***
Щоб не петляти київськими мостами і розворотами було обрано маршрут через Лавру. Тому, минуючи синагогу Бродського ми проскочили Шовковичну, потім по Інститутській до Арсеналу, а далі до обителі московських попів.
В районі Лаври на нас, як і біля Михайлівського золотоверхого, з мурів шипіли ангели та інші кумедні істоти, а біс навмисне знизив хід мотика і висулупивши язика тицяв їм середнього пальця. Це було доти, доки йому в мар мизу не прилетів підгнивший помідор, від чого мене «порвало на шмаття», а ангели залилися дружнім сміхом.
По вулиці Лаврській на байках ми спустилися на бульвар Дружби народів, а звідти вже, крутнувшись, виїхали на Набережне шосе в напрямку Оболоні. А там, звернувши вправо – припарку валися неподалік пам’ятника засновникам Києва.
Люди, про прогулювалися або просто сиділи дивлячись на Дніпро, байдуже глянули в нашу сторону та повернулися до своїх справ. Ми підійшли до лавочки, що стояла якраз навпроти пам’ятника засновникам Києва і присіли на неї.
Тим часом до нас підійшли Щек та Либідь, Хорив же сів на край човна і бовтав ногами, як мала дитина. Щек потис руку мені і Глаксу; Либідь же по-свойськи обійнялася з чортом, мені ж подала руку, яку я галантно поцілував. Разом із тим я покрутив головою спостерігаючи за реакцією присутніх. Однак такої не було, наче і не зіскочили з постаменту велетенські фігури, щоб поспілкуватися з «байкерами».
Ми з залишилися вчотирьох. Фігури засновників Києва дивилися на мене… хоча як дивилися… очей у них не було, як у звичайних людей чи бісів. Я ж крутив головою, не знаючи, на кому зупинити погляд та як почати розмову.
Як пояснював і біс - є люди, здатні до магії, і люди не здатні до магії. Так званий колір магії залежить від кольору матерії в їхній душі. Світлий чарівник завжди відчуває гармонію всередині, концентруючись і максимально захищаючись від зовнішнього впливу, він прагне досягти меж розуму і розширити їх. Маги, які ж іменуються себе чорними - пряма протилежність білим. Як тут не вигукнути: «Теж мені, капітан Очевидність!»
Що білі, що чорні працюють над тим, щоб перетворити дійсність на свій власний світ, який задовольняв би їхні потрібності і непотребності.
Інша справа – сірі маги. Як відомо, що сірий колір, це навіть на колір. Уявість собі, що ви змішали білу та чорну фарби. Ой і маєте! Питання не в тому, що так звані сірі маги не можуть чи не хочуть вибрати сторону чи віднести себе до якогось конкретного напрямку. Це закладено в їх природі.
Сірих магів можна порівняти з канатохідцями, які балансують на тонкій межі, і легкий вітерець визначає спрямування. Такому «канатоходцю» потрібно більше зусиль, щоб втриматися на межі.
В розповідь брата втрутилася Либідь, яка розказала, що балансування саме по собі не лише складна річ, але й небезпечна. По суті, досягти рівня білого чаклуна досить важко, хоча чимало вроджених «білих» народилося в позаминулому столітті. Пізніші «білі» тривалий час йшли до свого просвітління. Тому важливим елементом є духовний розвиток.