в глибокій прострації, в одному рушнику на бедрах, аж тут моя плазма сама включається, і з екрана на мене дивиться миловидна жіночка років десь недалеко на п’ятдесят. Напевно була дуже вродлива і весела в молодості, а легкі зморшки лише надавали їй додаткового шарму.
Ну, ситуація складалась так, що недотримати слова я не міг, а тому з Ксенією зустрінуся. Потім щось вигадаю, щоб на час навчання не бачитись… Хоча, як бути із залом? Ну, бачитися в залі, це не ходити на побачення… Та й взагалі, чого це я сам тут соплі жую? Я вовк-одинак… Хоча й вовку вовчиця потрібна! Заплутався я…
Машинально відкривши банку пива в три ковтка я її осушив. Раптом загуло і закрутилося, як посеред кімнати, як чорт із табакерки… хоча чого як… тут тільки табакерки і не вистарчало… з’явився Глакс, і заверещав:
Ну, як ви й здогадалися напевно, Джульєтта – це саме та собачка, з якою гуляла в вечір першої зустрічі Ксенія, і вона саме та чорнява дівчина, яка налетіла на мене коло офісу. Як я це зрозумів? Елементарно, Ватсоне! Складемо логічний ланцюжок подій зі мною та схвильованість Глакса, додамо слова бабусі – і отримаємо логічне умозаключення, що нікому іншому до Глакса навідуватися просто не було змісту.